Hoorn: bevolking en statistieken
Hoorn telt 76.202 inwoners (2026) op 20,7 km², oftewel 3.683 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 53 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,6% tussen 2016 en 2026.
- 76.202 inwoners
- 20,7 km²
- 3.683 inw./km²
- −1 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Hoorn op rang 10 qua bevolking.
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): 78,6% in Hoorn, tegenover gemiddeld 44,6% in Noord-Holland en 34,3% voor het hele land.
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: 6,4 ‰ in Hoorn, tegenover gemiddeld 5,9 ‰ in Noord-Holland en 5,2 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Hoorn in cijfers
Hoorn op de kaart
De naburige gemeenten
- Drechterland6,5 km · 20.550
- Koggenland8,6 km · 24.214
- Opmeer10 km · 12.669
- Stede Broec12 km · 22.445
- Medemblik13 km · 46.305
- Enkhuizen15 km · 18.738
- Dijk en Waard16 km · 91.411
- Edam-Volendam17 km · 37.126
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Kop van Noord-Holland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hoorn
Hoorn telde 72.172 inwoners in 2016 en 76.202 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 73.619 |
| 2022 | 74.298 |
| 2023 | 75.216 |
| 2024 | 75.645 |
| 2025 | 76.036 |
| 2026 | 76.202 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”.
- “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.898 voetbalvelden.
- 6,8 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Drechterland, op 6,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zaanstad (165.201 inwoners), op 29 km.
Alle indicatoren van Hoorn
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,2% | 19,4% | 23,6% | rang 261 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,6% | 14,5% | 14,8% | rang 104 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,6 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 85 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 4,7 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 211 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 34.994 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 53 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 9,6% | 25,0% | 13,1% | rang 245 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 20,9% | 20,8% | 19,9% | rang 137 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 70,0% | 50,2% | 79,5% | rang 255 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 60,7% | 51,8% | 66,7% | rang 260 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 29,5% | 30,5% | 23,7% | rang 64 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 403.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 227 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,6 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 148 van 341 |
Energie
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 780 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 271 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.450 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 299 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 13% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 38% | 28% | 46% | rang 260 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 8% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,4% | 80,6% | 90,3% | rang 61 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 780 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 286 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 885 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 295 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 186,6 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 259 van 342 |
Economie
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 62.400 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 188 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 10.250 | 533.195 | 2.612.530 | rang 52 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 134,5 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 178 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,7% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,1% | 3,5% | 2,3% | rang 97 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 440 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 292 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,0 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 296 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 38,3% | 43,0% | 33,3% | rang 70 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 50,9 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 37 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 20,6 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 39 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 5,2 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 24 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,4 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 13 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 539 kg | 445 kg | 468 kg | rang 80 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 78,6% | 44,6% | 16,8% | rang 1 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 7,0% | 33,6% | 58,8% | rang 333 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 0,4% | 11,0% | 11,7% | rang 335 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hoorn | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,0% | 39,0% | 28,5% | rang 160 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hoorn
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,4% in 2022, tegenover 94,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
885 Wp in 2025, tegenover 253 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
186,6 ‰ in 2025, tegenover 65,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
50,9 ‰ in 2025, tegenover 47,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
20,6 ‰ in 2025, tegenover 18,5 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
5,2 ‰ in 2025, tegenover 6,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,4 ‰ in 2025, tegenover 5,7 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hoorn
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,5 |
| februari | 38 | 4,3 |
| maart | 84 | 6,2 |
| april | 133 | 9,4 |
| mei | 163 | 12,8 |
| juni | 171 | 16,0 |
| juli | 167 | 17,9 |
| augustus | 139 | 17,7 |
| september | 95 | 15,5 |
| oktober | 55 | 12,1 |
| november | 26 | 8,1 |
| december | 17 | 5,7 |
Economische sectoren: Hoorn
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,9% ×0,9
- Bouwnijverheid15,1% ×1,4
- Handel13,4% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,2% ×1,0
- Onderwijs6,6% ×1,1
- Overige dienstverlening6,5% ×1,2
- Informatie en communicatie5,8% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,2% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hoorn?
Hoorn telt 76.202 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 53 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hoorn?
Hoorn beslaat 20,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 3.683 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hoorn?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hoorn van 72.172 naar 76.202, oftewel +5,6%.
Waar ligt Hoorn?
Hoorn ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Kop van Noord-Holland (COROP-gebied). Breedtegraad 52,653, lengtegraad 5,073.
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water): wat is de waarde in Hoorn?
In Hoorn bedraagt de indicator “Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water)” 78,6% (2022), rang 1 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 16,8%.
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Hoorn?
In Hoorn bedraagt de indicator “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners” 6,4 ‰ (2025), rang 13 van de 178 gemeenten; de mediaan van het land is 3,9 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hoorn?
In Hoorn produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hoorn?
Het dichtst bij Hoorn liggen Drechterland (6,5 km), Koggenland (8,6 km), Opmeer (10 km), Stede Broec (12 km), Medemblik (13 km).