Oosterhout: bevolking en statistieken
Oosterhout telt 58.726 inwoners (2026) op 71,4 km², oftewel 822 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 78 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,7% tussen 2016 en 2026.
- 58.726 inwoners
- 71,4 km²
- 822 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Oosterhout op rang 13 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 6,2% in Oosterhout, tegenover gemiddeld 10,8% in Noord-Brabant en 18,0% voor het hele land.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 1,8% in Oosterhout, tegenover gemiddeld 1,6% in Noord-Brabant en 1,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Oosterhout in cijfers
Oosterhout op de kaart
De naburige gemeenten
- Dongen6,3 km · 27.673
- Geertruidenberg6,4 km · 21.914
- Drimmelen7,0 km · 28.402
- Breda8,4 km · 190.204
- Gilze en Rijen11 km · 28.437
- Waalwijk15 km · 51.635
- Loon op Zand15 km · 24.111
- Altena16 km · 58.946
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Oosterhout
Oosterhout telde 54.018 inwoners in 2016 en 58.726 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 56.206 |
| 2022 | 56.535 |
| 2023 | 57.425 |
| 2024 | 57.924 |
| 2025 | 58.380 |
| 2026 | 58.726 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.004 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Dongen, op 6,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Breda (190.204 inwoners), op 8,4 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.164 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Oosterhout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,2% | 22,0% | 23,6% | rang 149 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,1% | 14,4% | 14,8% | rang 144 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,4 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 176 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 9,2 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 97 van 342 |
Wonen
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 26.528 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 75 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 6,2% | 10,8% | 13,1% | rang 303 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,9% | 21,5% | 19,9% | rang 137 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 73,4% | 74,1% | 79,5% | rang 237 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 61,0% | 61,6% | 66,7% | rang 254 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 31,6% | 26,6% | 23,7% | rang 38 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 427.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 189 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 28,2 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 36 van 341 |
Energie
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 770 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 276 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.730 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 207 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 11% | 13% | 7% | rang 52 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 39% | 42% | 46% | rang 251 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 14% | 13% | 12% | rang 62 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 86,4% | 84,3% | 90,3% | rang 259 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 4,0% | 5,8% | 0,1% | rang 48 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.010 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 233 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.622 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 177 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 191,5 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 249 van 342 |
Economie
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 63.200 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 171 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.750 | 375.525 | 2.612.530 | rang 81 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 132,0 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 195 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,6% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,7% | 2,9% | 2,3% | rang 125 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 513 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 9,5 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 73 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,9% | 37,2% | 33,3% | rang 155 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 33,6 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 131 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 12,5 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 142 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 77 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,2 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 79 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 500 kg | 457 kg | 468 kg | rang 123 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 26,8% | 28,1% | 16,8% | rang 108 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 46,6% | 50,6% | 58,8% | rang 231 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 19,4% | 16,0% | 11,7% | rang 104 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Oosterhout | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,5% | 32,2% | 28,5% | rang 154 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Oosterhout
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
86,4% in 2022, tegenover 87,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
4,0% in 2022, tegenover 3,8% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.622 Wp in 2025, tegenover 371 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
191,5 ‰ in 2025, tegenover 59,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
33,6 ‰ in 2025, tegenover 45,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
12,5 ‰ in 2025, tegenover 17,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 4,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,2 ‰ in 2025, tegenover 4,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Oosterhout
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,8 |
| februari | 40 | 4,1 |
| maart | 83 | 6,5 |
| april | 129 | 10,1 |
| mei | 156 | 13,8 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 160 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 99 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 29 | 7,5 |
| december | 19 | 4,8 |
Economische sectoren: Oosterhout
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten21,0% ×1,0
- Handel15,0% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,6% ×1,0
- Bouwnijverheid10,3% ×1,0
- Onderwijs6,3% ×1,1
- Overige dienstverlening6,0% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,0% ×0,9
- Industrie4,8% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oosterhout?
Oosterhout telt 58.726 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 78 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oosterhout?
Oosterhout beslaat 71,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 822 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oosterhout?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oosterhout van 54.018 naar 58.726, oftewel +8,7%.
Waar ligt Oosterhout?
Oosterhout ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,643, lengtegraad 4,857.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Oosterhout?
In Oosterhout bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 6,2% (2024), rang 303 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Oosterhout?
In Oosterhout bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 1,8% (2026), rang 28 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oosterhout?
In Oosterhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oosterhout?
Het dichtst bij Oosterhout liggen Dongen (6,3 km), Geertruidenberg (6,4 km), Drimmelen (7,0 km), Breda (8,4 km), Gilze en Rijen (11 km).