Locatiekaart: Venlo
Gemeente · Noord-Limburg · Limburg

Venlo: bevolking en statistieken

Venlo telt 104.195 inwoners (2026) op 124,1 km², oftewel 840 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 32 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,8% tussen 2016 en 2026.

  • 104.195 inwoners
  • 124,1 km²
  • 840 inw./km²
  • 20 m

Het belangrijkste

Van de 31 gemeenten in Limburg staat Venlo op rang 2 qua bevolking.

WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 2,4% in Venlo, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: 60,3 ‰ in Venlo, tegenover gemiddeld 45,6 ‰ in Limburg en 45,2 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Handel, goed voor 17,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Venlo in cijfers

Bevolking
104.195
rang 32 van 342
+3,8%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
840inw./km²
rang 112 van 342
Oppervlakte
124km²
rang 91 van 342
Hoogte
20m
rang 64 van 339
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
2,4%
rang 3 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
60,3‰
rang 15 van 338
Woningvoorraad
49.137woningen
rang 30 van 342
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden
54.800€
rang 297 van 336

Venlo op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Venlo

100.000101.000102.000103.000104.000105.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Venlo telde 100.371 inwoners in 2016 en 104.195 in 2026.

JaarBevolking
2021101.988
2022102.136
2023103.328
2024103.789
2025103.984
2026104.195

Wist u dat?

Alle indicatoren van Venlo

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

VenloLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,8%26,2%23,6%rang 161 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,5%12,6%14,8%rang 274 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−1,9 ‰−4,3 ‰−1,3 ‰rang 200 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)3,8 ‰6,2 ‰6,5 ‰rang 230 van 342

Wonen

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)49.137 woningen551.4898.274.510rang 30 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)13,6%15,4%13,1%rang 161 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)15,4%14,5%19,9%rang 259 van 338
Eengezinswoningen (2024)67,8%72,3%79,5%rang 271 van 342
Koopwoningen (2024)58,9%61,1%66,7%rang 277 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,8%25,2%23,7%rang 93 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)349.000 €351.319 €438.000 €rang 295 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)13,5 ‰13,8 ‰17,4 ‰rang 240 van 341

Energie

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)860 m³887 m³900 m³rang 205 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.690 kWh2.783 kWh2.810 kWhrang 220 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%6%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)47%44%46%rang 158 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)13%11%12%rang 96 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)11 ha112 ha3.475 harang 71 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)86,5%88,3%90,3%rang 255 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)1,3%1,1%0,1%rang 75 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.160 kWh1.254 kWh1.245 kWhrang 198 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)2.914 Wp1.958 Wp1.707 Wprang 57 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)234,9 ‰225,6 ‰222,7 ‰rang 135 van 342

Economie

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)54.800 €56.081 €63.450 €rang 297 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)12.370133.2002.612.530rang 38 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)118,7 ‰117,0 ‰135,6 ‰rang 289 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)2,4%1,9%1,5%rang 3 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)4,4%3,6%2,3%rang 27 van 342

Mobiliteit

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)477 ‰520 ‰508 ‰rang 237 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)2,6 km3,9 km4,6 kmrang 254 van 342

Samenleving

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,02,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)39,9%39,8%33,3%rang 53 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)60,3 ‰45,6 ‰30,9 ‰rang 15 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)24,6 ‰17,2 ‰11,7 ‰rang 29 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)5,5 ‰4,7 ‰3,8 ‰rang 17 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)5,7 ‰5,4 ‰3,9 ‰rang 28 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)0,7 km1,0 km1,0 kmrang 298 van 342

Milieu

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)461 kg489 kg468 kgrang 193 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)32,7%32,1%16,8%rang 84 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)37,5%46,3%58,8%rang 257 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)25,0%15,4%11,7%rang 79 van 341

Gezondheid

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km1,1 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorVenloLimburgLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)25,6%28,5%28,5%rang 241 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Venlo

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,8 procentpunt

86,5% in 2022, tegenover 89,3% in 2017

8687888990202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

0,0 procentpunt

1,3% in 2022, tegenover 1,3% in 2017

1,01,52,02,5202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+2.367 Wp+432,7%

2.914 Wp in 2025, tegenover 547 Wp in 2019

01.0002.0003.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+156,8 ‰+200,8%

234,9 ‰ in 2025, tegenover 78,1 ‰ in 2019

01002003002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+2,2 ‰+3,8%

60,3 ‰ in 2025, tegenover 58,1 ‰ in 2019

55,057,560,062,565,02025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

−4,0 ‰−14,0%

24,6 ‰ in 2025, tegenover 28,6 ‰ in 2019

22242628302025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

+0,3 ‰+5,8%

5,5 ‰ in 2025, tegenover 5,2 ‰ in 2019

4,55,05,56,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+0,4 ‰+7,5%

5,7 ‰ in 2025, tegenover 5,3 ‰ in 2019

5,05,56,02025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Venlo

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.048kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,3°C
juli
Koudste maand
3,4°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,4
februari403,9
maart836,5
april12910,3
mei15814,2
juni16717,7
juli16519,3
augustus13818,5
september10115,7
oktober5912,0
november307,2
december184,5

Economische sectoren: Venlo

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Venlo?

Venlo telt 104.195 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 32 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Venlo?

Venlo beslaat 124,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 840 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Venlo?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Venlo van 100.371 naar 104.195, oftewel +3,8%.

Waar ligt Venlo?

Venlo ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Noord-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,367, lengtegraad 6,167.

WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Venlo?

In Venlo bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 2,4% (2026), rang 3 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Venlo?

In Venlo bedraagt de indicator “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners” 60,3 ‰ (2025), rang 15 van de 338 gemeenten; de mediaan van het land is 30,9 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Venlo?

In Venlo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Venlo?

Het dichtst bij Venlo liggen Horst aan de Maas (8,9 km), Peel en Maas (14 km), Beesel (14 km), Venray (22 km), Roermond (22 km).