Locatiekaart: Westervoort
Gemeente · Arnhem/Nijmegen · Gelderland

Westervoort: bevolking en statistieken

Westervoort telt 15.253 inwoners (2026) op 7,0 km², oftewel 2.170 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 305 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,7% tussen 2016 en 2026.

  • 15.253 inwoners
  • 7,0 km²
  • 2.170 inw./km²
  • 10 m

Het belangrijkste

Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Westervoort op rang 47 qua bevolking.

Gemiddeld aardgasverbruik per woning: 520 m³ in Westervoort, tegenover gemiddeld 858 m³ in Gelderland en 793 m³ voor het hele land.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,5 km in Westervoort, tegenover gemiddeld 4,0 km in Gelderland en 5,2 km voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,8% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.028 kWh per jaar.

Westervoort in cijfers

Bevolking
15.253
rang 305 van 342
+1,7%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
2.170inw./km²
rang 39 van 342
Oppervlakte
7,0km²
rang 342 van 342
Hoogte
10m
rang 118 van 339
Gemiddeld aardgasverbruik per woning
520m³
rang 337 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation
1,5km
rang 332 van 342
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt
0,6km
rang 332 van 342
Woningen gebouwd vanaf 2000
10,8%
rang 321 van 338

Westervoort op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Westervoort

14.90015.00015.10015.20015.300201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Westervoort telde 15.001 inwoners in 2016 en 15.253 in 2026.

JaarBevolking
202115.014
202214.944
202315.114
202415.151
202515.205
202615.253

Wist u dat?

Alle indicatoren van Westervoort

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

WestervoortLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,4%22,4%23,6%rang 145 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)15,2%14,9%14,8%rang 135 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)0,1 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 104 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)3,5 ‰6,7 ‰6,5 ‰rang 234 van 342

Wonen

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)6.838 woningen958.4198.274.510rang 306 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)4,6%15,1%13,1%rang 318 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)10,8%21,5%19,9%rang 321 van 338
Eengezinswoningen (2024)85,8%73,5%79,5%rang 71 van 342
Koopwoningen (2024)59,9%61,6%66,7%rang 265 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)30,8%26,3%23,7%rang 47 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)373.000 €443.080 €438.000 €rang 272 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)7,1 ‰18,1 ‰17,4 ‰rang 313 van 341

Energie

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)520 m³858 m³900 m³rang 337 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.570 kWh2.769 kWh2.810 kWhrang 266 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)43%10%7%rang 5 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)42%43%46%rang 222 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)6%11%12%rang 318 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha358 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)54,5%85,9%90,3%rang 336 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)43,2%4,2%0,1%rang 5 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)970 kWh1.103 kWh1.245 kWhrang 243 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)887 Wp1.812 Wp1.707 Wprang 294 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)198,8 ‰202,5 ‰222,7 ‰rang 233 van 342

Economie

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)55.800 €61.678 €63.450 €rang 291 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)1.575298.6202.612.530rang 324 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)103,3 ‰137,4 ‰135,6 ‰rang 325 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,8%1,4%1,5%rang 28 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)3,7%3,1%2,3%rang 62 van 342

Mobiliteit

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)505 ‰485 ‰508 ‰rang 175 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)1,5 km4,0 km4,6 kmrang 332 van 342

Samenleving

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,2 personen2,22,2rang 134 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)31,0%36,8%33,3%rang 245 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)23,9 ‰36,1 ‰30,9 ‰rang 269 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)8,4 ‰14,8 ‰11,7 ‰rang 243 van 320
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,6 km1,1 km1,0 kmrang 332 van 342

Milieu

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)420 kg438 kg468 kgrang 259 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)48,4%22,9%16,8%rang 40 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)31,6%45,1%58,8%rang 274 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)13,1%26,8%11,7%rang 157 van 341

Gezondheid

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,2 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorWestervoortGelderlandLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)27,4%31,9%28,5%rang 198 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,6 km0,8 km0,8 kmrang 304 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Westervoort

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−1,8 procentpunt

54,5% in 2022, tegenover 56,3% in 2017

54555657202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,8 procentpunt

43,2% in 2022, tegenover 42,4% in 2017

42,042,543,043,5202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+630 Wp+245,1%

887 Wp in 2025, tegenover 257 Wp in 2019

2505007501.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+140,5 ‰+241,0%

198,8 ‰ in 2025, tegenover 58,3 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−6,1 ‰−20,3%

23,9 ‰ in 2025, tegenover 30,0 ‰ in 2019

202530352025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−4,2 ‰−33,3%

8,4 ‰ in 2025, tegenover 12,6 ‰ in 2019

5,07,510,012,515,02025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Westervoort

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.028kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,4°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari223,4
februari383,7
maart826,2
april12910,0
mei15613,8
juni16717,3
juli16318,8
augustus13618,1
september9815,5
oktober5611,8
november287,2
december174,5

Economische sectoren: Westervoort

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Westervoort?

Westervoort telt 15.253 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 305 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Westervoort?

Westervoort beslaat 7,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.170 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Westervoort?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Westervoort van 15.001 naar 15.253, oftewel +1,7%.

Waar ligt Westervoort?

Westervoort ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,967, lengtegraad 5,967.

Gemiddeld aardgasverbruik per woning: wat is de waarde in Westervoort?

In Westervoort bedraagt de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning” 520 m³ (2025), rang 337 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 900 m³.

Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Westervoort?

In Westervoort bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,5 km (2025), rang 332 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Westervoort?

In Westervoort produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.028 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Westervoort?

Het dichtst bij Westervoort liggen Rozendaal (3,7 km), Arnhem (3,9 km), Duiven (4,3 km), Rheden (5,0 km), Lingewaard (8,7 km).