Almelo: bevolking en statistieken
Almelo telt 75.166 inwoners (2026) op 67,1 km², oftewel 1.120 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 54 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,8% tussen 2016 en 2026.
- 75.166 inwoners
- 67,1 km²
- 1.120 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Almelo op rang 5 qua bevolking.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 5,0% in Almelo, tegenover gemiddeld 3,4% in Overijssel en 3,5% voor het hele land.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 320.000 € in Almelo, tegenover gemiddeld 395.811 € in Overijssel en 440.410 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 19,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.018 kWh per jaar.
Almelo in cijfers
Almelo op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Almelo
Almelo telde 72.425 inwoners in 2016 en 75.166 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 73.132 |
| 2022 | 73.155 |
| 2023 | 73.949 |
| 2024 | 74.317 |
| 2025 | 74.776 |
| 2026 | 75.166 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners”.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 9.402 voetbalvelden.
- 2,1 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wierden, op 5,7 km.
Alle indicatoren van Almelo
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,3% | 21,4% | 23,6% | rang 256 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,4% | 15,2% | 14,8% | rang 207 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,3 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 170 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,5 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 143 van 342 |
Wonen
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 34.709 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 54 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 17,1% | 16,1% | 13,1% | rang 115 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,1% | 21,1% | 19,9% | rang 228 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 71,0% | 74,8% | 79,5% | rang 250 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 55,2% | 61,9% | 66,7% | rang 304 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 33,2% | 26,3% | 23,7% | rang 28 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 320.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 321 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,2 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 246 van 341 |
Energie
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 880 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.680 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 225 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 9% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 38% | 45% | 46% | rang 260 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 12% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 41 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 25 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,6% | 86,8% | 90,3% | rang 155 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 2,5% | 3,3% | 0,1% | rang 66 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 970 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 243 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.530 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 81 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 191,9 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 248 van 342 |
Economie
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.400 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 281 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 8.395 | 149.080 | 2.612.530 | rang 71 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 111,7 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 312 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 5,0% | 3,4% | 2,3% | rang 15 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 470 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 247 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,5 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 267 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,2 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 38,0% | 36,1% | 33,3% | rang 74 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 47,1 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 46 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 17,7 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 64 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 5,4 ‰ | 4,3 ‰ | 3,8 ‰ | rang 19 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,8 ‰ | 4,3 ‰ | 3,9 ‰ | rang 58 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 463 kg | 429 kg | 468 kg | rang 188 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 38,3% | 20,9% | 16,8% | rang 65 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 49,0% | 60,0% | 58,8% | rang 221 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 7,0% | 14,8% | 11,7% | rang 230 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Almelo | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,7% | 29,5% | 28,5% | rang 238 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Almelo
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,6% in 2022, tegenover 92,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
2,5% in 2022, tegenover 2,4% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.530 Wp in 2025, tegenover 835 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
191,9 ‰ in 2025, tegenover 46,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
47,1 ‰ in 2025, tegenover 50,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
17,7 ‰ in 2025, tegenover 19,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
5,4 ‰ in 2025, tegenover 5,7 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,8 ‰ in 2025, tegenover 6,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Almelo
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,1 |
| februari | 38 | 3,4 |
| maart | 81 | 5,8 |
| april | 128 | 9,7 |
| mei | 154 | 13,7 |
| juni | 165 | 17,2 |
| juli | 161 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,0 |
| september | 96 | 15,2 |
| oktober | 56 | 11,5 |
| november | 27 | 6,8 |
| december | 17 | 4,2 |
Economische sectoren: Almelo
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel19,2% ×1,5
- Specialistische zakelijke diensten17,1% ×0,8
- Bouwnijverheid12,1% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg12,1% ×1,1
- Overige dienstverlening7,1% ×1,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,7% ×0,9
- Industrie4,5% ×1,3
- Onderwijs4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Almelo?
Almelo telt 75.166 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 54 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Almelo?
Almelo beslaat 67,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.120 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Almelo?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Almelo van 72.425 naar 75.166, oftewel +3,8%.
Waar ligt Almelo?
Almelo ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,358, lengtegraad 6,667.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Almelo?
In Almelo bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 5,0% (2026), rang 15 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Almelo?
In Almelo bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 320.000 € (2026), rang 321 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Almelo?
In Almelo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.018 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Almelo?
Het dichtst bij Almelo liggen Wierden (5,7 km), Twenterand (5,8 km), Tubbergen (8,3 km), Borne (8,5 km), Rijssen-Holten (12 km).