Oss: bevolking en statistieken
Oss telt 95.549 inwoners (2026) op 161,8 km², oftewel 590 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 36 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.
- 95.549 inwoners
- 161,8 km²
- 590 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Oss op rang 6 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.033 kWh per jaar.
Oss in cijfers
Oss op de kaart
De naburige gemeenten
- Bernheze8,2 km · 32.947
- West Maas en Waal9,5 km · 20.843
- Maashorst11 km · 60.059
- Maasdriel13 km · 26.225
- Tiel14 km · 42.524
- Wijchen15 km · 42.106
- Druten15 km · 20.019
- Meierijstad17 km · 85.236
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Alle gemeenten in Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Oss
Oss telde 90.003 inwoners in 2016 en 95.549 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 92.526 |
| 2022 | 93.307 |
| 2023 | 94.437 |
| 2024 | 94.634 |
| 2025 | 95.239 |
| 2026 | 95.549 |
Wist u dat?
- “Bedrijfsvestigingen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 22.662 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Bernheze, op 8,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is 's-Hertogenbosch (162.295 inwoners), op 17 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.132 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Oss
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,7% | 22,0% | 23,6% | rang 244 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,3% | 14,4% | 14,8% | rang 219 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,3 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 95 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,1 ‰ | 8,1 ‰ | 6,5 ‰ | rang 180 van 342 |
Wonen
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 42.395 woningen | 1.201.666 | 8.274.510 | rang 40 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,2% | 10,8% | 13,1% | rang 286 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 19,2% | 21,5% | 19,9% | rang 184 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 76,9% | 74,1% | 79,5% | rang 201 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 62,8% | 61,6% | 66,7% | rang 238 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,1% | 26,6% | 23,7% | rang 113 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 430.000 € | 450.866 € | 438.000 € | rang 184 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,3 ‰ | 21,7 ‰ | 17,4 ‰ | rang 132 van 341 |
Energie
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 900 m³ | 824 m³ | 900 m³ | rang 164 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.890 kWh | 2.814 kWh | 2.810 kWh | rang 136 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 13% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 48% | 42% | 46% | rang 149 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 13% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 319 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,2% | 84,3% | 90,3% | rang 69 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,5% | 5,8% | 0,1% | rang 106 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.280 kWh | 1.160 kWh | 1.245 kWh | rang 158 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.845 Wp | 1.877 Wp | 1.707 Wp | rang 149 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 226,6 ‰ | 203,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 161 van 342 |
Economie
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.800 € | 63.189 € | 63.450 € | rang 199 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 12.635 | 375.525 | 2.612.530 | rang 36 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 132,2 ‰ | 140,3 ‰ | 135,6 ‰ | rang 192 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,6% | 1,6% | 1,5% | rang 91 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,1% | 2,9% | 2,3% | rang 97 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 503 ‰ | 494 ‰ | 508 ‰ | rang 182 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 6,3 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,1 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,4% | 37,2% | 33,3% | rang 97 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 45,0 ‰ | 44,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 53 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 19,8 ‰ | 19,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 45 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,3 ‰ | 4,4 ‰ | 3,8 ‰ | rang 106 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 71 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 557 kg | 457 kg | 468 kg | rang 64 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 19,8% | 28,1% | 16,8% | rang 138 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 71,0% | 50,6% | 58,8% | rang 108 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,7% | 16,0% | 11,7% | rang 247 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Oss | Noord-Brabant | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 27,1% | 32,2% | 28,5% | rang 208 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Oss
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,2% in 2022, tegenover 94,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,5% in 2022, tegenover 0,3% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.845 Wp in 2025, tegenover 477 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
226,6 ‰ in 2025, tegenover 64,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
45,0 ‰ in 2025, tegenover 51,9 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
19,8 ‰ in 2025, tegenover 25,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,3 ‰ in 2025, tegenover 5,5 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 4,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Oss
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 23 | 3,5 |
| februari | 39 | 3,8 |
| maart | 82 | 6,3 |
| april | 130 | 10,0 |
| mei | 156 | 13,8 |
| juni | 166 | 17,3 |
| juli | 162 | 18,9 |
| augustus | 136 | 18,1 |
| september | 98 | 15,5 |
| oktober | 58 | 11,9 |
| november | 29 | 7,2 |
| december | 18 | 4,5 |
Economische sectoren: Oss
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten17,6% ×0,8
- Bouwnijverheid16,8% ×1,6
- Handel14,8% ×1,1
- Gezondheids- en welzijnszorg8,5% ×0,8
- Overige dienstverlening6,1% ×1,1
- Industrie5,1% ×1,5
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Onderwijs4,8% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oss?
Oss telt 95.549 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 36 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oss?
Oss beslaat 161,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 590 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oss?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Oss van 90.003 naar 95.549, oftewel +6,2%.
Waar ligt Oss?
Oss ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van Noordoost-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,767, lengtegraad 5,517.
Bedrijfsvestigingen: wat is de waarde in Oss?
In Oss bedraagt de indicator “Bedrijfsvestigingen” 12.635 (2026), rang 36 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4.478.
Woningvoorraad: wat is de waarde in Oss?
In Oss bedraagt de indicator “Woningvoorraad” 42.395 woningen (2025), rang 40 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 14.880 woningen.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Oss?
In Oss produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.033 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oss?
Het dichtst bij Oss liggen Bernheze (8,2 km), West Maas en Waal (9,5 km), Maashorst (11 km), Maasdriel (13 km), Tiel (14 km).