Bevolking · 2024
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: Urk staat bovenaan met 11,9 ‰ en Laren (NH.) sluit de rij met −21,2 ‰. De mediaan van de 342 gemeenten is −1,3 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Geboorteoverschot per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Urk | Flevoland | 11,9 ‰ |
| 2 | Renswoude | Utrecht | 9,5 ‰ |
| 3 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 8,1 ‰ |
| 4 | Staphorst | Overijssel | 6,2 ‰ |
| 5 | Barneveld | Gelderland | 6,0 ‰ |
| 5 | Utrecht | Utrecht | 6,0 ‰ |
| 7 | Neder-Betuwe | Gelderland | 5,7 ‰ |
| 8 | Almere | Flevoland | 5,6 ‰ |
| 9 | Zwartewaterland | Overijssel | 5,0 ‰ |
| 10 | Zuidplas | Zuid-Holland | 4,7 ‰ |
| 11 | Veenendaal | Utrecht | 4,6 ‰ |
| 12 | Lopik | Utrecht | 4,5 ‰ |
| 13 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 4,3 ‰ |
| 14 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 4,2 ‰ |
| 14 | Reimerswaal | Zeeland | 4,2 ‰ |
| 16 | Scherpenzeel | Gelderland | 4,0 ‰ |
| 16 | Amsterdam | Noord-Holland | 4,0 ‰ |
| 18 | Woudenberg | Utrecht | 3,8 ‰ |
| 19 | Zeewolde | Flevoland | 3,7 ‰ |
| 20 | Kampen | Overijssel | 3,6 ‰ |
| 21 | Boekel | Noord-Brabant | 3,4 ‰ |
| 22 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 3,3 ‰ |
| 23 | Oldebroek | Gelderland | 3,2 ‰ |
| 23 | Zaltbommel | Gelderland | 3,2 ‰ |
| 23 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 3,2 ‰ |
| 26 | Amersfoort | Utrecht | 3,1 ‰ |
| 27 | Diemen | Noord-Holland | 3,0 ‰ |
| 28 | Ede | Gelderland | 2,9 ‰ |
| 28 | Houten | Utrecht | 2,9 ‰ |
| 30 | Nieuwegein | Utrecht | 2,8 ‰ |
| 30 | Lansingerland | Zuid-Holland | 2,8 ‰ |
| 30 | Molenlanden | Zuid-Holland | 2,8 ‰ |
| 33 | Bunschoten | Utrecht | 2,6 ‰ |
| 34 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 2,5 ‰ |
| 35 | Tholen | Zeeland | 2,4 ‰ |
| 36 | Nunspeet | Gelderland | 2,3 ‰ |
| 37 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 2,2 ‰ |
| 38 | Oostzaan | Noord-Holland | 2,1 ‰ |
| 38 | Best | Noord-Brabant | 2,1 ‰ |
| 38 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 2,1 ‰ |
| 41 | Culemborg | Gelderland | 2,0 ‰ |
| 41 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 2,0 ‰ |
| 41 | Uithoorn | Noord-Holland | 2,0 ‰ |
| 41 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | 2,0 ‰ |
| 41 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 2,0 ‰ |
| 46 | Nijkerk | Gelderland | 1,9 ‰ |
| 46 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 1,9 ‰ |
| 46 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 1,9 ‰ |
| 49 | Montfoort | Utrecht | 1,8 ‰ |
| 49 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 1,8 ‰ |
| 51 | Zwolle | Overijssel | 1,7 ‰ |
| 51 | Katwijk | Zuid-Holland | 1,7 ‰ |
| 51 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 1,7 ‰ |
| 51 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 1,7 ‰ |
| 55 | Noordoostpolder | Flevoland | 1,6 ‰ |
| 56 | Haarlem | Noord-Holland | 1,5 ‰ |
| 56 | Rotterdam | Zuid-Holland | 1,5 ‰ |
| 56 | Woerden | Utrecht | 1,5 ‰ |
| 56 | Rijssen-Holten | Overijssel | 1,5 ‰ |
| 56 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 1,5 ‰ |
