Almere: bevolking en statistieken
Almere telt 232.619 inwoners (2026) op 129,2 km², oftewel 1.800 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 7 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +17,4% tussen 2016 en 2026.
- 232.619 inwoners
- 129,2 km²
- 1.800 inw./km²
- −3 m
Het belangrijkste
Van de 6 gemeenten in Flevoland staat Almere op rang 1 qua bevolking.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: 300 m³ in Almere, tegenover gemiddeld 533 m³ in Flevoland en 793 m³ voor het hele land.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 14,6% in Almere, tegenover gemiddeld 16,3% in Flevoland en 21,1% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,0% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.049 kWh per jaar.
Almere in cijfers
Almere op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Almere
Almere telde 198.145 inwoners in 2016 en 232.619 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 214.715 |
| 2022 | 217.828 |
| 2023 | 222.825 |
| 2024 | 226.500 |
| 2025 | 229.574 |
| 2026 | 232.619 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Flevoland voor de indicator “Bevolking”.
- Nr. 1 van Flevoland voor de indicator “Bevolkingsdichtheid”.
- “Gemiddeld aardgasverbruik per woning”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Bedrijfsvestigingen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 18.101 voetbalvelden.
- 3,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Almere
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 14,6% | 16,3% | 23,6% | rang 339 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,8% | 17,6% | 14,8% | rang 22 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | 5,6 ‰ | 4,1 ‰ | −1,3 ‰ | rang 8 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,9 ‰ | 8,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 130 van 342 |
Wonen
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 94.045 woningen | 187.200 | 8.274.510 | rang 8 van 342 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 69,9% | 76,2% | 79,5% | rang 256 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 62,3% | 64,3% | 66,7% | rang 242 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 26,7% | 25,3% | 23,7% | rang 120 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 429.000 € | 414.243 € | 438.000 € | rang 185 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 31,9 ‰ | 30,1 ‰ | 17,4 ‰ | rang 23 van 341 |
Energie
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 300 m³ | 533 m³ | 900 m³ | rang 341 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.720 kWh | 2.815 kWh | 2.810 kWh | rang 213 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 63% | 39% | 7% | rang 2 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 37% | 44% | 46% | rang 267 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 7% | 10% | 12% | rang 306 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 29 ha | 284 ha | 3.475 ha | rang 34 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 39,1% | 61,8% | 90,3% | rang 339 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 57,3% | 32,9% | 0,1% | rang 3 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 870 kWh | 1.112 kWh | 1.245 kWh | rang 269 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.043 Wp | 2.961 Wp | 1.707 Wp | rang 276 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 162,9 ‰ | 195,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 293 van 342 |
Economie
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 61.200 € | 60.660 € | 63.450 € | rang 208 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 33.365 | 64.400 | 2.612.530 | rang 6 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 143,4 ‰ | 139,1 ‰ | 135,6 ‰ | rang 120 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,7% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,5% | 3,1% | 2,3% | rang 71 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 412 ‰ | 441 ‰ | 508 ‰ | rang 314 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,2 km | 6,6 km | 4,6 km | rang 284 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,3 personen | 2,3 | 2,2 | rang 55 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 33,8% | 33,5% | 33,3% | rang 157 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 41,0 ‰ | 37,4 ‰ | 30,9 ‰ | rang 76 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 17,2 ‰ | 15,0 ‰ | 11,7 ‰ | rang 69 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,5 ‰ | 3,6 ‰ | 3,8 ‰ | rang 95 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 4,3 ‰ | 4,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 75 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,0 km | rang 242 van 342 |
Milieu
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 410 kg | 452 kg | 468 kg | rang 277 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 39,0% | 25,8% | 16,8% | rang 61 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 28,9% | 47,5% | 58,8% | rang 281 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 19,0% | 18,4% | 11,7% | rang 108 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,0 km | 1,3 km | 1,2 km | rang 206 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Almere | Flevoland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,8% | 27,7% | 28,5% | rang 126 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Almere
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
39,1% in 2022, tegenover 40,6% in 2017
Woningen met stadsverwarming
57,3% in 2022, tegenover 58,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.043 Wp in 2025, tegenover 414 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
162,9 ‰ in 2025, tegenover 58,3 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
41,0 ‰ in 2025, tegenover 50,3 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
17,2 ‰ in 2025, tegenover 21,8 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,5 ‰ in 2025, tegenover 4,7 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
4,3 ‰ in 2025, tegenover 5,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Almere
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,8 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 83 | 6,2 |
| april | 131 | 9,8 |
| mei | 158 | 13,5 |
| juni | 167 | 16,8 |
| juli | 164 | 18,5 |
| augustus | 137 | 17,9 |
| september | 97 | 15,4 |
| oktober | 56 | 11,9 |
| november | 27 | 7,4 |
| december | 17 | 4,8 |
Economische sectoren: Almere
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,0% ×0,9
- Handel13,5% ×1,0
- Gezondheids- en welzijnszorg13,3% ×1,3
- Bouwnijverheid9,9% ×0,9
- Verhuur en overige zakelijke diensten7,8% ×1,4
- Informatie en communicatie7,6% ×1,4
- Onderwijs6,1% ×1,1
- Overige dienstverlening5,6% ×1,1
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Almere?
Almere telt 232.619 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 7 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Almere?
Almere beslaat 129,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.800 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Almere?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Almere van 198.145 naar 232.619, oftewel +17,4%.
Waar ligt Almere?
Almere ligt in Flevoland (provincie). Het maakt deel uit van Flevoland (COROP-gebied). Breedtegraad 52,376, lengtegraad 5,226.
Gemiddeld aardgasverbruik per woning: wat is de waarde in Almere?
In Almere bedraagt de indicator “Gemiddeld aardgasverbruik per woning” 300 m³ (2025), rang 341 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 900 m³.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Almere?
In Almere bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 14,6% (2026), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 23,6%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Almere?
In Almere produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.049 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Almere?
Het dichtst bij Almere liggen Huizen (8,7 km), Gooise Meren (11 km), Blaricum (12 km), Laren (NH.) (14 km), Eemnes (14 km).