Locatiekaart: Bloemendaal
Gemeente · Agglomeratie Haarlem · Noord-Holland

Bloemendaal: bevolking en statistieken

Bloemendaal telt 23.554 inwoners (2026) op 39,9 km², oftewel 591 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 252 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,6% tussen 2016 en 2026.

  • 23.554 inwoners
  • 39,9 km²
  • 591 inw./km²
  • 2 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Bloemendaal op rang 30 qua bevolking.

Woningen gebouwd voor 1946: 42,2% in Bloemendaal, tegenover gemiddeld 25,0% in Noord-Holland en 18,0% voor het hele land.

Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 56,1% in Bloemendaal, tegenover gemiddeld 39,0% in Noord-Holland en 33,2% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 37,4% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Bloemendaal in cijfers

Bevolking
23.554
rang 252 van 342
+5,6%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
591inw./km²
rang 147 van 342
Oppervlakte
39,9km²
rang 240 van 342
Hoogte
2m
rang 214 van 339
Woningen gebouwd voor 1946
42,2%
rang 2 van 338
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
56,1%
rang 2 van 341
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
−10,3‰
rang 339 van 342
Gemiddeld aardgasverbruik per woning
1.300m³
rang 3 van 342

Bloemendaal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Bloemendaal

22.00022.50023.00023.50024.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Bloemendaal telde 22.296 inwoners in 2016 en 23.554 in 2026.

JaarBevolking
202123.478
202223.732
202323.922
202423.786
202523.592
202623.554

Wist u dat?

Alle indicatoren van Bloemendaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

BloemendaalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)28,1%19,4%23,6%rang 34 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,4%14,5%14,8%rang 54 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−10,3 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 339 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)2,2 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 271 van 342

Wonen

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)10.389 woningen1.420.0678.274.510rang 245 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)42,2%25,0%13,1%rang 2 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)13,8%20,8%19,9%rang 286 van 338
Eengezinswoningen (2024)71,6%50,2%79,5%rang 246 van 342
Koopwoningen (2024)71,0%51,8%66,7%rang 89 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)17,3%30,5%23,7%rang 291 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)988.000 €524.447 €438.000 €rang 2 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)4,9 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 326 van 341

Energie

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)1.300 m³746 m³900 m³rang 3 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.200 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 26 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)3%13%7%rang 318 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)31%28%46%rang 302 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)10%8%12%rang 223 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha191 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)90,7%80,6%90,3%rang 151 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,5%8,8%0,1%rang 106 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)730 kWh600 kWh1.245 kWhrang 294 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)746 Wp890 Wp1.707 Wprang 312 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)140,8 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 317 van 342

Economie

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)131.300 €65.353 €63.450 €rang 3 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.505533.1952.612.530rang 170 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)191,3 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 13 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)2,0%1,7%1,5%rang 10 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,5%3,5%2,3%rang 311 van 342

Mobiliteit

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)502 ‰385 ‰508 ‰rang 187 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)1,8 km3,7 km4,6 kmrang 315 van 342

Samenleving

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,02,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)33,0%43,0%33,3%rang 174 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)41,2 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 75 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)20,9 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 37 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)490 kg445 kg468 kgrang 137 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)19,8%44,6%16,8%rang 138 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)8,8%33,6%58,8%rang 330 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)65,7%11,0%11,7%rang 7 van 341

Gezondheid

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km0,9 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorBloemendaalNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)56,1%39,0%28,5%rang 2 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,7 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Bloemendaal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,2 procentpunt

90,7% in 2022, tegenover 90,9% in 2017

90,0090,2590,5090,7591,00202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,5 procentpunt

0,5% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,20,40,6202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+602 Wp+418,1%

746 Wp in 2025, tegenover 144 Wp in 2019

02505007502025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+103,5 ‰+277,5%

140,8 ‰ in 2025, tegenover 37,3 ‰ in 2019

0501001502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+4,4 ‰+12,0%

41,2 ‰ in 2025, tegenover 36,8 ‰ in 2019

354045502025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+4,2 ‰+25,1%

20,9 ‰ in 2025, tegenover 16,7 ‰ in 2019

15,017,520,022,525,02025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Bloemendaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.070kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
17,9°C
juli
Koudste maand
4,4°C
februari
Productiefste maand
138kWh
mei

01002003000°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari224,6
februari394,4
maart846,3
april1349,4
mei16512,8
juni17316,0
juli16817,9
augustus13817,8
september9515,8
oktober5412,5
november268,3
december175,7

Economische sectoren: Bloemendaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Bloemendaal?

Bloemendaal telt 23.554 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 252 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Bloemendaal?

Bloemendaal beslaat 39,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 591 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Bloemendaal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bloemendaal van 22.296 naar 23.554, oftewel +5,6%.

Waar ligt Bloemendaal?

Bloemendaal ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie Haarlem (COROP-gebied). Breedtegraad 52,403, lengtegraad 4,628.

Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Bloemendaal?

In Bloemendaal bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 42,2% (2024), rang 2 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.

Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Bloemendaal?

In Bloemendaal bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 56,1% (2024), rang 2 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bloemendaal?

In Bloemendaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Bloemendaal?

Het dichtst bij Bloemendaal liggen Haarlem (2,4 km), Heemstede (5,6 km), Velsen (7,1 km), Zandvoort (7,6 km), Beverwijk (9,5 km).