Laren (NH.): bevolking en statistieken
Laren (NH.) telt 11.547 inwoners (2026) op 12,4 km², oftewel 932 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 324 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 11.547 inwoners
- 12,4 km²
- 932 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Laren (NH.) op rang 43 qua bevolking.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: −21,2 ‰ in Laren (NH.), tegenover gemiddeld 0,7 ‰ in Noord-Holland en −0,3 ‰ voor het hele land.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 993.000 € in Laren (NH.), tegenover gemiddeld 524.447 € in Noord-Holland en 440.410 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 34,1% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.023 kWh per jaar.
Laren (NH.) in cijfers
Laren (NH.) op de kaart
De naburige gemeenten
- Eemnes1,7 km · 10.065
- Blaricum2,2 km · 12.938
- Hilversum4,4 km · 94.595
- Huizen5,2 km · 41.287
- Gooise Meren5,5 km · 61.213
- Baarn6,0 km · 25.435
- Wijdemeren8,1 km · 24.672
- Soest8,7 km · 47.853
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Laren (NH.)
Laren (NH.) telde 10.956 inwoners in 2016 en 11.547 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.398 |
| 2022 | 11.528 |
| 2023 | 11.712 |
| 2024 | 11.439 |
| 2025 | 11.474 |
| 2026 | 11.547 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland)”.
- Nr. 1 van Noord-Holland voor de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.735 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Eemnes, op 1,7 km.
Alle indicatoren van Laren (NH.)
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 32,5% | 19,4% | 23,6% | rang 3 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 14,9% | 14,5% | 14,8% | rang 153 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −21,2 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 342 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 24,2 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 5 van 342 |
Wonen
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 5.508 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 321 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 36,9% | 25,0% | 13,1% | rang 8 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,3% | 20,8% | 19,9% | rang 292 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 80,4% | 50,2% | 79,5% | rang 165 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 68,5% | 51,8% | 66,7% | rang 141 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,8% | 30,5% | 23,7% | rang 295 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 993.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 1 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 8,2 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 303 van 341 |
Energie
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.400 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 2 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 3.460 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 4 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 13% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 21% | 28% | 46% | rang 332 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,1% | 80,6% | 90,3% | rang 73 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 8,8% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 520 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 324 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 583 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 328 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 106,4 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 334 van 342 |
Economie
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 219.900 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 1 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 2.760 | 533.195 | 2.612.530 | rang 276 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 239,0 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 2 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 2,1% | 1,7% | 1,5% | rang 9 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,8% | 3,5% | 2,3% | rang 258 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 556 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 60 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,2 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 160 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 37,9% | 43,0% | 33,3% | rang 76 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,4 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 98 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,0 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 132 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 465 kg | 445 kg | 468 kg | rang 179 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 40,5% | 44,6% | 16,8% | rang 55 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 4,2% | 33,6% | 58,8% | rang 335 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 50,4% | 11,0% | 11,7% | rang 15 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Laren (NH.) | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 50,9% | 39,0% | 28,5% | rang 7 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Laren (NH.)
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,1% in 2022, tegenover 93,1% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
583 Wp in 2025, tegenover 102 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
106,4 ‰ in 2025, tegenover 19,5 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,4 ‰ in 2025, tegenover 46,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,0 ‰ in 2025, tegenover 22,2 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Laren (NH.)
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 81 | 6,1 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,4 |
| juni | 164 | 16,8 |
| juli | 161 | 18,4 |
| augustus | 134 | 17,8 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: Laren (NH.)
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten34,1% ×1,6
- Handel11,3% ×0,9
- Gezondheids- en welzijnszorg9,4% ×0,9
- Financiële dienstverlening7,1% ×2,5
- Cultuur, sport en recreatie5,6% ×1,0
- Informatie en communicatie5,3% ×1,0
- Onderwijs5,1% ×0,9
- Bouwnijverheid4,5% ×0,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Laren (NH.)?
Laren (NH.) telt 11.547 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 324 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Laren (NH.)?
Laren (NH.) beslaat 12,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 932 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Laren (NH.)?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Laren (NH.) van 10.956 naar 11.547, oftewel +5,4%.
Waar ligt Laren (NH.)?
Laren (NH.) ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Het Gooi en Vechtstreek (COROP-gebied). Breedtegraad 52,254, lengtegraad 5,232.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Laren (NH.)?
In Laren (NH.) bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” −21,2 ‰ (2024), rang 342 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Laren (NH.)?
In Laren (NH.) bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 993.000 € (2026), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Laren (NH.)?
In Laren (NH.) produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.023 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Laren (NH.)?
Het dichtst bij Laren (NH.) liggen Eemnes (1,7 km), Blaricum (2,2 km), Hilversum (4,4 km), Huizen (5,2 km), Gooise Meren (5,5 km).