Locatiekaart: Berg en Dal
Gemeente · Arnhem/Nijmegen · Gelderland

Berg en Dal: bevolking en statistieken

Berg en Dal telt 35.700 inwoners (2026) op 85,9 km², oftewel 416 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 158 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,3% tussen 2016 en 2026.

  • 35.700 inwoners
  • 85,9 km²
  • 416 inw./km²
  • 20 m

Het belangrijkste

Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Berg en Dal op rang 22 qua bevolking.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: −5,0 ‰ in Berg en Dal, tegenover gemiddeld −0,9 ‰ in Gelderland en −0,3 ‰ voor het hele land.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 3,8% in Berg en Dal, tegenover gemiddeld 3,1% in Gelderland en 3,5% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 19,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Berg en Dal in cijfers

Bevolking
35.700
rang 158 van 342
+3,3%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
416inw./km²
rang 195 van 342
Oppervlakte
85,9km²
rang 141 van 342
Hoogte
20m
rang 64 van 339
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
−5,0‰
rang 297 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar
3,8%
rang 56 van 342
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
30,5%
rang 57 van 341
Gemiddelde huishoudensgrootte
2,1personen
rang 235 van 342

Berg en Dal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Berg en Dal

34.50035.00035.50036.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Berg en Dal telde 34.574 inwoners in 2016 en 35.700 in 2026.

JaarBevolking
202135.010
202234.951
202335.420
202435.474
202535.558
202635.700

Wist u dat?

Alle indicatoren van Berg en Dal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Berg en DalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)27,3%22,4%23,6%rang 47 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,2%14,9%14,8%rang 290 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−5,0 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 297 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)7,4 ‰6,7 ‰6,5 ‰rang 145 van 342

Wonen

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)16.345 woningen958.4198.274.510rang 152 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)12,2%15,1%13,1%rang 187 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)20,4%21,5%19,9%rang 154 van 338
Eengezinswoningen (2024)79,0%73,5%79,5%rang 176 van 342
Koopwoningen (2024)61,3%61,6%66,7%rang 252 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)28,2%26,3%23,7%rang 84 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)431.000 €443.080 €438.000 €rang 182 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)14,0 ‰18,1 ‰17,4 ‰rang 233 van 341

Energie

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)930 m³858 m³900 m³rang 127 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.820 kWh2.769 kWh2.810 kWhrang 163 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%10%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)48%43%46%rang 149 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)12%11%12%rang 140 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha358 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)90,3%85,9%90,3%rang 166 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)0,1%4,2%0,1%rang 164 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.190 kWh1.103 kWh1.245 kWhrang 188 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.213 Wp1.812 Wp1.707 Wprang 252 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)231,3 ‰202,5 ‰222,7 ‰rang 148 van 342

Economie

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)61.700 €61.678 €63.450 €rang 201 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)4.580298.6202.612.530rang 165 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)128,3 ‰137,4 ‰135,6 ‰rang 229 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,4%1,4%1,5%rang 185 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,8%3,1%2,3%rang 56 van 342

Mobiliteit

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)525 ‰485 ‰508 ‰rang 141 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)7,5 km4,0 km4,6 kmrang 107 van 342

Samenleving

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,22,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)36,3%36,8%33,3%rang 101 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)30,4 ‰36,1 ‰30,9 ‰rang 181 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)10,9 ‰14,8 ‰11,7 ‰rang 181 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,2 ‰4,0 ‰3,8 ‰rang 64 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,8 ‰4,2 ‰3,9 ‰rang 97 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km1,1 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)542 kg438 kg468 kgrang 76 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)12,8%22,9%16,8%rang 214 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)52,2%45,1%58,8%rang 200 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)30,5%26,8%11,7%rang 57 van 341

Gezondheid

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km1,2 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorBerg en DalGelderlandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)32,6%31,9%28,5%rang 103 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,9 km0,8 km0,8 kmrang 69 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Berg en Dal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,3 procentpunt

90,3% in 2022, tegenover 91,6% in 2017

90,090,591,091,592,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,1 procentpunt

0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017

0,000,050,10202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+862 Wp+245,6%

1.213 Wp in 2025, tegenover 351 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+160,4 ‰+226,2%

231,3 ‰ in 2025, tegenover 70,9 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−2,2 ‰−6,7%

30,4 ‰ in 2025, tegenover 32,6 ‰ in 2019

253035402025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−0,9 ‰−7,6%

10,9 ‰ in 2025, tegenover 11,8 ‰ in 2019

91011122025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

+0,1 ‰+2,4%

4,2 ‰ in 2025, tegenover 4,1 ‰ in 2019

3,503,754,004,252025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−2,1 ‰−35,6%

3,8 ‰ in 2025, tegenover 5,9 ‰ in 2019

34562025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Berg en Dal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.036kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,5°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,5
februari393,8
maart826,3
april13010,1
mei15713,9
juni16817,4
juli16418,9
augustus13818,2
september10015,6
oktober5811,9
november297,2
december184,5

Economische sectoren: Berg en Dal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Berg en Dal?

Berg en Dal telt 35.700 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 158 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Berg en Dal?

Berg en Dal beslaat 85,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 416 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Berg en Dal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Berg en Dal van 34.574 naar 35.700, oftewel +3,3%.

Waar ligt Berg en Dal?

Berg en Dal ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,829, lengtegraad 5,926.

Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Berg en Dal?

In Berg en Dal bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” −5,0 ‰ (2024), rang 297 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.

Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Berg en Dal?

In Berg en Dal bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 3,8% (2026), rang 56 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Berg en Dal?

In Berg en Dal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Berg en Dal?

Het dichtst bij Berg en Dal liggen Nijmegen (4,8 km), Lingewaard (8,1 km), Mook en Middelaar (9,1 km), Heumen (9,1 km), Overbetuwe (11 km).