Bevolking · 2024
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland): Zoeterwoude staat bovenaan met 40,6 ‰ en Vlieland sluit de rij met −22,7 ‰. De mediaan van de 342 gemeenten is 6,5 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) |
|---|---|---|---|
| 1 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 40,6 ‰ |
| 2 | Cranendonck | Noord-Brabant | 40,3 ‰ |
| 3 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 39,9 ‰ |
| 4 | Westerwolde | Groningen | 36,4 ‰ |
| 5 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 24,2 ‰ |
| 6 | Vught | Noord-Brabant | 23,7 ‰ |
| 7 | Wassenaar | Zuid-Holland | 23,4 ‰ |
| 8 | Opmeer | Noord-Holland | 22,6 ‰ |
| 9 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 21,7 ‰ |
| 9 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 21,7 ‰ |
| 11 | Voerendaal | Limburg | 20,8 ‰ |
| 12 | Waalwijk | Noord-Brabant | 20,0 ‰ |
| 13 | Blaricum | Noord-Holland | 19,3 ‰ |
| 14 | Maassluis | Zuid-Holland | 18,2 ‰ |
| 15 | Wierden | Overijssel | 17,6 ‰ |
| 16 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 17,4 ‰ |
| 17 | Veldhoven | Noord-Brabant | 17,3 ‰ |
| 18 | Oirschot | Noord-Brabant | 17,2 ‰ |
| 19 | Dongen | Noord-Brabant | 17,1 ‰ |
| 20 | Eemnes | Utrecht | 16,5 ‰ |
| 20 | Schagen | Noord-Holland | 16,5 ‰ |
| 22 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 16,1 ‰ |
| 22 | Noord-Beveland | Zeeland | 16,1 ‰ |
| 24 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 14,9 ‰ |
| 24 | Loon op Zand | Noord-Brabant | 14,9 ‰ |
| 26 | Goes | Zeeland | 14,8 ‰ |
| 27 | Scherpenzeel | Gelderland | 14,7 ‰ |
| 28 | Velsen | Noord-Holland | 14,3 ‰ |
| 28 | Vlissingen | Zeeland | 14,3 ‰ |
| 30 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 14,2 ‰ |
| 31 | Meppel | Drenthe | 14,0 ‰ |
| 32 | Voorschoten | Zuid-Holland | 13,9 ‰ |
| 33 | Zuidplas | Zuid-Holland | 13,6 ‰ |
| 34 | Echt-Susteren | Limburg | 13,5 ‰ |
| 35 | Noordoostpolder | Flevoland | 13,4 ‰ |
| 35 | Zundert | Noord-Brabant | 13,4 ‰ |
| 37 | Epe | Gelderland | 13,3 ‰ |
| 37 | Tynaarlo | Drenthe | 13,3 ‰ |
| 39 | West Maas en Waal | Gelderland | 13,2 ‰ |
| 40 | Ermelo | Gelderland | 13,1 ‰ |
| 40 | Land van Cuijk | Noord-Brabant | 13,1 ‰ |
| 42 | Kerkrade | Limburg | 13,0 ‰ |
| 42 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 13,0 ‰ |
| 42 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 13,0 ‰ |
| 45 | Zeewolde | Flevoland | 12,6 ‰ |
| 46 | Assen | Drenthe | 12,5 ‰ |
| 46 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 12,5 ‰ |
| 48 | Terneuzen | Zeeland | 12,4 ‰ |
| 49 | Beesel | Limburg | 12,2 ‰ |
| 50 | Dalfsen | Overijssel | 12,1 ‰ |
| 51 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 12,0 ‰ |
| 51 | Gooise Meren | Noord-Holland | 12,0 ‰ |
| 53 | Harderwijk | Gelderland | 11,9 ‰ |
| 53 | Baarn | Utrecht | 11,9 ‰ |
| 55 | Oudewater | Utrecht | 11,8 ‰ |
| 55 | Boekel | Noord-Brabant | 11,8 ‰ |
| 57 | Best | Noord-Brabant | 11,5 ‰ |
| 58 | Uithoorn | Noord-Holland | 11,4 ‰ |
| 59 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 11,3 ‰ |
| 60 | Ommen | Overijssel | 11,2 ‰ |
