Rhenen: bevolking en statistieken
Rhenen telt 20.457 inwoners (2026) op 42,0 km², oftewel 487 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 275 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 20.457 inwoners
- 42,0 km²
- 487 inw./km²
- 33 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Rhenen op rang 19 qua bevolking.
Woningen met individuele cv-ketel: 94,3% in Rhenen, tegenover gemiddeld 77,0% in Utrecht en 82,6% voor het hele land.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 36,7% in Rhenen, tegenover gemiddeld 12,1% in Utrecht en 13,5% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 21,2% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Rhenen in cijfers
Rhenen op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Rhenen
Rhenen telde 19.400 inwoners in 2016 en 20.457 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 20.203 |
| 2022 | 20.265 |
| 2023 | 20.329 |
| 2024 | 20.235 |
| 2025 | 20.392 |
| 2026 | 20.457 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Utrecht voor de indicator “Hoogte”.
- “Woningen met individuele cv-ketel”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.880 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Neder-Betuwe, op 5,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Wageningen (42.779 inwoners), op 6,5 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.176 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Rhenen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,3% | 18,8% | 23,6% | rang 191 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 16,0% | 16,1% | 14,8% | rang 80 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 0,8 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 77 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 6,9 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 155 van 342 |
Wonen
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 8.426 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 282 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 15,0% | 16,8% | 13,1% | rang 147 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 22,6% | 23,5% | 19,9% | rang 99 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 78,8% | 61,5% | 79,5% | rang 177 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 65,0% | 58,3% | 66,7% | rang 204 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,1% | 26,7% | 23,7% | rang 113 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 507.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 77 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 9,0 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 294 van 341 |
Energie
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 940 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 115 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.890 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 136 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 4% | 18% | 7% | rang 287 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 51% | 38% | 46% | rang 102 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 9% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 94,3% | 77,0% | 90,3% | rang 15 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,1% | 12,9% | 0,1% | rang 164 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.170 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 194 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.305 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 236 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 228,3 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 158 van 342 |
Economie
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 68.900 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 82 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.960 | 222.825 | 2.612.530 | rang 266 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 144,7 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 114 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,5% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 2,9% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 502 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,7 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 243 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,2 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 32,1% | 39,1% | 33,3% | rang 210 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 26,9 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 230 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,8 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 183 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 426 kg | 431 kg | 468 kg | rang 251 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 13,8% | 38,0% | 16,8% | rang 200 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 47,0% | 41,7% | 58,8% | rang 229 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 36,7% | 12,1% | 11,7% | rang 39 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Rhenen | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,3% | 41,9% | 28,5% | rang 156 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Rhenen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
94,3% in 2022, tegenover 94,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,1% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.305 Wp in 2025, tegenover 438 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
228,3 ‰ in 2025, tegenover 69,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
26,9 ‰ in 2025, tegenover 31,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,8 ‰ in 2025, tegenover 12,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Rhenen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,6 |
| februari | 39 | 3,9 |
| maart | 83 | 6,3 |
| april | 130 | 10,0 |
| mei | 158 | 13,7 |
| juni | 168 | 17,2 |
| juli | 164 | 18,7 |
| augustus | 138 | 18,1 |
| september | 99 | 15,5 |
| oktober | 57 | 11,9 |
| november | 28 | 7,3 |
| december | 18 | 4,6 |
Economische sectoren: Rhenen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten21,2% ×1,0
- Handel13,8% ×1,1
- Bouwnijverheid13,5% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg7,9% ×0,7
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,9% ×1,1
- Onderwijs5,4% ×0,9
- Financiële dienstverlening5,2% ×1,9
- Overige dienstverlening4,7% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Rhenen?
Rhenen telt 20.457 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 275 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Rhenen?
Rhenen beslaat 42,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 487 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Rhenen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Rhenen van 19.400 naar 20.457, oftewel +5,4%.
Waar ligt Rhenen?
Rhenen ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 51,960, lengtegraad 5,569.
Woningen met individuele cv-ketel: wat is de waarde in Rhenen?
In Rhenen bedraagt de indicator “Woningen met individuele cv-ketel” 94,3% (2022), rang 15 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 90,3%.
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Rhenen?
In Rhenen bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 36,7% (2022), rang 39 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Rhenen?
In Rhenen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Rhenen?
Het dichtst bij Rhenen liggen Neder-Betuwe (5,3 km), Wageningen (6,5 km), Veenendaal (7,3 km), Druten (8,2 km), Renkum (11 km).