Locatiekaart: Oostzaan
Gemeente · Groot-Amsterdam · Noord-Holland

Oostzaan: bevolking en statistieken

Oostzaan telt 9.778 inwoners (2026) op 11,6 km², oftewel 844 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 333 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,9% tussen 2016 en 2026.

  • 9.778 inwoners
  • 11,6 km²
  • 844 inw./km²
  • 1 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Oostzaan op rang 44 qua bevolking.

Woningen met individuele cv-ketel: 95,3% in Oostzaan, tegenover gemiddeld 80,6% in Noord-Holland en 82,6% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 22,5% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Oostzaan in cijfers

Bevolking
9.778
rang 333 van 342
+2,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
844inw./km²
rang 111 van 342
Oppervlakte
11,6km²
rang 331 van 342
Hoogte
1m
rang 230 van 339
Woningen met individuele cv-ketel
95,3%
rang 5 van 341
Woningvoorraad
4.171woningen
rang 334 van 342
Bedrijfsvestigingen
1.420
rang 327 van 342
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
52,6%
rang 14 van 341

Oostzaan op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Oostzaan

9.5009.6009.7009.800201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Oostzaan telde 9.504 inwoners in 2016 en 9.778 in 2026.

JaarBevolking
20219.689
20229.639
20239.720
20249.694
20259.733
20269.778

Wist u dat?

Alle indicatoren van Oostzaan

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

OostzaanLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,8%19,4%23,6%rang 214 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,2%14,5%14,8%rang 135 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)2,1 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 38 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)1,5 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 281 van 342

Wonen

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)4.171 woningen1.420.0678.274.510rang 334 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)7,1%25,0%13,1%rang 288 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)17,9%20,8%19,9%rang 208 van 338
Eengezinswoningen (2024)82,6%50,2%79,5%rang 128 van 342
Koopwoningen (2024)67,3%51,8%66,7%rang 157 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,8%30,5%23,7%rang 93 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)583.000 €524.447 €438.000 €rang 23 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)11,3 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 268 van 341

Energie

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)910 m³746 m³900 m³rang 153 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.820 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 163 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)3%13%7%rang 318 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)37%28%46%rang 267 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)8%8%12%rang 285 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha191 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)95,3%80,6%90,3%rang 5 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%8,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)920 kWh600 kWh1.245 kWhrang 256 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.065 Wp890 Wp1.707 Wprang 273 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)163,9 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 292 van 342

Economie

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)71.300 €65.353 €63.450 €rang 63 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)1.420533.1952.612.530rang 327 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)145,2 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 112 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,3%1,7%1,5%rang 233 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,6%3,5%2,3%rang 296 van 342

Mobiliteit

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)498 ‰385 ‰508 ‰rang 196 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)5,7 km3,7 km4,6 kmrang 146 van 342

Samenleving

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,02,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)30,1%43,0%33,3%rang 270 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)47,8 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 43 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)19,1 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 50 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)477 kg445 kg468 kgrang 159 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)23,7%44,6%16,8%rang 119 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)18,5%33,6%58,8%rang 303 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)52,6%11,0%11,7%rang 14 van 341

Gezondheid

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km0,9 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorOostzaanNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)31,8%39,0%28,5%rang 115 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,7 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Oostzaan

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,2 procentpunt

95,3% in 2022, tegenover 96,5% in 2017

95,095,596,096,597,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+672 Wp+171,0%

1.065 Wp in 2025, tegenover 393 Wp in 2019

2505007501.0001.2502025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+107,7 ‰+191,6%

163,9 ‰ in 2025, tegenover 56,2 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+5,0 ‰+11,7%

47,8 ‰ in 2025, tegenover 42,8 ‰ in 2019

404550552025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+0,4 ‰+2,1%

19,1 ‰ in 2025, tegenover 18,7 ‰ in 2019

14161820222025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Oostzaan

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.039kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,1°C
juli
Koudste maand
4,1°C
februari
Productiefste maand
132kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari224,2
februari384,1
maart826,2
april1309,6
mei16013,1
juni16716,3
juli16318,1
augustus13517,8
september9415,6
oktober5412,1
november267,8
december175,2

Economische sectoren: Oostzaan

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Oostzaan?

Oostzaan telt 9.778 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 333 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Oostzaan?

Oostzaan beslaat 11,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 844 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Oostzaan?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oostzaan van 9.504 naar 9.778, oftewel +2,9%.

Waar ligt Oostzaan?

Oostzaan ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,441, lengtegraad 4,879.

Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Oostzaan?

In Oostzaan bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 95,3% (2022), rang 5 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.

Woningvoorraad: wat is de waarde in Oostzaan?

In Oostzaan bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 4.171 woningen (2025), rang 334 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oostzaan?

In Oostzaan produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Oostzaan?

Het dichtst bij Oostzaan liggen Landsmeer (2,7 km), Wormerland (7,6 km), Zaanstad (7,6 km), Amsterdam (8,2 km), Purmerend (9,2 km).