Zevenaar: bevolking en statistieken
Zevenaar telt 45.570 inwoners (2026) op 92,2 km², oftewel 494 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 121 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2018 en 2026.
- 45.570 inwoners
- 92,2 km²
- 494 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Zevenaar op rang 13 qua bevolking.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 2,5 ‰ in Zevenaar, tegenover gemiddeld 4,0 ‰ in Gelderland en 4,4 ‰ voor het hele land.
Woningen met stadsverwarming: 4,3% in Zevenaar, tegenover gemiddeld 4,2% in Gelderland en 6,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Zevenaar in cijfers
Zevenaar op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Zevenaar
Zevenaar telde 43.402 inwoners in 2018 en 45.570 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 44.096 |
| 2022 | 44.645 |
| 2023 | 45.042 |
| 2024 | 45.041 |
| 2025 | 45.215 |
| 2026 | 45.570 |
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 12.912 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Montferland, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Arnhem (171.822 inwoners), op 14 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.184 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Zevenaar
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,6% | 22,4% | 23,6% | rang 90 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,9% | 14,9% | 14,8% | rang 242 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,7 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 226 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,6 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 165 van 342 |
Wonen
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 20.924 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 111 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 8,7% | 15,1% | 13,1% | rang 262 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,3% | 21,5% | 19,9% | rang 204 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 81,8% | 73,5% | 79,5% | rang 147 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 64,3% | 61,6% | 66,7% | rang 220 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,9% | 26,3% | 23,7% | rang 92 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 385.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 255 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 17,8 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 164 van 341 |
Energie
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 840 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 224 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.840 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 151 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 9% | 10% | 7% | rang 74 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 43% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 11% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 3 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 123 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 88,4% | 85,9% | 90,3% | rang 235 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 4,3% | 4,2% | 0,1% | rang 45 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.190 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 188 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.814 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 155 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 221,6 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 175 van 342 |
Economie
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.700 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 276 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.330 | 298.620 | 2.612.530 | rang 140 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 117,0 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 295 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,4% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,0% | 3,1% | 2,3% | rang 105 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 536 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 112 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 4,3 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 178 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,2 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,1% | 36,8% | 33,3% | rang 149 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 28,4 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 207 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,3 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 219 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 2,5 ‰ | 4,0 ‰ | 3,8 ‰ | rang 150 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,2 ‰ | 3,9 ‰ | rang 141 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 461 kg | 438 kg | 468 kg | rang 193 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 18,6% | 22,9% | 16,8% | rang 149 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 57,1% | 45,1% | 58,8% | rang 183 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 19,4% | 26,8% | 11,7% | rang 104 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,4 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 93 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Zevenaar | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 25,8% | 31,9% | 28,5% | rang 234 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,0 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 36 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Zevenaar
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
88,4% in 2022, tegenover 92,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
4,3% in 2022, tegenover 2,9% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.814 Wp in 2025, tegenover 428 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
221,6 ‰ in 2025, tegenover 70,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
28,4 ‰ in 2025, tegenover 31,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,3 ‰ in 2025, tegenover 10,5 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,5 ‰ in 2025, tegenover 3,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 3,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Zevenaar
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,4 |
| februari | 39 | 3,7 |
| maart | 83 | 6,2 |
| april | 130 | 9,9 |
| mei | 159 | 13,8 |
| juni | 168 | 17,3 |
| juli | 165 | 18,8 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 99 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,8 |
| november | 29 | 7,2 |
| december | 18 | 4,5 |
Economische sectoren: Zevenaar
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,8% ×0,9
- Handel15,0% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,5% ×1,1
- Bouwnijverheid10,3% ×1,0
- Overige dienstverlening7,0% ×1,3
- Onderwijs5,8% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Informatie en communicatie4,4% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zevenaar?
Zevenaar telt 45.570 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 121 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zevenaar?
Zevenaar beslaat 92,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 494 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zevenaar?
Tussen 2018 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Zevenaar van 43.402 naar 45.570, oftewel +5,0%.
Waar ligt Zevenaar?
Zevenaar ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,917, lengtegraad 6,083.
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Zevenaar?
In Zevenaar bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 2,5 ‰ (2025), rang 150 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.
Woningen met stadsverwarming: wat is de waarde in Zevenaar?
In Zevenaar bedraagt de indicator “Woningen met stadsverwarming” 4,3% (2022), rang 45 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0,1%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Zevenaar?
In Zevenaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.046 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zevenaar?
Het dichtst bij Zevenaar liggen Montferland (4,9 km), Duiven (5,5 km), Westervoort (9,7 km), Rheden (10 km), Doesburg (12 km).