Beesel: bevolking en statistieken
Beesel telt 13.579 inwoners (2026) op 27,8 km², oftewel 489 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 313 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,4% tussen 2016 en 2026.
- 13.579 inwoners
- 27,8 km²
- 489 inw./km²
- 25 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Beesel op rang 26 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,4 km in Beesel, tegenover gemiddeld 3,9 km in Limburg en 5,2 km voor het hele land.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 94,6 ‰ in Beesel, tegenover gemiddeld 117,0 ‰ in Limburg en 144,1 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.049 kWh per jaar.
Beesel in cijfers
Beesel op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Beesel
Beesel telde 13.388 inwoners in 2016 en 13.579 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.450 |
| 2022 | 13.408 |
| 2023 | 13.449 |
| 2024 | 13.394 |
| 2025 | 13.524 |
| 2026 | 13.579 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Gemiddelde huishoudensgrootte”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd”.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.888 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Peel en Maas (45.816 inwoners), op 6,8 km.
Alle indicatoren van Beesel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,5% | 26,2% | 23,6% | rang 68 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,5% | 12,6% | 14,8% | rang 274 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,5 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 219 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 12,2 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 49 van 342 |
Wonen
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 6.218 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 309 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,6% | 15,4% | 13,1% | rang 220 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,3% | 14,5% | 19,9% | rang 204 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,1% | 72,3% | 79,5% | rang 111 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,6% | 61,1% | 66,7% | rang 173 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,7% | 25,2% | 23,7% | rang 96 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 360.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 287 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,5 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 213 van 341 |
Energie
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 870 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 193 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.990 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 97 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 6% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 44% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 16% | 11% | 12% | rang 25 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,4% | 88,3% | 90,3% | rang 103 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 2,8% | 1,1% | 0,1% | rang 60 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.570 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 63 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.909 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 58 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 263,3 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 60 van 342 |
Economie
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.300 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 284 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 1.285 | 133.200 | 2.612.530 | rang 330 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 94,6 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 335 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,9% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,7% | 3,6% | 2,3% | rang 125 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 541 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 94 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,4 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 336 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,0% | 39,8% | 33,3% | rang 214 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 25,7 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 244 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 7,1 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 268 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 383 kg | 489 kg | 468 kg | rang 302 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 16,8% | 32,1% | 16,8% | rang 171 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 64,0% | 46,3% | 58,8% | rang 146 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 15,2% | 15,4% | 11,7% | rang 137 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Beesel | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 21,7% | 28,5% | 28,5% | rang 311 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Beesel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,4% in 2022, tegenover 95,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
2,8% in 2022, tegenover 2,8% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.909 Wp in 2025, tegenover 477 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
263,3 ‰ in 2025, tegenover 90,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
25,7 ‰ in 2025, tegenover 29,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
7,1 ‰ in 2025, tegenover 13,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Beesel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,4 |
| februari | 40 | 3,9 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 129 | 10,3 |
| mei | 158 | 14,2 |
| juni | 167 | 17,8 |
| juli | 165 | 19,3 |
| augustus | 137 | 18,5 |
| september | 101 | 15,7 |
| oktober | 60 | 12,0 |
| november | 30 | 7,2 |
| december | 19 | 4,5 |
Economische sectoren: Beesel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten16,7% ×0,8
- Handel15,2% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg12,5% ×1,2
- Bouwnijverheid8,9% ×0,9
- Overige dienstverlening8,6% ×1,6
- Industrie5,4% ×1,6
- Onderwijs4,7% ×0,8
- Informatie en communicatie4,3% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beesel?
Beesel telt 13.579 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 313 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beesel?
Beesel beslaat 27,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 489 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beesel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Beesel van 13.388 naar 13.579, oftewel +1,4%.
Waar ligt Beesel?
Beesel ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,267, lengtegraad 6,039.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Beesel?
In Beesel bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,4 km (2025), rang 336 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Beesel?
In Beesel bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 94,6 ‰ (2026), rang 335 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Beesel?
In Beesel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.049 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beesel?
Het dichtst bij Beesel liggen Peel en Maas (6,8 km), Roermond (8,4 km), Leudal (13 km), Roerdalen (13 km), Venlo (14 km).