Locatiekaart: Amstelveen
Gemeente · Groot-Amsterdam · Noord-Holland

Amstelveen: bevolking en statistieken

Amstelveen telt 95.840 inwoners (2026) op 41,3 km², oftewel 2.322 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 35 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +8,2% tussen 2016 en 2026.

  • 95.840 inwoners
  • 41,3 km²
  • 2.322 inw./km²
  • 1 m

Het belangrijkste

Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Amstelveen op rang 7 qua bevolking.

Eengezinswoningen: 47,5% in Amstelveen, tegenover gemiddeld 50,2% in Noord-Holland en 64,0% voor het hele land.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: 362 ‰ in Amstelveen, tegenover gemiddeld 385 ‰ in Noord-Holland en 450 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 26,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Amstelveen in cijfers

Bevolking
95.840
rang 35 van 342
+8,2%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
2.322inw./km²
rang 34 van 342
Oppervlakte
41,3km²
rang 237 van 342
Hoogte
1m
rang 230 van 339
Eengezinswoningen
47,5%
rang 327 van 342
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
362‰
rang 330 van 342
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net
500kWh
rang 327 van 342
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding
47,1%
rang 17 van 341

Amstelveen op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Amstelveen

88.00090.00092.00094.00096.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Amstelveen telde 88.602 inwoners in 2016 en 95.840 in 2026.

JaarBevolking
202190.829
202292.331
202394.418
202495.014
202595.822
202695.840

Wist u dat?

Alle indicatoren van Amstelveen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

AmstelveenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)19,6%19,4%23,6%rang 295 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,5%14,5%14,8%rang 50 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−2,2 ‰0,7 ‰−1,3 ‰rang 209 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)10,7 ‰4,6 ‰6,5 ‰rang 71 van 342

Wonen

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)43.578 woningen1.420.0678.274.510rang 36 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)8,0%25,0%13,1%rang 276 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)17,6%20,8%19,9%rang 218 van 338
Eengezinswoningen (2024)47,5%50,2%79,5%rang 327 van 342
Koopwoningen (2024)48,0%51,8%66,7%rang 325 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)28,7%30,5%23,7%rang 73 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)615.000 €524.447 €438.000 €rang 14 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)16,6 ‰22,5 ‰17,4 ‰rang 188 van 341

Energie

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)790 m³746 m³900 m³rang 259 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.490 kWh2.350 kWh2.810 kWhrang 287 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)12%13%7%rang 47 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)24%28%46%rang 326 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)10%8%12%rang 223 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)1 ha191 ha3.475 harang 149 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)71,7%80,6%90,3%rang 323 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)7,8%8,8%0,1%rang 29 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)500 kWh600 kWh1.245 kWhrang 327 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)618 Wp890 Wp1.707 Wprang 327 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)116,8 ‰137,7 ‰222,7 ‰rang 329 van 342

Economie

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)75.100 €65.353 €63.450 €rang 30 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)14.825533.1952.612.530rang 30 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)154,7 ‰177,2 ‰135,6 ‰rang 72 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,7%1,7%1,5%rang 58 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,1%3,5%2,3%rang 202 van 342

Mobiliteit

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)362 ‰385 ‰508 ‰rang 330 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)6,7 km3,7 km4,6 kmrang 122 van 342

Samenleving

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,02,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)43,9%43,0%33,3%rang 25 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)39,0 ‰56,3 ‰30,9 ‰rang 86 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)19,5 ‰27,4 ‰11,7 ‰rang 49 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)2,8 ‰4,8 ‰3,8 ‰rang 137 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,7 ‰5,9 ‰3,9 ‰rang 104 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,8 km0,8 km1,0 kmrang 242 van 342

Milieu

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)380 kg445 kg468 kgrang 304 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)38,2%44,6%16,8%rang 66 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)38,3%33,6%58,8%rang 255 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)10,2%11,0%11,7%rang 190 van 341

Gezondheid

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km0,9 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorAmstelveenNoord-HollandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)47,1%39,0%28,5%rang 17 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,8 km0,7 km0,8 kmrang 124 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Amstelveen

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

+0,3 procentpunt

71,7% in 2022, tegenover 71,4% in 2017

70,571,071,572,072,5202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+3,1 procentpunt

7,8% in 2022, tegenover 4,7% in 2017

468202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+443 Wp+253,1%

618 Wp in 2025, tegenover 175 Wp in 2019

02004006008002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+79,3 ‰+211,5%

116,8 ‰ in 2025, tegenover 37,5 ‰ in 2019

0501001502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−3,5 ‰−8,2%

39,0 ‰ in 2025, tegenover 42,5 ‰ in 2019

384042442025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−3,3 ‰−14,5%

19,5 ‰ in 2025, tegenover 22,8 ‰ in 2019

16182022242025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

0,0 ‰

2,8 ‰ in 2025, tegenover 2,8 ‰ in 2019

2,502,753,003,252025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+0,1 ‰+2,8%

3,7 ‰ in 2025, tegenover 3,6 ‰ in 2019

3,43,63,82025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Amstelveen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.039kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,2°C
juli
Koudste maand
4,1°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari224,1
februari384,1
maart826,2
april1309,6
mei15913,2
juni16716,4
juli16418,2
augustus13617,8
september9615,5
oktober5512,0
november267,7
december175,1

Economische sectoren: Amstelveen

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Amstelveen?

Amstelveen telt 95.840 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 35 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Amstelveen?

Amstelveen beslaat 41,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.322 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Amstelveen?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Amstelveen van 88.602 naar 95.840, oftewel +8,2%.

Waar ligt Amstelveen?

Amstelveen ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Groot-Amsterdam (COROP-gebied). Breedtegraad 52,302, lengtegraad 4,858.

Eengezinswoningen: wat is de waarde in Amstelveen?

In Amstelveen bedraagt de indicator “Eengezinswoningen” 47,5% (2024), rang 327 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 79,5%.

Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Amstelveen?

In Amstelveen bedraagt de indicator “Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners” 362 ‰ (2025), rang 330 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 508 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Amstelveen?

In Amstelveen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.039 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Amstelveen?

Het dichtst bij Amstelveen liggen Ouder-Amstel (3,9 km), Uithoorn (7,0 km), Amsterdam (7,4 km), Aalsmeer (7,8 km), Diemen (8,5 km).