Locatiekaart: Den Helder
Gemeente · Kop van Noord-Holland · Noord-Holland

Den Helder: bevolking en statistieken

Den Helder telt 56.678 inwoners (2026) op 45,0 km², oftewel 1.260 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 83 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +0,7% tussen 2016 en 2026.

  • 56.678 inwoners
  • 45,0 km²
  • 1.260 inw./km²
  • 4 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Den Helder op rang 13 qua bevolking.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 90,1 ‰ in Den Helder, tegenover gemiddeld 177,2 ‰ in Noord-Holland en 144,1 ‰ voor het hele land.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 6,0 ‰ in Den Helder, tegenover gemiddeld 4,8 ‰ in Noord-Holland en 4,4 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Handel, goed voor 15,3% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.058 kWh per jaar.

Den Helder in cijfers

Bevolking
56.678
rang 83 van 342
+0,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.260inw./km²
rang 82 van 342
Oppervlakte
45,0km²
rang 230 van 342
Hoogte
4m
rang 184 van 339
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners
90,1‰
rang 338 van 342
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
6,0‰
rang 3 van 171
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen
290.000€
rang 332 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning
2.200kWh
rang 333 van 342

Den Helder op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Den Helder

55.50056.00056.50057.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Den Helder telde 56.275 inwoners in 2016 en 56.678 in 2026.

JaarBevolking
202156.582
202256.334
202356.539
202456.432
202556.662
202656.678

Wist u dat?

Alle indicatoren van Den Helder

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Den HelderLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,5%19,4%23,6%rang 95 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,8%14,5%14,8%rang 253 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−2,8 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 228 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)7,0 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 152 van 342

Wonen

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)28.808 woningen1.420.0678.274.510rang 67 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)19,5%25,0%13,1%rang 80 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)10,8%20,8%19,9%rang 321 van 338
Eengezinswoningen (2024)72,9%50,2%79,5%rang 243 van 342
Koopwoningen (2024)55,5%51,8%66,7%rang 300 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)36,2%30,5%23,7%rang 13 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)290.000 €524.447 €438.000 €rang 332 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)9,8 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 281 van 341

Energie

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)820 m³746 m³900 m³rang 240 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.200 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 333 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)3%13%7%rang 318 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)42%28%46%rang 222 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)7%8%12%rang 306 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)22 ha191 ha3.475 harang 43 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)92,2%80,6%90,3%rang 69 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%8,8%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)820 kWh600 kWh1.245 kWhrang 277 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.473 Wp890 Wp1.707 Wprang 203 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)224,7 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 164 van 342

Economie

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)51.700 €65.353 €63.450 €rang 324 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)5.105533.1952.612.530rang 146 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)90,1 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 338 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,2%1,7%1,5%rang 265 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,9%3,5%2,3%rang 51 van 342

Mobiliteit

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)470 ‰385 ‰508 ‰rang 247 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,9 km3,7 km4,6 kmrang 235 van 342

Samenleving

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,0 personen2,02,2rang 293 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)42,2%43,0%33,3%rang 33 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)57,5 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 20 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)24,8 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 28 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)6,0 ‰4,8 ‰3,8 ‰rang 3 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)5,8 ‰5,9 ‰3,9 ‰rang 26 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,9 km0,8 km1,0 kmrang 198 van 342

Milieu

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)550 kg445 kg468 kgrang 71 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)38,4%44,6%16,8%rang 64 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)38,5%33,6%58,8%rang 253 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)11,2%11,0%11,7%rang 174 van 341

Gezondheid

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km0,9 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorDen HelderNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)18,9%39,0%28,5%rang 332 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,7 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Den Helder

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,4 procentpunt

92,2% in 2022, tegenover 92,6% in 2017

91,592,092,593,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.188 Wp+416,8%

1.473 Wp in 2025, tegenover 285 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+161,1 ‰+253,3%

224,7 ‰ in 2025, tegenover 63,6 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+2,5 ‰+4,5%

57,5 ‰ in 2025, tegenover 55,0 ‰ in 2019

505560652025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+6,2 ‰+33,3%

24,8 ‰ in 2025, tegenover 18,6 ‰ in 2019

152025302025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−2,5 ‰−29,4%

6,0 ‰ in 2025, tegenover 8,5 ‰ in 2019

67892025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−2,2 ‰−27,5%

5,8 ‰ in 2025, tegenover 8,0 ‰ in 2019

56782025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Den Helder

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.058kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
17,8°C
augustus
Koudste maand
4,7°C
februari
Productiefste maand
138kWh
mei

01002003000°5°10°15°20°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari205,1
februari374,7
maart826,1
april1318,9
mei16212,2
juni16815,4
juli16517,6
augustus13717,8
september9216,1
oktober5212,9
november249,1
december166,5

Economische sectoren: Den Helder

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Den Helder?

Den Helder telt 56.678 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 83 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Den Helder?

Den Helder beslaat 45,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.260 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Den Helder?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Den Helder van 56.275 naar 56.678, oftewel +0,7%.

Waar ligt Den Helder?

Den Helder ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Kop van Noord-Holland (COROP-gebied). Breedtegraad 52,958, lengtegraad 4,759.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Den Helder?

In Den Helder bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 90,1 ‰ (2026), rang 338 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Den Helder?

In Den Helder bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 6,0 ‰ (2025), rang 3 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Den Helder?

In Den Helder produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.058 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Den Helder?

Het dichtst bij Den Helder liggen Hollands Kroon (9,6 km), Texel (12 km), Schagen (20 km), Opmeer (31 km), Medemblik (31 km).