Hilversum: bevolking en statistieken
Hilversum telt 94.595 inwoners (2026) op 45,5 km², oftewel 2.080 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 37 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.
- 94.595 inwoners
- 45,5 km²
- 2.080 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Hilversum op rang 8 qua bevolking.
Woningen gebouwd voor 1946: 41,5% in Hilversum, tegenover gemiddeld 25,0% in Noord-Holland en 18,0% voor het hele land.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: 460 kWh in Hilversum, tegenover gemiddeld 600 kWh in Noord-Holland en 949 kWh voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 24,8% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.004 kWh per jaar.
Hilversum in cijfers
Hilversum op de kaart
De naburige gemeenten
- Wijdemeren4,1 km · 24.672
- Laren (NH.)4,4 km · 11.547
- Eemnes5,9 km · 10.065
- Gooise Meren6,0 km · 61.213
- Blaricum6,4 km · 12.938
- Baarn7,5 km · 25.435
- Soest8,7 km · 47.853
- Huizen9,2 km · 41.287
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hilversum
Hilversum telde 87.830 inwoners in 2016 en 94.595 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 91.235 |
| 2022 | 91.733 |
| 2023 | 93.345 |
| 2024 | 94.435 |
| 2025 | 94.393 |
| 2026 | 94.595 |
Wist u dat?
- “Woningen gebouwd voor 1946”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.368 voetbalvelden.
- 3,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wijdemeren, op 4,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Utrecht (378.121 inwoners), op 16 km.
Alle indicatoren van Hilversum
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,2% | 19,4% | 23,6% | rang 301 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,3% | 14,5% | 14,8% | rang 60 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −0,5 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 136 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 0,1 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 304 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 43.894 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 35 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 41,5% | 25,0% | 13,1% | rang 3 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,0% | 20,8% | 19,9% | rang 301 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 57,8% | 50,2% | 79,5% | rang 312 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 54,4% | 51,8% | 66,7% | rang 306 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 29,3% | 30,5% | 23,7% | rang 65 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 511.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 71 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 9,8 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 281 van 341 |
Energie
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.480 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 289 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 13% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 25% | 28% | 46% | rang 325 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 85,1% | 80,6% | 90,3% | rang 272 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 1,8% | 8,8% | 0,1% | rang 69 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 460 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 331 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 538 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 329 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 120,3 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 327 van 342 |
Economie
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.600 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 140 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 16.360 | 533.195 | 2.612.530 | rang 26 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 172,9 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 28 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,7% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,5% | 3,5% | 2,3% | rang 71 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 404 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 318 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,8 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 315 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 42,7% | 43,0% | 33,3% | rang 31 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 44,0 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 59 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 18,6 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 58 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 53 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 71 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 465 kg | 445 kg | 468 kg | rang 179 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 38,9% | 44,6% | 16,8% | rang 62 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 11,6% | 33,6% | 58,8% | rang 322 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 43,3% | 11,0% | 11,7% | rang 25 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 323 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hilversum | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 42,3% | 39,0% | 28,5% | rang 37 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hilversum
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
85,1% in 2022, tegenover 85,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
1,8% in 2022, tegenover 0,8% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
538 Wp in 2025, tegenover 143 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
120,3 ‰ in 2025, tegenover 37,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
44,0 ‰ in 2025, tegenover 52,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
18,6 ‰ in 2025, tegenover 25,0 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 6,2 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 4,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hilversum
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 80 | 6,2 |
| april | 126 | 9,7 |
| mei | 153 | 13,4 |
| juni | 161 | 16,7 |
| juli | 158 | 18,4 |
| augustus | 132 | 17,8 |
| september | 94 | 15,3 |
| oktober | 55 | 11,8 |
| november | 26 | 7,4 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: Hilversum
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten24,8% ×1,2
- Bouwnijverheid10,0% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg10,0% ×0,9
- Informatie en communicatie9,8% ×1,9
- Handel9,8% ×0,8
- Onderwijs7,0% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie6,5% ×1,2
- Verhuur en overige zakelijke diensten6,1% ×1,1
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hilversum?
Hilversum telt 94.595 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 37 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hilversum?
Hilversum beslaat 45,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.080 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hilversum?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hilversum van 87.830 naar 94.595, oftewel +7,7%.
Waar ligt Hilversum?
Hilversum ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,230, lengtegraad 5,180.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Hilversum?
In Hilversum bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 41,5% (2024), rang 3 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net: wat is de waarde in Hilversum?
In Hilversum bedraagt de indicator “Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net” 460 kWh (2025), rang 331 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.245 kWh.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hilversum?
In Hilversum produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.004 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hilversum?
Het dichtst bij Hilversum liggen Wijdemeren (4,1 km), Laren (NH.) (4,4 km), Eemnes (5,9 km), Gooise Meren (6,0 km), Blaricum (6,4 km).