Nissewaard: bevolking en statistieken
Nissewaard telt 89.112 inwoners (2026) op 73,4 km², oftewel 1.214 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 43 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,5% tussen 2016 en 2026.
- 89.112 inwoners
- 73,4 km²
- 1.214 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Nissewaard op rang 10 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 2,6% in Nissewaard, tegenover gemiddeld 19,8% in Zuid-Holland en 18,0% voor het hele land.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 98,2 ‰ in Nissewaard, tegenover gemiddeld 145,0 ‰ in Zuid-Holland en 144,1 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 15,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Nissewaard in cijfers
Nissewaard op de kaart
De naburige gemeenten
- Albrandswaard9,1 km · 26.559
- Maassluis9,2 km · 37.125
- Vlaardingen10 km · 77.480
- Voorne aan Zee10 km · 75.012
- Schiedam12 km · 81.931
- Midden-Delfland14 km · 19.355
- Goeree-Overflakkee15 km · 52.798
- Hoeksche Waard15 km · 91.445
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Nissewaard
Nissewaard telde 85.293 inwoners in 2016 en 89.112 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 85.440 |
| 2022 | 86.332 |
| 2023 | 86.833 |
| 2024 | 87.639 |
| 2025 | 88.341 |
| 2026 | 89.112 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.279 voetbalvelden.
- 2,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Albrandswaard, op 9,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Rotterdam (673.804 inwoners), op 16 km.
Alle indicatoren van Nissewaard
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,1% | 19,5% | 23,6% | rang 237 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,8% | 15,5% | 14,8% | rang 94 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,4 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 128 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,3 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 120 van 342 |
Wonen
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 40.515 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 42 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 2,6% | 19,8% | 13,1% | rang 331 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 15,4% | 20,3% | 19,9% | rang 259 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 67,9% | 49,2% | 79,5% | rang 269 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 59,1% | 53,3% | 66,7% | rang 273 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 35,6% | 31,1% | 23,7% | rang 19 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 339.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 309 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,5 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 190 van 341 |
Energie
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 710 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 307 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.610 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 250 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 7% | 13% | 7% | rang 133 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 39% | 28% | 46% | rang 251 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 8% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,1% | 78,8% | 90,3% | rang 212 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,9% | 7,7% | 0,1% | rang 87 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 860 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 270 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 841 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 301 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 193,7 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 241 van 342 |
Economie
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.300 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 268 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 8.755 | 563.040 | 2.612.530 | rang 67 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 98,2 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 333 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,1% | 4,1% | 2,3% | rang 43 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 464 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 259 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 17,7 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 20 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 34,9% | 40,7% | 33,3% | rang 127 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 43,4 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 66 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,7 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 158 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,0 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 70 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,4 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 13 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 476 kg | 421 kg | 468 kg | rang 160 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 22,4% | 52,0% | 16,8% | rang 128 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 62,7% | 28,5% | 58,8% | rang 153 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 8,1% | 7,6% | 11,7% | rang 211 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Nissewaard | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 21,1% | 33,2% | 28,5% | rang 316 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Nissewaard
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,1% in 2022, tegenover 89,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,9% in 2022, tegenover 0,5% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
841 Wp in 2025, tegenover 167 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
193,7 ‰ in 2025, tegenover 48,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
43,4 ‰ in 2025, tegenover 45,4 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,7 ‰ in 2025, tegenover 16,0 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,0 ‰ in 2025, tegenover 4,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,4 ‰ in 2025, tegenover 6,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Nissewaard
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 4,2 |
| februari | 40 | 4,3 |
| maart | 87 | 6,5 |
| april | 135 | 9,8 |
| mei | 166 | 13,3 |
| juni | 173 | 16,7 |
| juli | 169 | 18,4 |
| augustus | 142 | 17,9 |
| september | 101 | 15,6 |
| oktober | 58 | 12,2 |
| november | 28 | 7,8 |
| december | 18 | 5,2 |
Economische sectoren: Nissewaard
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten15,6% ×0,7
- Bouwnijverheid14,9% ×1,4
- Handel14,2% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg11,9% ×1,1
- Overige dienstverlening7,1% ×1,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,6% ×1,2
- Onderwijs5,8% ×1,0
- Industrie4,8% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Nissewaard?
Nissewaard telt 89.112 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 43 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Nissewaard?
Nissewaard beslaat 73,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.214 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Nissewaard?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Nissewaard van 85.293 naar 89.112, oftewel +4,5%.
Waar ligt Nissewaard?
Nissewaard ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,837, lengtegraad 4,275.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Nissewaard?
In Nissewaard bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 2,6% (2024), rang 331 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Nissewaard?
In Nissewaard bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 98,2 ‰ (2026), rang 333 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Nissewaard?
In Nissewaard produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Nissewaard?
Het dichtst bij Nissewaard liggen Albrandswaard (9,1 km), Maassluis (9,2 km), Vlaardingen (10 km), Voorne aan Zee (10 km), Schiedam (12 km).