Rijswijk (ZH.): bevolking en statistieken
Rijswijk (ZH.) telt 61.857 inwoners (2026) op 14,0 km², oftewel 4.422 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 70 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +25,4% tussen 2016 en 2026.
- 61.857 inwoners
- 14,0 km²
- 4.422 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Rijswijk (ZH.) op rang 19 qua bevolking.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 0,2% in Rijswijk (ZH.), tegenover gemiddeld 7,6% in Zuid-Holland en 13,5% voor het hele land.
Eengezinswoningen: 29,2% in Rijswijk (ZH.), tegenover gemiddeld 49,2% in Zuid-Holland en 64,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Rijswijk (ZH.) in cijfers
Rijswijk (ZH.) op de kaart
De naburige gemeenten
- 's-Gravenhage4,1 km · 569.468
- Delft4,3 km · 110.089
- Pijnacker-Nootdorp6,0 km · 58.741
- Leidschendam-Voorburg6,4 km · 78.916
- Midden-Delfland9,5 km · 19.355
- Zoetermeer11 km · 130.836
- Voorschoten12 km · 25.975
- Wassenaar12 km · 27.975
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Rijswijk (ZH.)
Rijswijk (ZH.) telde 49.328 inwoners in 2016 en 61.857 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 55.220 |
| 2022 | 56.941 |
| 2023 | 57.997 |
| 2024 | 59.642 |
| 2025 | 60.717 |
| 2026 | 61.857 |
Wist u dat?
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Eengezinswoningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.959 voetbalvelden.
- 8,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is 's-Gravenhage (569.468 inwoners), op 4,1 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.272 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Rijswijk (ZH.)
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,4% | 19,5% | 23,6% | rang 278 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,9% | 15,5% | 14,8% | rang 42 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 1,8 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 49 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 16,1 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 22 van 342 |
Wonen
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 29.310 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 65 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 15,4% | 19,8% | 13,1% | rang 138 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 17,3% | 20,3% | 19,9% | rang 224 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 29,2% | 49,2% | 79,5% | rang 339 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 49,3% | 53,3% | 66,7% | rang 323 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 31,6% | 31,1% | 23,7% | rang 38 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 396.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 238 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 23,9 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 84 van 341 |
Energie
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 710 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 307 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.310 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 319 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 13% | 13% | 7% | rang 38 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 24% | 28% | 46% | rang 326 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 15% | 8% | 12% | rang 42 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 68,4% | 78,8% | 90,3% | rang 328 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,4% | 7,7% | 0,1% | rang 116 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 500 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 327 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 492 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 334 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 128,8 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 325 van 342 |
Economie
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.200 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 272 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 9.610 | 563.040 | 2.612.530 | rang 56 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 155,4 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 66 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,4% | 1,5% | 1,5% | rang 185 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,8% | 4,1% | 2,3% | rang 56 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 388 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 324 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,9 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 306 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,1 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 43,5% | 40,7% | 33,3% | rang 27 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 56,8 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 23 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 27,4 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 19 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,6 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 43 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,9 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 51 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 370 kg | 421 kg | 468 kg | rang 316 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 65,6% | 52,0% | 16,8% | rang 13 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 0,8% | 28,5% | 58,8% | rang 337 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 0,2% | 7,6% | 11,7% | rang 339 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 41,3% | 33,2% | 28,5% | rang 41 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Rijswijk (ZH.)
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
68,4% in 2022, tegenover 69,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,4% in 2022, tegenover 0,7% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
492 Wp in 2025, tegenover 160 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
128,8 ‰ in 2025, tegenover 49,1 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
56,8 ‰ in 2025, tegenover 61,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
27,4 ‰ in 2025, tegenover 30,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,6 ‰ in 2025, tegenover 5,4 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,9 ‰ in 2025, tegenover 5,6 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Rijswijk (ZH.)
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,4 |
| februari | 40 | 4,4 |
| maart | 85 | 6,5 |
| april | 133 | 9,7 |
| mei | 163 | 13,2 |
| juni | 171 | 16,4 |
| juli | 166 | 18,3 |
| augustus | 138 | 17,9 |
| september | 97 | 15,7 |
| oktober | 56 | 12,3 |
| november | 27 | 8,0 |
| december | 18 | 5,4 |
Economische sectoren: Rijswijk (ZH.)
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten21,2% ×1,0
- Bouwnijverheid13,3% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg12,3% ×1,2
- Handel10,3% ×0,8
- Verhuur en overige zakelijke diensten7,5% ×1,4
- Onderwijs6,8% ×1,2
- Informatie en communicatie6,6% ×1,2
- Overige dienstverlening5,1% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Rijswijk (ZH.)?
Rijswijk (ZH.) telt 61.857 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 70 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Rijswijk (ZH.)?
Rijswijk (ZH.) beslaat 14,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 4.422 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Rijswijk (ZH.)?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Rijswijk (ZH.) van 49.328 naar 61.857, oftewel +25,4%.
Waar ligt Rijswijk (ZH.)?
Rijswijk (ZH.) ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie 's-Gravenhage (COROP-gebied). Breedtegraad 52,046, lengtegraad 4,330.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Rijswijk (ZH.)?
In Rijswijk (ZH.) bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 0,2% (2022), rang 339 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Eengezinswoningen: wat is de waarde in Rijswijk (ZH.)?
In Rijswijk (ZH.) bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 29,2% (2024), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Rijswijk (ZH.)?
In Rijswijk (ZH.) produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Rijswijk (ZH.)?
Het dichtst bij Rijswijk (ZH.) liggen 's-Gravenhage (4,1 km), Delft (4,3 km), Pijnacker-Nootdorp (6,0 km), Leidschendam-Voorburg (6,4 km), Midden-Delfland (9,5 km).