| 60 | Rheden | Gelderland | 11,2 ‰ |
| 60 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 11,2 ‰ |
| 63 | Renkum | Gelderland | 11,1 ‰ |
| 63 | Koggenland | Noord-Holland | 11,1 ‰ |
| 65 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 11,0 ‰ |
| 65 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 11,0 ‰ |
| 67 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 10,9 ‰ |
| 67 | Oldambt | Groningen | 10,9 ‰ |
| 69 | Eersel | Noord-Brabant | 10,8 ‰ |
| 69 | Olst-Wijhe | Overijssel | 10,8 ‰ |
| 71 | Oldenzaal | Overijssel | 10,7 ‰ |
| 71 | Amstelveen | Noord-Holland | 10,7 ‰ |
| 73 | Dronten | Flevoland | 10,6 ‰ |
| 74 | Castricum | Noord-Holland | 10,5 ‰ |
| 75 | Eindhoven | Noord-Brabant | 10,4 ‰ |
| 76 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 10,3 ‰ |
| 77 | Brummen | Gelderland | 10,2 ‰ |
| 77 | Hattem | Gelderland | 10,2 ‰ |
| 79 | Bunnik | Utrecht | 10,1 ‰ |
| 80 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 10,0 ‰ |
| 81 | Veendam | Groningen | 9,7 ‰ |
| 81 | Arnhem | Gelderland | 9,7 ‰ |
| 81 | Boxtel | Noord-Brabant | 9,7 ‰ |
| 81 | Lingewaard | Gelderland | 9,7 ‰ |
| 85 | Nieuwegein | Utrecht | 9,6 ‰ |
| 85 | Aa en Hunze | Drenthe | 9,6 ‰ |
| 85 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 9,6 ‰ |
| 85 | Hof van Twente | Overijssel | 9,6 ‰ |
| 89 | Wijchen | Gelderland | 9,4 ‰ |
| 89 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 9,4 ‰ |
| 89 | Weert | Limburg | 9,4 ‰ |
| 92 | Leeuwarden | Fryslân | 9,3 ‰ |
| 92 | Weststellingwerf | Fryslân | 9,3 ‰ |
| 92 | Nijmegen | Gelderland | 9,3 ‰ |
| 92 | Voorst | Gelderland | 9,3 ‰ |
| 92 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 9,3 ‰ |
| 97 | Culemborg | Gelderland | 9,2 ‰ |
| 97 | Oosterhout | Noord-Brabant | 9,2 ‰ |
| 97 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 9,2 ‰ |
| 100 | Gouda | Zuid-Holland | 9,1 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) |
|---|---|---|---|
| 328 | Eemsdelta | Groningen | −2,5 ‰ |
| 329 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | −2,6 ‰ |
| 330 | Mook en Middelaar | Limburg | −2,7 ‰ |
| 331 | Neder-Betuwe | Gelderland | −2,8 ‰ |
| 332 | Brunssum | Limburg | −3,0 ‰ |
| 333 | Barendrecht | Zuid-Holland | −3,3 ‰ |
| 334 | Reimerswaal | Zeeland | −3,7 ‰ |
| 334 | Bergen (L.) | Limburg | −3,7 ‰ |
| 336 | Wormerland | Noord-Holland | −4,4 ‰ |
| 337 | Renswoude | Utrecht | −4,5 ‰ |
| 338 | Wijk bij Duurstede | Utrecht | −4,8 ‰ |
| 339 | Alblasserdam | Zuid-Holland | −5,9 ‰ |
| 340 | Ameland | Fryslân | −6,8 ‰ |
| 341 | Montfoort | Utrecht | −8,8 ‰ |
| 342 | Vlieland | Fryslân | −22,7 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Drenthe8,9 ‰
- Flevoland8,2 ‰
- Noord-Brabant8,1 ‰
- Gelderland6,7 ‰
- Zeeland6,5 ‰
- Overijssel6,3 ‰
- Limburg6,2 ‰
- Fryslân5,8 ‰
- Zuid-Holland5,3 ‰
- Groningen4,7 ‰
- Noord-Holland4,6 ‰
- Utrecht4,3 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”?
Zoeterwoude staat bovenaan voor “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”, met 40,6 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 6,5 ‰.