Locatiekaart: Neder-Betuwe
Gemeente · Zuidwest-Gelderland · Gelderland

Neder-Betuwe: bevolking en statistieken

Neder-Betuwe telt 25.925 inwoners (2026) op 59,9 km², oftewel 433 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 225 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +12,5% tussen 2016 en 2026.

  • 25.925 inwoners
  • 59,9 km²
  • 433 inw./km²
  • 8 m

Het belangrijkste

Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Neder-Betuwe op rang 36 qua bevolking.

Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: 21,0% in Neder-Betuwe, tegenover gemiddeld 14,9% in Gelderland en 14,8% voor het hele land.

Gemiddelde huishoudensgrootte: 2,6 personen in Neder-Betuwe, tegenover gemiddeld 2,2 personen in Gelderland en 2,1 personen voor het hele land.

Belangrijkste sector: Handel, goed voor 15,8% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Neder-Betuwe in cijfers

Bevolking
25.925
rang 225 van 342
+12,5%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
433inw./km²
rang 186 van 342
Oppervlakte
59,9km²
rang 197 van 342
Hoogte
8m
rang 138 van 339
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar
21,0%
rang 4 van 342
Gemiddelde huishoudensgrootte
2,6personen
rang 3 van 342
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
17,1%
rang 339 van 341
Eengezinswoningen
91,0%
rang 8 van 342

Neder-Betuwe op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Neder-Betuwe

23.00024.00025.00026.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Neder-Betuwe telde 23.049 inwoners in 2016 en 25.925 in 2026.

JaarBevolking
202124.648
202225.032
202325.448
202425.708
202525.781
202625.925

Wist u dat?

Alle indicatoren van Neder-Betuwe

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Neder-BetuweLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)18,2%22,4%23,6%rang 313 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)21,0%14,9%14,8%rang 4 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)5,7 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 7 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)−2,8 ‰6,7 ‰6,5 ‰rang 331 van 342

Wonen

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)9.356 woningen958.4198.274.510rang 265 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)11,1%15,1%13,1%rang 208 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)22,4%21,5%19,9%rang 104 van 338
Eengezinswoningen (2024)91,0%73,5%79,5%rang 8 van 342
Koopwoningen (2024)66,4%61,6%66,7%rang 178 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,7%26,3%23,7%rang 96 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)441.000 €443.080 €438.000 €rang 167 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)19,0 ‰18,1 ‰17,4 ‰rang 139 van 341

Energie

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)980 m³858 m³900 m³rang 67 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)3.200 kWh2.769 kWh2.810 kWhrang 26 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%10%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)56%43%46%rang 41 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)14%11%12%rang 62 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)13 ha358 ha3.475 harang 66 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)92,7%85,9%90,3%rang 48 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%4,2%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.550 kWh1.103 kWh1.245 kWhrang 65 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)3.481 Wp1.812 Wp1.707 Wprang 34 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)216,8 ‰202,5 ‰222,7 ‰rang 190 van 342

Economie

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)64.700 €61.678 €63.450 €rang 136 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.620298.6202.612.530rang 215 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)139,6 ‰137,4 ‰135,6 ‰rang 139 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)0,9%1,4%1,5%rang 327 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)1,8%3,1%2,3%rang 258 van 342

Mobiliteit

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)482 ‰485 ‰508 ‰rang 227 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,6 km4,0 km4,6 kmrang 254 van 342

Samenleving

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,6 personen2,22,2rang 3 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)27,5%36,8%33,3%rang 327 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)22,9 ‰36,1 ‰30,9 ‰rang 283 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)5,6 ‰14,8 ‰11,7 ‰rang 298 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,2 km1,1 km1,0 kmrang 106 van 342

Milieu

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)429 kg438 kg468 kgrang 245 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)17,7%22,9%16,8%rang 157 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)66,6%45,1%58,8%rang 131 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)13,5%26,8%11,7%rang 154 van 341

Gezondheid

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km1,2 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorNeder-BetuweGelderlandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)17,1%31,9%28,5%rang 339 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Neder-Betuwe

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,4 procentpunt

92,7% in 2022, tegenover 95,1% in 2017

9293949596202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.879 Wp+478,2%

3.481 Wp in 2025, tegenover 602 Wp in 2019

01.0002.0003.0004.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+160,0 ‰+281,7%

216,8 ‰ in 2025, tegenover 56,8 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−2,6 ‰−10,2%

22,9 ‰ in 2025, tegenover 25,5 ‰ in 2019

22242628302025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−4,0 ‰−41,7%

5,6 ‰ in 2025, tegenover 9,6 ‰ in 2019

468102025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Neder-Betuwe

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.048kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,5
februari393,8
maart836,3
april13110,0
mei15813,7
juni16817,2
juli16418,8
augustus13818,1
september9915,5
oktober5811,9
november287,3
december184,6

Economische sectoren: Neder-Betuwe

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Neder-Betuwe?

Neder-Betuwe telt 25.925 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 225 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Neder-Betuwe?

Neder-Betuwe beslaat 59,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 433 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Neder-Betuwe?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Neder-Betuwe van 23.049 naar 25.925, oftewel +12,5%.

Waar ligt Neder-Betuwe?

Neder-Betuwe ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Zuidwest-Gelderland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,933, lengtegraad 5,633.

Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: wat is de waarde in Neder-Betuwe?

In Neder-Betuwe bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar” 21,0% (2026), rang 4 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14,8%.

Gemiddelde huishoudensgrootte: wat is de waarde in Neder-Betuwe?

In Neder-Betuwe bedraagt de indicator “Gemiddelde huishoudensgrootte” 2,6 personen (2025), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,2 personen.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Neder-Betuwe?

In Neder-Betuwe produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Neder-Betuwe?

Het dichtst bij Neder-Betuwe liggen Wageningen (4,0 km), Rhenen (5,3 km), Druten (5,3 km), Renkum (7,8 km), Veenendaal (12 km).