Locatiekaart: Vlaardingen
Gemeente · Groot-Rijnmond · Zuid-Holland

Vlaardingen: bevolking en statistieken

Vlaardingen telt 77.480 inwoners (2026) op 23,6 km², oftewel 3.287 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 52 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,9% tussen 2016 en 2026.

  • 77.480 inwoners
  • 23,6 km²
  • 3.287 inw./km²
  • 1 m

Het belangrijkste

Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Vlaardingen op rang 14 qua bevolking.

Woningen in bezit van woningcorporaties: 40,8% in Vlaardingen, tegenover gemiddeld 31,1% in Zuid-Holland en 27,9% voor het hele land.

Woningen met zonnestroom: 20% in Vlaardingen, tegenover gemiddeld 28% in Zuid-Holland en 38% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,6% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Vlaardingen in cijfers

Bevolking
77.480
rang 52 van 342
+7,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
3.287inw./km²
rang 19 van 342
Oppervlakte
23,6km²
rang 286 van 342
Hoogte
1m
rang 230 van 339
Woningen in bezit van woningcorporaties
40,8%
rang 3 van 340
Woningen met zonnestroom
20%
rang 334 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
5,2%
rang 13 van 342
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,5‰
rang 10 van 178

Vlaardingen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Vlaardingen

70.00072.00074.00076.00078.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Vlaardingen telde 71.808 inwoners in 2016 en 77.480 in 2026.

JaarBevolking
202173.924
202274.143
202375.079
202476.409
202577.260
202677.480

Wist u dat?

Alle indicatoren van Vlaardingen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

VlaardingenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,8%19,5%23,6%rang 270 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,2%15,5%14,8%rang 68 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−1,0 ‰0,8 ‰−1,3 ‰rang 154 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)12,0 ‰5,3 ‰6,5 ‰rang 51 van 342

Wonen

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)37.117 woningen1.773.4598.274.510rang 48 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)16,9%19,8%13,1%rang 117 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)14,5%20,3%19,9%rang 271 van 338
Eengezinswoningen (2024)37,8%49,2%79,5%rang 335 van 342
Koopwoningen (2024)46,9%53,3%66,7%rang 327 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)40,8%31,1%23,7%rang 3 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)341.000 €431.489 €438.000 €rang 307 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)20,9 ‰19,0 ‰17,4 ‰rang 107 van 341

Energie

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)730 m³709 m³900 m³rang 294 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.260 kWh2.422 kWh2.810 kWhrang 326 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)3%13%7%rang 318 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)20%28%46%rang 334 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)6%8%12%rang 318 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha174 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)82,8%78,8%90,3%rang 286 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,3%7,7%0,1%rang 125 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)400 kWh641 kWh1.245 kWhrang 333 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)506 Wp898 Wp1.707 Wprang 333 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)106,8 ‰134,2 ‰222,7 ‰rang 333 van 342

Economie

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)53.400 €62.019 €63.450 €rang 313 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)9.035563.0402.612.530rang 60 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)116,6 ‰145,0 ‰135,6 ‰rang 296 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,7%1,5%1,5%rang 58 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)5,2%4,1%2,3%rang 13 van 342

Mobiliteit

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)416 ‰400 ‰508 ‰rang 313 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)6,8 km5,6 km4,6 kmrang 120 van 342

Samenleving

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,12,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)41,3%40,7%33,3%rang 42 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)47,2 ‰50,7 ‰30,9 ‰rang 44 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)18,7 ‰21,4 ‰11,7 ‰rang 57 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,8 ‰4,5 ‰3,8 ‰rang 34 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)6,5 ‰5,9 ‰3,9 ‰rang 10 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)419 kg421 kg468 kgrang 260 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)52,7%52,0%16,8%rang 37 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)20,5%28,5%58,8%rang 299 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)9,5%7,6%11,7%rang 198 van 341

Gezondheid

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,8 km0,9 km1,2 kmrang 288 van 342

Onderwijs

IndicatorVlaardingenZuid-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)24,4%33,2%28,5%rang 270 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,7 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Vlaardingen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+2,0 procentpunt

82,8% in 2022, tegenover 80,8% in 2017

80818283202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,3 procentpunt

0,3% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,00,10,20,3202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+401 Wp+381,9%

506 Wp in 2025, tegenover 105 Wp in 2019

02004006002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+77,2 ‰+260,8%

106,8 ‰ in 2025, tegenover 29,6 ‰ in 2019

0501001502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−6,5 ‰−12,1%

47,2 ‰ in 2025, tegenover 53,7 ‰ in 2019

455055602025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−6,2 ‰−24,9%

18,7 ‰ in 2025, tegenover 24,9 ‰ in 2019

17,520,022,525,027,52025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

+0,1 ‰+2,1%

4,8 ‰ in 2025, tegenover 4,7 ‰ in 2019

45672025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,4 ‰−5,8%

6,5 ‰ in 2025, tegenover 6,9 ‰ in 2019

56782025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Vlaardingen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.048kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,4°C
juli
Koudste maand
4,2°C
januari
Productiefste maand
132kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari234,2
februari404,3
maart846,5
april1329,8
mei16113,3
juni16816,6
juli16318,4
augustus13618,0
september9615,7
oktober5612,2
november277,8
december185,2

Economische sectoren: Vlaardingen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Vlaardingen?

Vlaardingen telt 77.480 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 52 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Vlaardingen?

Vlaardingen beslaat 23,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 3.287 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Vlaardingen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Vlaardingen van 71.808 naar 77.480, oftewel +7,9%.

Waar ligt Vlaardingen?

Vlaardingen ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,917, lengtegraad 4,350.

Woningen in bezit van woningcorporaties: wat is de waarde in Vlaardingen?

In Vlaardingen bedraagt de indicator “Woningen in bezit van woningcorporaties” 40,8% (2024), rang 3 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 23,7%.

Woningen met zonnestroom: wat is de waarde in Vlaardingen?

In Vlaardingen bedraagt de indicator “Woningen met zonnestroom” 20% (2025), rang 334 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 46%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Vlaardingen?

In Vlaardingen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Vlaardingen?

Het dichtst bij Vlaardingen liggen Schiedam (3,4 km), Rotterdam (5,9 km), Midden-Delfland (6,1 km), Maassluis (6,4 km), Albrandswaard (7,6 km).