Deventer: bevolking en statistieken
Deventer telt 105.111 inwoners (2026) op 130,5 km², oftewel 805 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 31 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 105.111 inwoners
- 130,5 km²
- 805 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Deventer op rang 3 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 370 kg in Deventer, tegenover gemiddeld 429 kg in Overijssel en 455 kg voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.021 kWh per jaar.
Deventer in cijfers
Deventer op de kaart
De naburige gemeenten
- Voorst6,0 km · 25.569
- Olst-Wijhe10 km · 19.079
- Zutphen13 km · 49.292
- Apeldoorn15 km · 169.212
- Brummen17 km · 21.562
- Heerde18 km · 19.325
- Raalte18 km · 39.084
- Epe19 km · 33.786
Alle gemeenten in Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Deventer
Deventer telde 98.869 inwoners in 2016 en 105.111 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 101.236 |
| 2022 | 101.446 |
| 2023 | 102.781 |
| 2024 | 103.405 |
| 2025 | 104.301 |
| 2026 | 105.111 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Overijssel voor de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- “Woningvoorraad”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 18.283 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Voorst, op 6,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Apeldoorn (169.212 inwoners), op 15 km.
Alle indicatoren van Deventer
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,9% | 21,4% | 23,6% | rang 292 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,7% | 15,2% | 14,8% | rang 176 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,1 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 116 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,9 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 103 van 342 |
Wonen
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 48.140 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 32 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 22,3% | 16,1% | 13,1% | rang 50 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,3% | 21,1% | 19,9% | rang 129 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 66,8% | 74,8% | 79,5% | rang 274 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 55,9% | 61,9% | 66,7% | rang 299 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 29,3% | 26,3% | 23,7% | rang 65 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 401.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 230 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 20,9 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 107 van 341 |
Energie
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 770 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 276 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.480 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 289 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 10% | 9% | 7% | rang 61 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 36% | 45% | 46% | rang 276 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 12% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 16 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 58 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 85,4% | 86,8% | 90,3% | rang 268 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 5,4% | 3,3% | 0,1% | rang 40 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 840 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 274 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.266 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 242 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 178,6 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 274 van 342 |
Economie
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.400 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 281 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 13.445 | 149.080 | 2.612.530 | rang 32 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 127,9 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 231 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,5% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,0% | 3,4% | 2,3% | rang 47 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 440 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 292 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,5 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 267 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,2 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 40,3% | 36,1% | 33,3% | rang 50 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 44,8 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 55 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 20,1 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 42 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,3 ‰ | 4,3 ‰ | 3,8 ‰ | rang 58 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,8 ‰ | 4,3 ‰ | 3,9 ‰ | rang 97 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 370 kg | 429 kg | 468 kg | rang 316 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 19,4% | 20,9% | 16,8% | rang 144 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 61,7% | 60,0% | 58,8% | rang 156 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 14,3% | 14,8% | 11,7% | rang 145 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Deventer | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,7% | 29,5% | 28,5% | rang 76 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Deventer
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
85,4% in 2022, tegenover 87,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
5,4% in 2022, tegenover 5,5% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.266 Wp in 2025, tegenover 299 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
178,6 ‰ in 2025, tegenover 58,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
44,8 ‰ in 2025, tegenover 47,2 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
20,1 ‰ in 2025, tegenover 19,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,3 ‰ in 2025, tegenover 4,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,8 ‰ in 2025, tegenover 4,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Deventer
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 21 | 3,3 |
| februari | 38 | 3,6 |
| maart | 81 | 6,0 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,6 |
| juni | 165 | 17,1 |
| juli | 160 | 18,7 |
| augustus | 135 | 17,9 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 27 | 7,0 |
| december | 17 | 4,4 |
Economische sectoren: Deventer
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten22,3% ×1,1
- Handel14,1% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg13,0% ×1,2
- Bouwnijverheid7,2% ×0,7
- Onderwijs6,6% ×1,1
- Informatie en communicatie6,1% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie6,1% ×1,1
- Overige dienstverlening5,3% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Deventer?
Deventer telt 105.111 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 31 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Deventer?
Deventer beslaat 130,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 805 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Deventer?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Deventer van 98.869 naar 105.111, oftewel +6,3%.
Waar ligt Deventer?
Deventer ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Overijssel (COROP-gebied). Breedtegraad 52,250, lengtegraad 6,167.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Deventer?
In Deventer bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 370 kg (2024), rang 316 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
Woningvoorraad: wat is de waarde in Deventer?
In Deventer bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 48.140 woningen (2025), rang 32 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Deventer?
In Deventer produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.021 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Deventer?
Het dichtst bij Deventer liggen Voorst (6,0 km), Olst-Wijhe (10 km), Zutphen (13 km), Apeldoorn (15 km), Brummen (17 km).