Huizen: bevolking en statistieken
Huizen telt 41.287 inwoners (2026) op 15,8 km², oftewel 2.610 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 134 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: −0,2% tussen 2016 en 2026.
- 41.287 inwoners
- 15,8 km²
- 2.610 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Huizen op rang 18 qua bevolking.
Aardgasvrije woningen: 2% in Huizen, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Holland en 12% voor het hele land.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: 4,5 ‰ in Huizen, tegenover gemiddeld 22,5 ‰ in Noord-Holland en 19,7 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Huizen in cijfers
Huizen op de kaart
De naburige gemeenten
- Blaricum3,0 km · 12.938
- Eemnes5,1 km · 10.065
- Laren (NH.)5,2 km · 11.547
- Gooise Meren6,1 km · 61.213
- Almere8,7 km · 232.619
- Hilversum9,2 km · 94.595
- Baarn9,9 km · 25.435
- Bunschoten10,0 km · 22.905
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Huizen
Huizen telde 41.373 inwoners in 2016 en 41.287 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 41.090 |
| 2022 | 40.938 |
| 2023 | 41.252 |
| 2024 | 41.193 |
| 2025 | 41.196 |
| 2026 | 41.287 |
Wist u dat?
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.216 voetbalvelden.
- 4,8 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Blaricum, op 3,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Almere (232.619 inwoners), op 8,7 km.
Alle indicatoren van Huizen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,1% | 19,4% | 23,6% | rang 51 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,5% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,0 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 233 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,0 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 250 van 342 |
Wonen
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 19.209 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 127 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,7% | 25,0% | 13,1% | rang 217 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 11,4% | 20,8% | 19,9% | rang 319 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 71,5% | 50,2% | 79,5% | rang 247 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 59,0% | 51,8% | 66,7% | rang 274 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 32,2% | 30,5% | 23,7% | rang 32 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 520.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 63 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 4,5 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 329 van 341 |
Energie
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 910 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 153 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.560 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 269 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 2% | 13% | 7% | rang 339 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 40% | 28% | 46% | rang 242 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 6% | 8% | 12% | rang 318 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,5% | 80,6% | 90,3% | rang 55 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 810 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 279 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 778 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 308 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 194,2 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 240 van 342 |
Economie
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 74.600 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 35 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 6.275 | 533.195 | 2.612.530 | rang 109 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 152,0 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 79 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,7% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,0% | 3,5% | 2,3% | rang 105 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 504 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 177 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 7,6 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 105 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,6% | 43,0% | 33,3% | rang 95 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,3 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 223 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 9,2 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 224 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,1 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 116 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 2,6 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 163 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 466 kg | 445 kg | 468 kg | rang 175 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 53,4% | 44,6% | 16,8% | rang 34 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 8,3% | 33,6% | 58,8% | rang 331 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 28,6% | 11,0% | 11,7% | rang 68 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Huizen | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 34,9% | 39,0% | 28,5% | rang 73 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Huizen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,5% in 2022, tegenover 93,5% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
778 Wp in 2025, tegenover 253 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
194,2 ‰ in 2025, tegenover 79,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,3 ‰ in 2025, tegenover 36,1 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
9,2 ‰ in 2025, tegenover 15,7 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,1 ‰ in 2025, tegenover 4,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
2,6 ‰ in 2025, tegenover 3,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Huizen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 82 | 6,1 |
| april | 130 | 9,8 |
| mei | 156 | 13,4 |
| juni | 165 | 16,8 |
| juli | 162 | 18,4 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 97 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: Huizen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,0% ×1,2
- Handel12,7% ×1,0
- Bouwnijverheid10,9% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,8% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,5% ×1,2
- Onderwijs6,3% ×1,1
- Informatie en communicatie6,2% ×1,2
- Overige dienstverlening5,7% ×1,1
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Huizen?
Huizen telt 41.287 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 134 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Huizen?
Huizen beslaat 15,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.610 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Huizen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Huizen van 41.373 naar 41.287, oftewel −0,2%.
Waar ligt Huizen?
Huizen ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,299, lengtegraad 5,253.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Huizen?
In Huizen bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 2% (2025), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Huizen?
In Huizen bedraagt de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners” 4,5 ‰ (2025), rang 329 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 17,4 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Huizen?
In Huizen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.032 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Huizen?
Het dichtst bij Huizen liggen Blaricum (3,0 km), Eemnes (5,1 km), Laren (NH.) (5,2 km), Gooise Meren (6,1 km), Almere (8,7 km).