Bergen op Zoom: bevolking en statistieken
Bergen op Zoom telt 70.692 inwoners (2026) op 79,8 km², oftewel 886 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 58 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,7% tussen 2016 en 2026.
- 70.692 inwoners
- 79,8 km²
- 886 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Bergen op Zoom op rang 10 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: 0,6 km in Bergen op Zoom, tegenover gemiddeld 0,8 km in Noord-Brabant en 0,8 km voor het hele land.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 4,5% in Bergen op Zoom, tegenover gemiddeld 2,9% in Noord-Brabant en 3,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Bergen op Zoom in cijfers
Bergen op Zoom op de kaart
De naburige gemeenten
- Woensdrecht7,8 km · 22.301
- Steenbergen9,9 km · 24.596
- Roosendaal11 km · 78.165
- Reimerswaal15 km · 23.388
- Tholen16 km · 27.031
- Halderberge18 km · 31.484
- Rucphen18 km · 23.973
- Moerdijk24 km · 38.467
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Bergen op Zoom
Bergen op Zoom telde 66.237 inwoners in 2016 en 70.692 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 67.514 |
| 2022 | 67.894 |
| 2023 | 68.864 |
| 2024 | 69.694 |
| 2025 | 70.194 |
| 2026 | 70.692 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Brabant voor de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.178 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Woensdrecht, op 7,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Breda (190.204 inwoners), op 34 km.
Alle indicatoren van Bergen op Zoom
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 22,0% | 23,6% | rang 181 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,6% | 14,4% | 14,8% | rang 188 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,2 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 209 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 9,4 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 89 van 342 |
Wonen
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 32.056 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 58 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,8% | 10,8% | 13,1% | rang 118 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,7% | 21,5% | 19,9% | rang 196 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 69,8% | 74,1% | 79,5% | rang 258 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 59,6% | 61,6% | 66,7% | rang 270 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 29,1% | 26,6% | 23,7% | rang 68 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 368.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 280 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 24,2 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 76 van 341 |
Energie
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 770 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 276 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.640 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 239 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 12% | 13% | 7% | rang 47 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 41% | 42% | 46% | rang 231 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 13% | 13% | 12% | rang 96 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 84,3% | 84,3% | 90,3% | rang 277 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 3,7% | 5,8% | 0,1% | rang 52 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 930 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 251 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.345 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 228 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 200,2 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 228 van 342 |
Economie
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.700 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 262 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 8.775 | 375.525 | 2.612.530 | rang 64 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 124,1 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 254 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,6% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,5% | 2,9% | 2,3% | rang 23 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 483 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 225 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,1 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,3% | 37,2% | 33,3% | rang 101 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 54,7 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 28 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 23,0 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 33 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 5,7 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 12 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,0 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 22 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 535 kg | 457 kg | 468 kg | rang 83 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 26,6% | 28,1% | 16,8% | rang 110 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 40,6% | 50,6% | 58,8% | rang 247 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 27,3% | 16,0% | 11,7% | rang 72 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,4% | 32,2% | 28,5% | rang 198 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Bergen op Zoom
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
84,3% in 2022, tegenover 86,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
3,7% in 2022, tegenover 4,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.345 Wp in 2025, tegenover 255 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
200,2 ‰ in 2025, tegenover 74,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
54,7 ‰ in 2025, tegenover 54,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
23,0 ‰ in 2025, tegenover 23,5 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
5,7 ‰ in 2025, tegenover 5,5 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,0 ‰ in 2025, tegenover 5,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Bergen op Zoom
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 4,0 |
| februari | 40 | 4,3 |
| maart | 84 | 6,7 |
| april | 130 | 10,2 |
| mei | 157 | 13,8 |
| juni | 165 | 17,2 |
| juli | 161 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,2 |
| september | 100 | 15,8 |
| oktober | 58 | 12,3 |
| november | 29 | 7,7 |
| december | 19 | 5,0 |
Economische sectoren: Bergen op Zoom
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten19,7% ×0,9
- Handel14,5% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg13,7% ×1,3
- Bouwnijverheid9,6% ×0,9
- Overige dienstverlening6,4% ×1,2
- Onderwijs5,8% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie5,4% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,1% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Bergen op Zoom?
Bergen op Zoom telt 70.692 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 58 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Bergen op Zoom?
Bergen op Zoom beslaat 79,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 886 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Bergen op Zoom?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Bergen op Zoom van 66.237 naar 70.692, oftewel +6,7%.
Waar ligt Bergen op Zoom?
Bergen op Zoom ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,500, lengtegraad 4,300.
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school: wat is de waarde in Bergen op Zoom?
In Bergen op Zoom bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school” 0,6 km (2025), rang 304 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 0,8 km.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Bergen op Zoom?
In Bergen op Zoom bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 4,5% (2026), rang 23 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Bergen op Zoom?
In Bergen op Zoom produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Bergen op Zoom?
Het dichtst bij Bergen op Zoom liggen Woensdrecht (7,8 km), Steenbergen (9,9 km), Roosendaal (11 km), Reimerswaal (15 km), Tholen (16 km).