Locatiekaart: Valkenswaard
Gemeente · Zuidoost-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Valkenswaard: bevolking en statistieken

Valkenswaard telt 31.920 inwoners (2026) op 55,0 km², oftewel 581 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 182 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,5% tussen 2016 en 2026.

  • 31.920 inwoners
  • 55,0 km²
  • 581 inw./km²
  • 27 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Valkenswaard op rang 25 qua bevolking.

Woningen met individuele cv-ketel: 93,8% in Valkenswaard, tegenover gemiddeld 84,3% in Noord-Brabant en 82,6% voor het hele land.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: 0,6 km in Valkenswaard, tegenover gemiddeld 0,8 km in Noord-Brabant en 0,8 km voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,0% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.

Valkenswaard in cijfers

Bevolking
31.920
rang 182 van 342
+5,5%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
581inw./km²
rang 149 van 342
Oppervlakte
55,0km²
rang 207 van 342
Hoogte
27m
rang 40 van 339
Woningen met individuele cv-ketel
93,8%
rang 19 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school
0,6km
rang 304 van 342
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
37,7%
rang 36 van 341
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
1,8%
rang 28 van 342

Valkenswaard op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Valkenswaard

30.00030.50031.00031.50032.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Valkenswaard telde 30.262 inwoners in 2016 en 31.920 in 2026.

JaarBevolking
202131.221
202231.236
202331.527
202431.714
202531.955
202631.920

Wist u dat?

Alle indicatoren van Valkenswaard

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

ValkenswaardLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)27,1%22,0%23,6%rang 51 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,5%14,4%14,8%rang 274 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−3,4 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 251 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)10,9 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 67 van 342

Wonen

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)15.353 woningen1.201.6668.274.510rang 160 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)9,9%10,8%13,1%rang 240 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)18,7%21,5%19,9%rang 196 van 338
Eengezinswoningen (2024)75,0%74,1%79,5%rang 221 van 342
Koopwoningen (2024)60,9%61,6%66,7%rang 256 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)28,4%26,6%23,7%rang 78 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)459.000 €450.866 €438.000 €rang 141 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)16,9 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 181 van 341

Energie

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)870 m³824 m³900 m³rang 193 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.780 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 187 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)5%13%7%rang 236 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)48%42%46%rang 149 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%13%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha319 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)93,8%84,3%90,3%rang 19 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%5,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.240 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 172 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.547 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 188 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)242,2 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 111 van 342

Economie

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)60.600 €63.189 €63.450 €rang 219 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.200375.5252.612.530rang 186 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)131,6 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 199 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,8%1,6%1,5%rang 28 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,5%2,9%2,3%rang 139 van 342

Mobiliteit

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)531 ‰494 ‰508 ‰rang 128 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)11,3 km6,3 km4,6 kmrang 55 van 342

Samenleving

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,12,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)36,4%37,2%33,3%rang 97 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)31,5 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 157 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)11,5 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 165 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)3,2 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 111 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,9 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 89 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km1,0 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)480 kg457 kg468 kgrang 152 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)17,0%28,1%16,8%rang 165 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)40,0%50,6%58,8%rang 250 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)37,7%16,0%11,7%rang 36 van 341

Gezondheid

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km1,1 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorValkenswaardNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)30,8%32,2%28,5%rang 126 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,8 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Valkenswaard

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,8 procentpunt

93,8% in 2022, tegenover 94,6% in 2017

93949596202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.203 Wp+349,7%

1.547 Wp in 2025, tegenover 344 Wp in 2019

05001.0001.5002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+162,3 ‰+203,1%

242,2 ‰ in 2025, tegenover 79,9 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−5,6 ‰−15,1%

31,5 ‰ in 2025, tegenover 37,1 ‰ in 2019

303540452025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−1,8 ‰−13,5%

11,5 ‰ in 2025, tegenover 13,3 ‰ in 2019

11121314152025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−0,1 ‰−3,0%

3,2 ‰ in 2025, tegenover 3,3 ‰ in 2019

3,03,54,04,55,0202520232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+0,2 ‰+5,4%

3,9 ‰ in 2025, tegenover 3,7 ‰ in 2019

3,03,54,04,55,02025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Valkenswaard

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.044kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,2°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,6
februari404,1
maart836,6
april12810,3
mei15614,2
juni16717,7
juli16419,2
augustus13718,4
september10115,7
oktober6012,1
november307,4
december194,7

Economische sectoren: Valkenswaard

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Valkenswaard?

Valkenswaard telt 31.920 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 182 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Valkenswaard?

Valkenswaard beslaat 55,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 581 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Valkenswaard?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Valkenswaard van 30.262 naar 31.920, oftewel +5,5%.

Waar ligt Valkenswaard?

Valkenswaard ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,350, lengtegraad 5,459.

Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Valkenswaard?

In Valkenswaard bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 93,8% (2022), rang 19 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.

Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: wat is de waarde in Valkenswaard?

In Valkenswaard bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school” 0,6 km (2025), rang 304 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 0,8 km.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Valkenswaard?

In Valkenswaard produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Valkenswaard?

Het dichtst bij Valkenswaard liggen Waalre (4,2 km), Heeze-Leende (7,1 km), Bergeijk (7,7 km), Veldhoven (8,5 km), Eindhoven (9,5 km).