Roermond: bevolking en statistieken
Roermond telt 61.431 inwoners (2026) op 60,5 km², oftewel 1.015 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 71 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +7,8% tussen 2016 en 2026.
- 61.431 inwoners
- 60,5 km²
- 1.015 inw./km²
- 22 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Roermond op rang 5 qua bevolking.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 70,4 ‰ in Roermond, tegenover gemiddeld 45,6 ‰ in Limburg en 45,2 ‰ voor het hele land.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 1,9% in Roermond, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,5% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Roermond in cijfers
Roermond op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Roermond
Roermond telde 57.010 inwoners in 2016 en 61.431 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 58.763 |
| 2022 | 59.184 |
| 2023 | 59.981 |
| 2024 | 60.743 |
| 2025 | 61.210 |
| 2026 | 61.431 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”.
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”.
- “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Koopwoningen”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.479 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Beesel, op 8,4 km.
Alle indicatoren van Roermond
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,2% | 26,2% | 23,6% | rang 198 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,9% | 12,6% | 14,8% | rang 242 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −1,2 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 164 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,9 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 103 van 342 |
Wonen
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 29.894 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 63 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 16,5% | 15,4% | 13,1% | rang 124 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 21,5% | 14,5% | 19,9% | rang 123 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 66,0% | 72,3% | 79,5% | rang 278 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 54,4% | 61,1% | 66,7% | rang 306 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 29,3% | 25,2% | 23,7% | rang 65 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 354.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 292 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 26,2 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 55 van 341 |
Energie
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 830 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 230 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.630 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 244 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 6% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 40% | 44% | 46% | rang 242 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 11% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 6 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 100 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,3% | 88,3% | 90,3% | rang 202 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 1,1% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.090 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 216 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.370 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 226 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 210,4 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 211 van 342 |
Economie
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 54.700 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 300 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 7.985 | 133.200 | 2.612.530 | rang 78 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 130,0 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 216 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,9% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,4% | 3,6% | 2,3% | rang 27 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 484 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 223 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,1 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 292 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,0 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 41,7% | 39,8% | 33,3% | rang 39 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 70,4 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 6 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 30,0 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 11 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 6,1 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 2 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 6,6 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 9 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 515 kg | 489 kg | 468 kg | rang 105 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 33,1% | 32,1% | 16,8% | rang 83 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 43,5% | 46,3% | 58,8% | rang 240 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 16,9% | 15,4% | 11,7% | rang 126 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Roermond | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,2% | 28,5% | 28,5% | rang 141 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Roermond
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,3% in 2022, tegenover 92,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.370 Wp in 2025, tegenover 338 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
210,4 ‰ in 2025, tegenover 71,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
70,4 ‰ in 2025, tegenover 72,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
30,0 ‰ in 2025, tegenover 39,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
6,1 ‰ in 2025, tegenover 6,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
6,6 ‰ in 2025, tegenover 5,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Roermond
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 41 | 4,0 |
| maart | 84 | 6,6 |
| april | 130 | 10,4 |
| mei | 160 | 14,2 |
| juni | 168 | 17,8 |
| juli | 166 | 19,4 |
| augustus | 138 | 18,6 |
| september | 103 | 15,8 |
| oktober | 60 | 12,1 |
| november | 30 | 7,3 |
| december | 19 | 4,6 |
Economische sectoren: Roermond
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,5% ×0,9
- Handel16,8% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg13,0% ×1,2
- Bouwnijverheid8,9% ×0,8
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Onderwijs5,6% ×1,0
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,4% ×1,0
- Cultuur, sport en recreatie4,6% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Roermond?
Roermond telt 61.431 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 71 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Roermond?
Roermond beslaat 60,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.015 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Roermond?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Roermond van 57.010 naar 61.431, oftewel +7,8%.
Waar ligt Roermond?
Roermond ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,200, lengtegraad 5,983.
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Roermond?
In Roermond bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 70,4 ‰ (2025), rang 6 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Roermond?
In Roermond bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 1,9% (2026), rang 14 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Roermond?
In Roermond produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Roermond?
Het dichtst bij Roermond liggen Beesel (8,4 km), Roerdalen (8,5 km), Maasgouw (8,9 km), Leudal (8,9 km), Peel en Maas (13 km).