Capelle aan den IJssel: bevolking en statistieken
Capelle aan den IJssel telt 69.698 inwoners (2026) op 14,2 km², oftewel 4.894 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 60 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,8% tussen 2016 en 2026.
- 69.698 inwoners
- 14,2 km²
- 4.894 inw./km²
- −2 m
Het belangrijkste
Van de 50 gemeenten in Zuid-Holland staat Capelle aan den IJssel op rang 16 qua bevolking.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 0,2% in Capelle aan den IJssel, tegenover gemiddeld 7,6% in Zuid-Holland en 13,5% voor het hele land.
Woningen gebouwd voor 1946: 2,5% in Capelle aan den IJssel, tegenover gemiddeld 19,8% in Zuid-Holland en 18,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Capelle aan den IJssel in cijfers
Capelle aan den IJssel op de kaart
De naburige gemeenten
- Krimpen aan den IJssel2,3 km · 29.864
- Ridderkerk7,8 km · 48.084
- Zuidplas8,6 km · 49.291
- Lansingerland8,7 km · 66.633
- Alblasserdam9,8 km · 20.250
- Barendrecht10 km · 48.701
- Hendrik-Ido-Ambacht10 km · 33.100
- Rotterdam11 km · 673.804
Alle gemeenten in Zuid-Holland
Alle gemeenten in Groot-Rijnmond (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Capelle aan den IJssel
Capelle aan den IJssel telde 66.486 inwoners in 2016 en 69.698 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 67.319 |
| 2022 | 67.188 |
| 2023 | 67.552 |
| 2024 | 67.925 |
| 2025 | 68.624 |
| 2026 | 69.698 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Aardgasvrije woningen”.
- Nr. 1 van Zuid-Holland voor de indicator “Woningen met stadsverwarming”.
- “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd voor 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.994 voetbalvelden.
- 9,1 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Capelle aan den IJssel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,6% | 19,5% | 23,6% | rang 222 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,4% | 15,5% | 14,8% | rang 114 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,0 ‰ | 0,8 ‰ | −1,3 ‰ | rang 154 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,2 ‰ | 5,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 60 van 342 |
Wonen
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 31.893 woningen | 1.773.459 | 8.274.510 | rang 59 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 2,5% | 19,8% | 13,1% | rang 335 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 12,7% | 20,3% | 19,9% | rang 305 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 44,5% | 49,2% | 79,5% | rang 330 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 54,4% | 53,3% | 66,7% | rang 306 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 34,2% | 31,1% | 23,7% | rang 23 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 401.000 € | 431.489 € | 438.000 € | rang 230 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 15,5 ‰ | 19,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 213 van 341 |
Energie
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 530 m³ | 709 m³ | 900 m³ | rang 336 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.410 kWh | 2.422 kWh | 2.810 kWh | rang 304 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 33% | 13% | 7% | rang 7 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 23% | 28% | 46% | rang 328 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 7% | 8% | 12% | rang 306 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 174 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 52,6% | 78,8% | 90,3% | rang 337 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 28,9% | 7,7% | 0,1% | rang 7 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 480 kWh | 641 kWh | 1.245 kWh | rang 330 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 535 Wp | 898 Wp | 1.707 Wp | rang 330 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 111,2 ‰ | 134,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 331 van 342 |
Economie
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 57.300 € | 62.019 € | 63.450 € | rang 268 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 9.450 | 563.040 | 2.612.530 | rang 57 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 135,6 ‰ | 145,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 170 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,3% | 4,1% | 2,3% | rang 35 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 421 ‰ | 400 ‰ | 508 ‰ | rang 307 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,5 km | 5,6 km | 4,6 km | rang 201 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,1 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 40,3% | 40,7% | 33,3% | rang 50 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 43,3 ‰ | 50,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 67 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 15,1 ‰ | 21,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 92 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,1 ‰ | 4,5 ‰ | 3,8 ‰ | rang 67 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,7 ‰ | 5,9 ‰ | 3,9 ‰ | rang 28 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 427 kg | 421 kg | 468 kg | rang 250 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 75,4% | 52,0% | 16,8% | rang 3 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 0,8% | 28,5% | 58,8% | rang 337 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 0,2% | 7,6% | 11,7% | rang 339 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,9% | 33,2% | 28,5% | rang 124 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Capelle aan den IJssel
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
52,6% in 2022, tegenover 50,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
28,9% in 2022, tegenover 29,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
535 Wp in 2025, tegenover 117 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
111,2 ‰ in 2025, tegenover 30,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
43,3 ‰ in 2025, tegenover 43,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
15,1 ‰ in 2025, tegenover 18,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,1 ‰ in 2025, tegenover 3,7 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,7 ‰ in 2025, tegenover 5,1 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Capelle aan den IJssel
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 4,0 |
| februari | 39 | 4,1 |
| maart | 82 | 6,4 |
| april | 130 | 9,8 |
| mei | 159 | 13,4 |
| juni | 166 | 16,8 |
| juli | 162 | 18,5 |
| augustus | 136 | 17,9 |
| september | 97 | 15,5 |
| oktober | 56 | 12,0 |
| november | 27 | 7,5 |
| december | 18 | 4,9 |
Economische sectoren: Capelle aan den IJssel
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,7% ×1,0
- Handel14,0% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg13,2% ×1,2
- Bouwnijverheid9,9% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten7,0% ×1,3
- Onderwijs6,2% ×1,1
- Informatie en communicatie6,1% ×1,2
- Overige dienstverlening5,4% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Capelle aan den IJssel?
Capelle aan den IJssel telt 69.698 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 60 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Capelle aan den IJssel?
Capelle aan den IJssel beslaat 14,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 4.894 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Capelle aan den IJssel?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Capelle aan den IJssel van 66.486 naar 69.698, oftewel +4,8%.
Waar ligt Capelle aan den IJssel?
Capelle aan den IJssel ligt in Zuid-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Rijnmond (COROP-gebied). Breedtegraad 51,936, lengtegraad 4,578.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Capelle aan den IJssel?
In Capelle aan den IJssel bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 0,2% (2022), rang 339 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Woningen gebouwd voor 1946: wat is de waarde in Capelle aan den IJssel?
In Capelle aan den IJssel bedraagt de indicator “Woningen gebouwd voor 1946” 2,5% (2024), rang 335 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 13,1%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Capelle aan den IJssel?
In Capelle aan den IJssel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Capelle aan den IJssel?
Het dichtst bij Capelle aan den IJssel liggen Krimpen aan den IJssel (2,3 km), Ridderkerk (7,8 km), Zuidplas (8,6 km), Lansingerland (8,7 km), Alblasserdam (9,8 km).