Renkum: bevolking en statistieken
Renkum telt 31.356 inwoners (2026) op 46,0 km², oftewel 682 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 187 van de 342 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,3% tussen 2016 en 2026.
- 31.356 inwoners
- 46,0 km²
- 682 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 51 gemeenten in Gelderland staat Renkum op rang 25 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 30,5% in Renkum, tegenover gemiddeld 22,4% in Gelderland en 21,1% voor het hele land.
Aardgasvrije woningen: 3% in Renkum, tegenover gemiddeld 10% in Gelderland en 12% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 28,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.027 kWh per jaar.
Renkum in cijfers
Renkum op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Renkum
Renkum telde 31.254 inwoners in 2016 en 31.356 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 31.417 |
| 2022 | 31.358 |
| 2023 | 31.461 |
| 2024 | 31.419 |
| 2025 | 31.490 |
| 2026 | 31.356 |
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Woningen gebouwd vanaf 2000”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.437 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wageningen, op 4,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Overbetuwe (49.266 inwoners), op 9,7 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.108 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Renkum
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,5% | 22,4% | 23,6% | rang 9 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,5% | 14,9% | 14,8% | rang 309 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −8,8 ‰ | −0,9 ‰ | −1,3 ‰ | rang 336 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,1 ‰ | 6,7 ‰ | 6,5 ‰ | rang 63 van 342 |
Wonen
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 15.217 woningen | 958.419 | 8.274.510 | rang 163 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 23,2% | 15,1% | 13,1% | rang 47 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 10,9% | 21,5% | 19,9% | rang 320 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 69,7% | 73,5% | 79,5% | rang 259 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 63,5% | 61,6% | 66,7% | rang 230 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 20,7% | 26,3% | 23,7% | rang 238 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 491.000 € | 443.080 € | 438.000 € | rang 102 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 5,7 ‰ | 18,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 318 van 341 |
Energie
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.020 m³ | 858 m³ | 900 m³ | rang 31 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.680 kWh | 2.769 kWh | 2.810 kWh | rang 225 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 10% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 35% | 43% | 46% | rang 282 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 9% | 11% | 12% | rang 256 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 358 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 87,4% | 85,9% | 90,3% | rang 248 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 4,2% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 810 kWh | 1.103 kWh | 1.245 kWh | rang 279 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 878 Wp | 1.812 Wp | 1.707 Wp | rang 296 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 178,5 ‰ | 202,5 ‰ | 222,7 ‰ | rang 275 van 342 |
Economie
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 65.300 € | 61.678 € | 63.450 € | rang 124 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.660 | 298.620 | 2.612.530 | rang 161 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 148,6 ‰ | 137,4 ‰ | 135,6 ‰ | rang 94 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,4% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,1% | 3,1% | 2,3% | rang 97 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 525 ‰ | 485 ‰ | 508 ‰ | rang 141 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,9 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 188 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,2 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 39,2% | 36,8% | 33,3% | rang 62 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 31,7 ‰ | 36,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 152 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,7 ‰ | 14,8 ‰ | 11,7 ‰ | rang 185 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,7 ‰ | 4,0 ‰ | 3,8 ‰ | rang 87 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 4,2 ‰ | 3,9 ‰ | rang 89 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 419 kg | 438 kg | 468 kg | rang 260 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 22,8% | 22,9% | 16,8% | rang 125 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 24,2% | 45,1% | 58,8% | rang 291 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 46,6% | 26,8% | 11,7% | rang 21 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,2 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Renkum | Gelderland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 44,9% | 31,9% | 28,5% | rang 26 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Renkum
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
87,4% in 2022, tegenover 89,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
878 Wp in 2025, tegenover 274 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
178,5 ‰ in 2025, tegenover 65,9 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
31,7 ‰ in 2025, tegenover 35,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,7 ‰ in 2025, tegenover 13,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,7 ‰ in 2025, tegenover 4,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 5,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Renkum
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,4 |
| februari | 38 | 3,8 |
| maart | 81 | 6,2 |
| april | 128 | 9,9 |
| mei | 156 | 13,7 |
| juni | 166 | 17,2 |
| juli | 162 | 18,8 |
| augustus | 136 | 18,0 |
| september | 98 | 15,4 |
| oktober | 57 | 11,8 |
| november | 28 | 7,2 |
| december | 17 | 4,5 |
Economische sectoren: Renkum
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten28,4% ×1,4
- Gezondheids- en welzijnszorg14,0% ×1,3
- Handel9,1% ×0,7
- Onderwijs7,9% ×1,4
- Cultuur, sport en recreatie7,2% ×1,3
- Bouwnijverheid6,3% ×0,6
- Informatie en communicatie5,0% ×1,0
- Overige dienstverlening4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Renkum?
Renkum telt 31.356 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 187 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Renkum?
Renkum beslaat 46,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 682 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Renkum?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Renkum van 31.254 naar 31.356, oftewel +0,3%.
Waar ligt Renkum?
Renkum ligt in Gelderland (provincie). Het maakt deel uit van Arnhem/Nijmegen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,967, lengtegraad 5,733.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Renkum?
In Renkum bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 30,5% (2026), rang 9 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 23,6%.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Renkum?
In Renkum bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 3% (2025), rang 318 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Renkum?
In Renkum produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.027 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Renkum?
Het dichtst bij Renkum liggen Wageningen (4,8 km), Neder-Betuwe (7,8 km), Overbetuwe (9,7 km), Ede (10 km), Rhenen (11 km).