| 61 | Harderwijk | Gelderland | 1,4 ‰ |
| 61 | Schiedam | Zuid-Holland | 1,4 ‰ |
| 63 | Lelystad | Flevoland | 1,3 ‰ |
| 63 | Altena | Noord-Brabant | 1,3 ‰ |
| 65 | Nijmegen | Gelderland | 1,2 ‰ |
| 65 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 1,2 ‰ |
| 65 | West Betuwe | Gelderland | 1,2 ‰ |
| 68 | Rozendaal | Gelderland | 1,1 ‰ |
| 68 | Opmeer | Noord-Holland | 1,1 ‰ |
| 70 | Tubbergen | Overijssel | 1,0 ‰ |
| 70 | Eemnes | Utrecht | 1,0 ‰ |
| 70 | Uitgeest | Noord-Holland | 1,0 ‰ |
| 70 | Gouda | Zuid-Holland | 1,0 ‰ |
| 70 | Asten | Noord-Brabant | 1,0 ‰ |
| 70 | Westland | Zuid-Holland | 1,0 ‰ |
| 70 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 1,0 ‰ |
| 77 | Rhenen | Utrecht | 0,8 ‰ |
| 77 | Beverwijk | Noord-Holland | 0,8 ‰ |
| 77 | Oudewater | Utrecht | 0,8 ‰ |
| 80 | Buren | Gelderland | 0,7 ‰ |
| 80 | Dronten | Flevoland | 0,7 ‰ |
| 80 | Zaanstad | Noord-Holland | 0,7 ‰ |
| 80 | Drechterland | Noord-Holland | 0,7 ‰ |
| 80 | Papendrecht | Zuid-Holland | 0,7 ‰ |
| 85 | Bunnik | Utrecht | 0,6 ‰ |
| 85 | Hoorn | Noord-Holland | 0,6 ‰ |
| 85 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 0,6 ‰ |
| 85 | Helmond | Noord-Brabant | 0,6 ‰ |
| 89 | Arnhem | Gelderland | 0,5 ‰ |
| 89 | Alkmaar | Noord-Holland | 0,5 ‰ |
| 91 | Delft | Zuid-Holland | 0,4 ‰ |
| 91 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 0,4 ‰ |
| 91 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 0,4 ‰ |
| 91 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 0,4 ‰ |
| 95 | Ommen | Overijssel | 0,3 ‰ |
| 95 | Beuningen | Gelderland | 0,3 ‰ |
| 95 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 0,3 ‰ |
| 95 | Barendrecht | Zuid-Holland | 0,3 ‰ |
| 95 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 0,3 ‰ |
| 95 | Oss | Noord-Brabant | 0,3 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Geboorteoverschot per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 326 | Westerwolde | Groningen | −7,0 ‰ |
| 329 | Baarn | Utrecht | −7,2 ‰ |
| 329 | Landgraaf | Limburg | −7,2 ‰ |
| 331 | Wassenaar | Zuid-Holland | −7,8 ‰ |
| 332 | Gulpen-Wittem | Limburg | −8,0 ‰ |
| 333 | Vlieland | Fryslân | −8,1 ‰ |
| 334 | Rheden | Gelderland | −8,5 ‰ |
| 334 | Zandvoort | Noord-Holland | −8,5 ‰ |
| 336 | Renkum | Gelderland | −8,8 ‰ |
| 337 | Kerkrade | Limburg | −8,9 ‰ |
| 338 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | −9,8 ‰ |
| 339 | Bloemendaal | Noord-Holland | −10,3 ‰ |
| 340 | Vaals | Limburg | −10,7 ‰ |
| 341 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | −12,2 ‰ |
| 342 | Laren (NH.) | Noord-Holland | −21,2 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland4,1 ‰
- Utrecht2,2 ‰
- Zuid-Holland0,8 ‰
- Noord-Holland0,7 ‰
- Overijssel−0,5 ‰
- Noord-Brabant−0,9 ‰
- Gelderland−0,9 ‰
- Fryslân−2,2 ‰
- Groningen−2,4 ‰
- Zeeland−3,0 ‰
- Drenthe−4,0 ‰
- Limburg−4,3 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”?
Urk staat bovenaan voor “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”, met 11,9 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is −1,3 ‰.