Locatiekaart: Ouder-Amstel
Gemeente · Groot-Amsterdam · Noord-Holland

Ouder-Amstel: bevolking en statistieken

Ouder-Amstel telt 14.525 inwoners (2026) op 24,0 km², oftewel 605 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 308 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2016 en 2026.

  • 14.525 inwoners
  • 24,0 km²
  • 605 inw./km²
  • −4 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Ouder-Amstel op rang 37 qua bevolking.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: 238,2 ‰ in Ouder-Amstel, tegenover gemiddeld 177,2 ‰ in Noord-Holland en 144,1 ‰ voor het hele land.

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 72,3 ‰ in Ouder-Amstel, tegenover gemiddeld 56,3 ‰ in Noord-Holland en 45,2 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 26,2% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Ouder-Amstel in cijfers

Bevolking
14.525
rang 308 van 342
+8,3%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
605inw./km²
rang 145 van 342
Oppervlakte
24,0km²
rang 284 van 342
Hoogte
−4m
rang 330 van 339
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners
238,2‰
rang 3 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
72,3‰
rang 5 van 338
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen
624.000€
rang 13 van 342
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
47,7%
rang 16 van 341

Ouder-Amstel op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Ouder-Amstel

13.00013.50014.00014.50015.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Ouder-Amstel telde 13.411 inwoners in 2016 en 14.525 in 2026.

JaarBevolking
202114.125
202214.212
202314.276
202414.447
202514.532
202614.525

Wist u dat?

Alle indicatoren van Ouder-Amstel

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Ouder-AmstelLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,9%19,4%23,6%rang 210 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,3%14,5%14,8%rang 60 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)0,3 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 95 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)5,5 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 191 van 342

Wonen

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)6.362 woningen1.420.0678.274.510rang 307 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)10,5%25,0%13,1%rang 222 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)14,1%20,8%19,9%rang 278 van 338
Eengezinswoningen (2024)58,5%50,2%79,5%rang 308 van 342
Koopwoningen (2024)56,1%51,8%66,7%rang 298 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)31,4%30,5%23,7%rang 41 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)624.000 €524.447 €438.000 €rang 13 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)9,4 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 292 van 341

Energie

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)800 m³746 m³900 m³rang 254 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.610 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 250 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)11%13%7%rang 52 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)33%28%46%rang 295 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)6%8%12%rang 318 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha191 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)79,5%80,6%90,3%rang 302 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)6,7%8,8%0,1%rang 35 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)740 kWh600 kWh1.245 kWhrang 292 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.025 Wp890 Wp1.707 Wprang 278 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)157,1 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 300 van 342

Economie

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)77.600 €65.353 €63.450 €rang 22 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)3.460533.1952.612.530rang 225 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)238,2 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 3 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,8%1,7%1,5%rang 28 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,2%3,5%2,3%rang 180 van 342

Mobiliteit

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)404 ‰385 ‰508 ‰rang 318 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,3 km3,7 km4,6 kmrang 210 van 342

Samenleving

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,02,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)37,6%43,0%33,3%rang 82 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)72,3 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 5 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)37,0 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 4 van 320
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)6,8 ‰5,9 ‰3,9 ‰rang 6 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)411 kg445 kg468 kgrang 273 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)21,9%44,6%16,8%rang 129 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)69,0%33,6%58,8%rang 119 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)1,3%11,0%11,7%rang 321 van 341

Gezondheid

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,0 km0,9 km1,2 kmrang 206 van 342

Onderwijs

IndicatorOuder-AmstelNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)47,7%39,0%28,5%rang 16 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,7 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Ouder-Amstel

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+3,3 procentpunt

79,5% in 2022, tegenover 76,2% in 2017

76788082202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

−0,6 procentpunt

6,7% in 2022, tegenover 7,3% in 2017

6,66,87,07,27,4202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+716 Wp+231,7%

1.025 Wp in 2025, tegenover 309 Wp in 2019

2505007501.0001.2502025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+107,2 ‰+214,8%

157,1 ‰ in 2025, tegenover 49,9 ‰ in 2019

0501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+9,4 ‰+14,9%

72,3 ‰ in 2025, tegenover 62,9 ‰ in 2019

606570752025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+6,7 ‰+22,1%

37,0 ‰ in 2025, tegenover 30,3 ‰ in 2019

20253035402025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

+1,2 ‰+16,7%

8,4 ‰ in 2022, tegenover 7,2 ‰ in 2019

7,07,58,08,52022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2022

Zon en temperaturen: Ouder-Amstel

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.045kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,3°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,9
februari384,0
maart826,2
april1319,7
mei16013,3
juni16816,6
juli16518,3
augustus13717,8
september9715,4
oktober5611,9
november277,4
december174,8

Economische sectoren: Ouder-Amstel

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Ouder-Amstel?

Ouder-Amstel telt 14.525 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 308 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Ouder-Amstel?

Ouder-Amstel beslaat 24,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 605 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Ouder-Amstel?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Ouder-Amstel van 13.411 naar 14.525, oftewel +8,3%.

Waar ligt Ouder-Amstel?

Ouder-Amstel ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,291, lengtegraad 4,912.

Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Ouder-Amstel?

In Ouder-Amstel bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners” 238,2 ‰ (2026), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 135,6 ‰.

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Ouder-Amstel?

In Ouder-Amstel bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 72,3 ‰ (2025), rang 5 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Ouder-Amstel?

In Ouder-Amstel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.045 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Ouder-Amstel?

Het dichtst bij Ouder-Amstel liggen Amstelveen (3,9 km), Diemen (6,9 km), Uithoorn (8,0 km), Amsterdam (8,7 km), De Ronde Venen (8,9 km).