Halderberge: bevolking en statistieken
Halderberge telt 31.484 inwoners (2026) op 74,5 km², oftewel 423 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 186 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,6% tussen 2016 en 2026.
- 31.484 inwoners
- 74,5 km²
- 423 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Halderberge op rang 28 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 92,8% in Halderberge, tegenover gemiddeld 84,3% in Noord-Brabant en 82,6% voor het hele land.
Eengezinswoningen: 86,3% in Halderberge, tegenover gemiddeld 74,1% in Noord-Brabant en 64,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Halderberge in cijfers
Halderberge op de kaart
De naburige gemeenten
- Rucphen6,8 km · 23.973
- Roosendaal7,5 km · 78.165
- Moerdijk7,6 km · 38.467
- Etten-Leur8,4 km · 46.117
- Zundert16 km · 23.088
- Breda18 km · 190.204
- Bergen op Zoom18 km · 70.692
- Steenbergen18 km · 24.596
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in West-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Halderberge
Halderberge telde 29.531 inwoners in 2016 en 31.484 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 30.430 |
| 2022 | 30.770 |
| 2023 | 31.041 |
| 2024 | 31.183 |
| 2025 | 31.347 |
| 2026 | 31.484 |
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.431 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Rucphen, op 6,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Roosendaal (78.165 inwoners), op 7,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.208 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Halderberge
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,9% | 22,0% | 23,6% | rang 119 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,3% | 14,4% | 14,8% | rang 219 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,5 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 256 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,7 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 109 van 342 |
Wonen
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 13.932 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 183 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 12,5% | 10,8% | 13,1% | rang 178 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,9% | 21,5% | 19,9% | rang 189 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,3% | 74,1% | 79,5% | rang 59 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,0% | 61,6% | 66,7% | rang 185 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 28,8% | 26,6% | 23,7% | rang 72 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 417.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 207 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 17,4 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 170 van 341 |
Energie
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.990 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 97 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 46% | 42% | 46% | rang 168 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 13% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,8% | 84,3% | 90,3% | rang 42 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 5,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.320 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 142 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.430 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 92 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 220,9 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 178 van 342 |
Economie
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.400 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 205 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.215 | 375.525 | 2.612.530 | rang 184 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 133,9 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 181 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,6% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,9% | 2,9% | 2,3% | rang 109 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 542 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 93 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,5 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 201 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 30,4% | 37,2% | 33,3% | rang 260 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 34,4 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 124 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 15,0 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 95 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,6 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 43 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,2 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 134 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 547 kg | 457 kg | 468 kg | rang 72 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 17,1% | 28,1% | 16,8% | rang 162 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 76,7% | 50,6% | 58,8% | rang 65 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,6% | 16,0% | 11,7% | rang 276 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,1 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 173 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Halderberge | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,5% | 32,2% | 28,5% | rang 267 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Halderberge
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,8% in 2022, tegenover 94,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.430 Wp in 2025, tegenover 446 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
220,9 ‰ in 2025, tegenover 69,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
34,4 ‰ in 2025, tegenover 39,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
15,0 ‰ in 2025, tegenover 17,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,6 ‰ in 2025, tegenover 4,1 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,2 ‰ in 2025, tegenover 3,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Halderberge
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,9 |
| februari | 40 | 4,2 |
| maart | 84 | 6,5 |
| april | 131 | 10,1 |
| mei | 158 | 13,7 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 137 | 18,1 |
| september | 100 | 15,6 |
| oktober | 59 | 12,1 |
| november | 29 | 7,6 |
| december | 19 | 4,8 |
Economische sectoren: Halderberge
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,6% ×0,8
- Handel16,6% ×1,3
- Bouwnijverheid13,1% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg8,1% ×0,8
- Overige dienstverlening6,7% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij5,2% ×1,7
- Industrie5,2% ×1,5
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,2% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Halderberge?
Halderberge telt 31.484 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 186 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Halderberge?
Halderberge beslaat 74,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 423 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Halderberge?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Halderberge van 29.531 naar 31.484, oftewel +6,6%.
Waar ligt Halderberge?
Halderberge ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,587, lengtegraad 4,517.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Halderberge?
In Halderberge bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 92,8% (2022), rang 42 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Halderberge?
In Halderberge bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 86,3% (2024), rang 59 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Halderberge?
In Halderberge produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.052 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Halderberge?
Het dichtst bij Halderberge liggen Rucphen (6,8 km), Roosendaal (7,5 km), Moerdijk (7,6 km), Etten-Leur (8,4 km), Zundert (16 km).