Hengelo (O.): bevolking en statistieken
Hengelo (O.) telt 84.045 inwoners (2026) op 60,8 km², oftewel 1.382 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 47 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,7% tussen 2016 en 2026.
- 84.045 inwoners
- 60,8 km²
- 1.382 inw./km²
- 20 m
Het belangrijkste
Van de 25 gemeenten in Overijssel staat Hengelo (O.) op rang 4 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: 0,7 km in Hengelo (O.), tegenover gemiddeld 1,1 km in Overijssel en 1,0 km voor het hele land.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: 4,4% in Hengelo (O.), tegenover gemiddeld 3,4% in Overijssel en 3,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 20,7% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.006 kWh per jaar.
Hengelo (O.) in cijfers
Hengelo (O.) op de kaart
De naburige gemeenten
- Borne4,8 km · 25.038
- Enschede8,3 km · 162.683
- Oldenzaal11 km · 32.033
- Haaksbergen13 km · 24.313
- Almelo13 km · 75.166
- Losser14 km · 23.472
- Hof van Twente15 km · 35.775
- Tubbergen15 km · 21.604
Alle gemeenten in Twente (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Hengelo (O.)
Hengelo (O.) telde 81.075 inwoners in 2016 en 84.045 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 81.049 |
| 2022 | 81.476 |
| 2023 | 82.311 |
| 2024 | 83.058 |
| 2025 | 83.655 |
| 2026 | 84.045 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.515 voetbalvelden.
- 2,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Borne, op 4,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Enschede (162.683 inwoners), op 8,3 km.
Alle indicatoren van Hengelo (O.)
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,6% | 21,4% | 23,6% | rang 246 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,6% | 15,2% | 14,8% | rang 266 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,0 ‰ | −0,5 ‰ | −1,3 ‰ | rang 111 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,2 ‰ | 6,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 148 van 342 |
Wonen
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 40.426 woningen | 531.844 | 8.274.510 | rang 43 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 18,8% | 16,1% | 13,1% | rang 92 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,9% | 21,1% | 19,9% | rang 230 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 68,7% | 74,8% | 79,5% | rang 263 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 56,7% | 61,9% | 66,7% | rang 290 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 30,0% | 26,3% | 23,7% | rang 57 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 347.000 € | 395.811 € | 438.000 € | rang 296 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 18,9 ‰ | 18,2 ‰ | 17,4 ‰ | rang 143 van 341 |
Energie
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 830 m³ | 877 m³ | 900 m³ | rang 230 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.580 kWh | 2.784 kWh | 2.810 kWh | rang 259 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 9% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 37% | 45% | 46% | rang 267 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 12% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 295 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,6% | 86,8% | 90,3% | rang 194 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 2,6% | 3,3% | 0,1% | rang 65 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 950 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 247 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.490 Wp | 2.004 Wp | 1.707 Wp | rang 197 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 192,5 ‰ | 214,3 ‰ | 222,7 ‰ | rang 246 van 342 |
Economie
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 54.700 € | 60.610 € | 63.450 € | rang 300 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 10.660 | 149.080 | 2.612.530 | rang 47 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 126,8 ‰ | 124,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 238 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,4% | 3,4% | 2,3% | rang 27 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 478 ‰ | 482 ‰ | 508 ‰ | rang 234 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,2 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 284 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,2 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 41,2% | 36,1% | 33,3% | rang 43 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 43,8 ‰ | 37,7 ‰ | 30,9 ‰ | rang 60 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 18,8 ‰ | 16,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 54 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,0 ‰ | 4,3 ‰ | 3,8 ‰ | rang 70 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,6 ‰ | 4,3 ‰ | 3,9 ‰ | rang 66 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 389 kg | 429 kg | 468 kg | rang 297 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 40,3% | 20,9% | 16,8% | rang 57 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 38,5% | 60,0% | 58,8% | rang 253 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 13,7% | 14,8% | 11,7% | rang 152 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Hengelo (O.) | Overijssel | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 31,5% | 29,5% | 28,5% | rang 119 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Hengelo (O.)
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,6% in 2022, tegenover 91,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
2,6% in 2022, tegenover 2,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.490 Wp in 2025, tegenover 293 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
192,5 ‰ in 2025, tegenover 46,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
43,8 ‰ in 2025, tegenover 46,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
18,8 ‰ in 2025, tegenover 21,7 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,0 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,6 ‰ in 2025, tegenover 4,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Hengelo (O.)
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 20 | 3,1 |
| februari | 37 | 3,4 |
| maart | 80 | 5,9 |
| april | 127 | 9,9 |
| mei | 154 | 13,8 |
| juni | 163 | 17,3 |
| juli | 160 | 18,8 |
| augustus | 135 | 18,1 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,6 |
| november | 26 | 6,9 |
| december | 16 | 4,2 |
Economische sectoren: Hengelo (O.)
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten20,7% ×1,0
- Handel18,3% ×1,4
- Gezondheids- en welzijnszorg11,3% ×1,1
- Bouwnijverheid8,0% ×0,8
- Overige dienstverlening6,4% ×1,2
- Informatie en communicatie6,0% ×1,2
- Onderwijs5,6% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,5% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hengelo (O.)?
Hengelo (O.) telt 84.045 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 47 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hengelo (O.)?
Hengelo (O.) beslaat 60,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.382 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hengelo (O.)?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Hengelo (O.) van 81.075 naar 84.045, oftewel +3,7%.
Waar ligt Hengelo (O.)?
Hengelo (O.) ligt in Overijssel (provincie). Het maakt deel uit van Twente (COROP-gebied). Breedtegraad 52,266, lengtegraad 6,793.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: wat is de waarde in Hengelo (O.)?
In Hengelo (O.) bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt” 0,7 km (2025), rang 298 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,0 km.
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar: wat is de waarde in Hengelo (O.)?
In Hengelo (O.) bedraagt de indicator “Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar” 4,4% (2026), rang 27 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 2,3%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Hengelo (O.)?
In Hengelo (O.) produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.006 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hengelo (O.)?
Het dichtst bij Hengelo (O.) liggen Borne (4,8 km), Enschede (8,3 km), Oldenzaal (11 km), Haaksbergen (13 km), Almelo (13 km).