Reimerswaal: bevolking en statistieken
Reimerswaal telt 23.388 inwoners (2026) op 101,6 km², oftewel 230 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 255 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 23.388 inwoners
- 101,6 km²
- 230 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Reimerswaal op rang 8 qua bevolking.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: 16,7% in Reimerswaal, tegenover gemiddeld 24,9% in Zeeland en 33,2% voor het hele land.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: 7.302 Wp in Reimerswaal, tegenover gemiddeld 2.852 Wp in Zeeland en 1.605 Wp voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 16,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Reimerswaal in cijfers
Reimerswaal op de kaart
De naburige gemeenten
- Woensdrecht13 km · 22.301
- Kapelle14 km · 13.186
- Hulst14 km · 27.376
- Bergen op Zoom15 km · 70.692
- Tholen17 km · 27.031
- Steenbergen19 km · 24.596
- Goes22 km · 40.387
- Borsele22 km · 23.186
Alle gemeenten in Overig Zeeland (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Reimerswaal
Reimerswaal telde 22.265 inwoners in 2016 en 23.388 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.896 |
| 2022 | 22.920 |
| 2023 | 23.255 |
| 2024 | 23.325 |
| 2025 | 23.335 |
| 2026 | 23.388 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”.
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.232 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Reimerswaal
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,2% | 25,5% | 23,6% | rang 313 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 19,2% | 14,5% | 14,8% | rang 11 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 4,2 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 14 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | −3,7 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 334 van 342 |
Wonen
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 9.466 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 264 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 20,8% | 20,3% | 13,1% | rang 68 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 22,4% | 18,2% | 19,9% | rang 104 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 86,1% | 80,1% | 79,5% | rang 64 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 70,4% | 67,4% | 66,7% | rang 105 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,2% | 21,4% | 23,7% | rang 228 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 330.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 312 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 13,8 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 235 van 341 |
Energie
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 880 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.790 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 181 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 7% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 54% | 49% | 46% | rang 54 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 12% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 11 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 71 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 90,9% | 90,0% | 90,3% | rang 141 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 0,4% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.440 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 104 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 7.302 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 6 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 236,8 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 128 van 342 |
Economie
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 64.600 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 140 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.080 | 51.595 | 2.612.530 | rang 257 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 131,7 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 197 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 0,9% | 1,3% | 1,5% | rang 327 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,0% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 489 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 212 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 3,1 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 227 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,4 personen | 2,1 | 2,2 | rang 21 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,5% | 37,8% | 33,3% | rang 165 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 27,9 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 213 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,5 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 190 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,0 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 161 van 342 |
Milieu
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 618 kg | 661 kg | 468 kg | rang 34 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 15,1% | 19,7% | 16,8% | rang 185 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 72,8% | 69,2% | 58,8% | rang 96 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 10,3% | 7,2% | 11,7% | rang 189 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,2 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 143 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Reimerswaal | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 16,7% | 24,9% | 28,5% | rang 340 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Reimerswaal
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
90,9% in 2022, tegenover 94,4% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
7.302 Wp in 2025, tegenover 1.704 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
236,8 ‰ in 2025, tegenover 97,2 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
27,9 ‰ in 2025, tegenover 24,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,5 ‰ in 2025, tegenover 8,5 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Reimerswaal
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,1 |
| februari | 41 | 4,4 |
| maart | 86 | 6,8 |
| april | 133 | 10,3 |
| mei | 160 | 13,8 |
| juni | 168 | 17,2 |
| juli | 164 | 18,8 |
| augustus | 138 | 18,2 |
| september | 101 | 15,8 |
| oktober | 59 | 12,3 |
| november | 29 | 7,8 |
| december | 19 | 5,1 |
Economische sectoren: Reimerswaal
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel16,3% ×1,3
- Specialistische zakelijke diensten15,1% ×0,7
- Bouwnijverheid15,0% ×1,4
- Landbouw, bosbouw en visserij9,6% ×3,1
- Industrie7,3% ×2,1
- Gezondheids- en welzijnszorg6,5% ×0,6
- Overige dienstverlening5,0% ×0,9
- Vervoer en opslag4,9% ×1,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Reimerswaal?
Reimerswaal telt 23.388 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 255 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Reimerswaal?
Reimerswaal beslaat 101,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 230 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Reimerswaal?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Reimerswaal van 22.265 naar 23.388, oftewel +5,0%.
Waar ligt Reimerswaal?
Reimerswaal ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Overig Zeeland (COROP-gebied). Breedtegraad 51,433, lengtegraad 4,117.
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding: wat is de waarde in Reimerswaal?
In Reimerswaal bedraagt de indicator “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding” 16,7% (2024), rang 340 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 28,5%.
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner: wat is de waarde in Reimerswaal?
In Reimerswaal bedraagt de indicator “Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner” 7.302 Wp (2025), rang 6 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1.707 Wp.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Reimerswaal?
In Reimerswaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Reimerswaal?
Het dichtst bij Reimerswaal liggen Woensdrecht (13 km), Kapelle (14 km), Hulst (14 km), Bergen op Zoom (15 km), Tholen (17 km).