Locatiekaart: Landgraaf
Gemeente · Zuid-Limburg · Limburg

Landgraaf: bevolking en statistieken

Landgraaf telt 36.844 inwoners (2026) op 24,6 km², oftewel 1.497 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 150 van de 342 gemeenten. De bevolking krimpt: −1,7% tussen 2016 en 2026.

  • 36.844 inwoners
  • 24,6 km²
  • 1.497 inw./km²
  • 157 m

Het belangrijkste

Van de 31 gemeenten in Limburg staat Landgraaf op rang 11 qua bevolking.

Aardgasvrije woningen: 2% in Landgraaf, tegenover gemiddeld 6% in Limburg en 12% voor het hele land.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 84,8 ‰ in Landgraaf, tegenover gemiddeld 117,0 ‰ in Limburg en 144,1 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 16,4% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Landgraaf in cijfers

Bevolking
36.844
rang 150 van 342
−1,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
1.497inw./km²
rang 63 van 342
Oppervlakte
24,6km²
rang 283 van 342
Hoogte
157m
rang 3 van 339
Aardgasvrije woningen
2%
rang 339 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners
84,8‰
rang 340 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
−7,2‰
rang 329 van 342
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen
295.000€
rang 328 van 342

Landgraaf op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Landgraaf

36.80037.00037.20037.40037.60037.800201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Landgraaf telde 37.465 inwoners in 2016 en 36.844 in 2026.

JaarBevolking
202137.262
202237.023
202337.175
202437.112
202536.839
202636.844

Wist u dat?

Alle indicatoren van Landgraaf

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

LandgraafLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)28,7%26,2%23,6%rang 28 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)12,4%12,6%14,8%rang 314 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−7,2 ‰−4,3 ‰−1,3 ‰rang 329 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)−0,1 ‰6,2 ‰6,5 ‰rang 306 van 342

Wonen

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)18.291 woningen551.4898.274.510rang 137 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)14,0%15,4%13,1%rang 156 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)10,8%14,5%19,9%rang 321 van 338
Eengezinswoningen (2024)76,0%72,3%79,5%rang 213 van 342
Koopwoningen (2024)63,1%61,1%66,7%rang 235 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)28,0%25,2%23,7%rang 89 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)295.000 €351.319 €438.000 €rang 328 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)5,1 ‰13,8 ‰17,4 ‰rang 322 van 341

Energie

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)870 m³887 m³900 m³rang 193 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.750 kWh2.783 kWh2.810 kWhrang 198 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)2%6%7%rang 339 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)45%44%46%rang 183 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)8%11%12%rang 285 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)13 ha112 ha3.475 harang 66 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)93,8%88,3%90,3%rang 19 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,0%1,1%0,1%rang 191 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.160 kWh1.254 kWh1.245 kWhrang 198 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.575 Wp1.958 Wp1.707 Wprang 182 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)235,4 ‰225,6 ‰222,7 ‰rang 133 van 342

Economie

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)52.400 €56.081 €63.450 €rang 320 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.125133.2002.612.530rang 253 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)84,8 ‰117,0 ‰135,6 ‰rang 340 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,8%1,9%1,5%rang 28 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)4,7%3,6%2,3%rang 20 van 342

Mobiliteit

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)565 ‰520 ‰508 ‰rang 39 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,1 km3,9 km4,6 kmrang 292 van 342

Samenleving

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,0 personen2,02,2rang 293 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)37,2%39,8%33,3%rang 87 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)37,4 ‰45,6 ‰30,9 ‰rang 98 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)12,5 ‰17,2 ‰11,7 ‰rang 142 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,0 ‰4,7 ‰3,8 ‰rang 70 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)4,1 ‰5,4 ‰3,9 ‰rang 82 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,9 km1,0 km1,0 kmrang 198 van 342

Milieu

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)491 kg489 kg468 kgrang 136 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)43,8%32,1%16,8%rang 48 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)28,9%46,3%58,8%rang 281 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)16,4%15,4%11,7%rang 131 van 341

Gezondheid

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,7 km1,1 km1,2 kmrang 323 van 342

Onderwijs

IndicatorLandgraafLimburgLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)23,3%28,5%28,5%rang 291 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Landgraaf

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+0,5 procentpunt

93,8% in 2022, tegenover 93,3% in 2017

92,593,093,594,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,51,0202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.095 Wp+228,1%

1.575 Wp in 2025, tegenover 480 Wp in 2019

05001.0001.5002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+132,6 ‰+129,0%

235,4 ‰ in 2025, tegenover 102,8 ‰ in 2019

1001502002502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−7,8 ‰−17,3%

37,4 ‰ in 2025, tegenover 45,2 ‰ in 2019

354045502025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−5,7 ‰−31,3%

12,5 ‰ in 2025, tegenover 18,2 ‰ in 2019

12141618202025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,2 ‰−23,1%

4,0 ‰ in 2025, tegenover 5,2 ‰ in 2019

4,04,55,05,52025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,3 ‰−6,8%

4,1 ‰ in 2025, tegenover 4,4 ‰ in 2019

3,03,54,04,52025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Landgraaf

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.073kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
2,9°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari252,9
februari423,5
maart846,1
april1309,8
mei15813,6
juni16817,3
juli16718,9
augustus13918,1
september10415,3
oktober6211,7
november326,9
december204,2

Economische sectoren: Landgraaf

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Landgraaf?

Landgraaf telt 36.844 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 150 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Landgraaf?

Landgraaf beslaat 24,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.497 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Landgraaf?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Landgraaf van 37.465 naar 36.844, oftewel −1,7%.

Waar ligt Landgraaf?

Landgraaf ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 50,908, lengtegraad 6,030.

Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Landgraaf?

In Landgraaf bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 2% (2025), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Landgraaf?

In Landgraaf bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 84,8 ‰ (2026), rang 340 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Landgraaf?

In Landgraaf produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Landgraaf?

Het dichtst bij Landgraaf liggen Heerlen (4,3 km), Kerkrade (5,3 km), Brunssum (6,4 km), Voerendaal (8,4 km), Simpelveld (8,8 km).