Bevolking · 2026
Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar: de ranglijst van de gemeenten
Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar: Waddinxveen staat bovenaan met +36,3% en Gulpen-Wittem sluit de rij met −3,9%. De mediaan van de 342 gemeenten is +5,5%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar |
|---|---|---|---|
| 1 | Waddinxveen | Zuid-Holland | +36,3% |
| 2 | Blaricum | Noord-Holland | +34,5% |
| 3 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | +27,5% |
| 4 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | +25,4% |
| 5 | Diemen | Noord-Holland | +24,2% |
| 6 | Rozendaal | Gelderland | +22,6% |
| 7 | Zuidplas | Zuid-Holland | +20,4% |
| 8 | Woudenberg | Utrecht | +20,3% |
| 9 | Almere | Flevoland | +17,4% |
| 10 | Renswoude | Utrecht | +17,0% |
| 11 | Barneveld | Gelderland | +15,3% |
| 12 | Maassluis | Zuid-Holland | +15,0% |
| 13 | Boekel | Noord-Brabant | +14,0% |
| 14 | Vijfheerenlanden | Utrecht | +13,5% |
| 15 | Eemnes | Utrecht | +13,4% |
| 16 | Westland | Zuid-Holland | +13,3% |
| 17 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | +13,2% |
| 18 | Wageningen | Gelderland | +13,1% |
| 19 | Lansingerland | Zuid-Holland | +12,9% |
| 19 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | +12,9% |
| 21 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | +12,6% |
| 22 | Neder-Betuwe | Gelderland | +12,5% |
| 23 | Oegstgeest | Zuid-Holland | +12,4% |
| 24 | Nijkerk | Gelderland | +12,3% |
| 25 | Urk | Flevoland | +12,2% |
| 26 | Borne | Overijssel | +12,1% |
| 27 | Scherpenzeel | Gelderland | +12,0% |
| 27 | Dronten | Flevoland | +12,0% |
| 29 | Noordoostpolder | Flevoland | +11,8% |
| 29 | Opmeer | Noord-Holland | +11,8% |
| 31 | Meppel | Drenthe | +11,7% |
| 31 | Arnhem | Gelderland | +11,7% |
| 31 | Lelystad | Flevoland | +11,7% |
| 34 | Utrecht | Utrecht | +11,6% |
| 35 | Ede | Gelderland | +11,5% |
| 35 | West Maas en Waal | Gelderland | +11,5% |
| 35 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | +11,5% |
| 38 | Zaltbommel | Gelderland | +11,4% |
| 39 | Zeewolde | Flevoland | +11,3% |
| 40 | Eindhoven | Noord-Brabant | +11,1% |
| 41 | Bunnik | Utrecht | +11,0% |
| 42 | Veenendaal | Utrecht | +10,9% |
| 43 | Gorinchem | Zuid-Holland | +10,8% |
| 44 | Eersel | Noord-Brabant | +10,7% |
| 45 | Nunspeet | Gelderland | +10,6% |
| 46 | Nieuwegein | Utrecht | +10,5% |
| 47 | Uithoorn | Noord-Holland | +10,4% |
| 47 | Son en Breugel | Noord-Brabant | +10,4% |
| 47 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | +10,4% |
| 50 | Nijmegen | Gelderland | +10,3% |
| 50 | Bernheze | Noord-Brabant | +10,3% |
| 52 | Harderwijk | Gelderland | +10,2% |
| 52 | Leusden | Utrecht | +10,2% |
| 54 | Staphorst | Overijssel | +10,1% |
| 55 | Culemborg | Gelderland | +10,0% |
| 55 | Bunschoten | Utrecht | +10,0% |
| 57 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | +9,8% |
| 57 | Waalwijk | Noord-Brabant | +9,8% |
| 59 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | +9,5% |
| 60 | Kampen | Overijssel | +9,4% |
| 60 | Ommen | Overijssel | +9,4% |
| 60 | Hillegom | Zuid-Holland | +9,4% |
| 60 | Best | Noord-Brabant | +9,4% |
| 64 | Gouda | Zuid-Holland | +9,3% |
| 64 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | +9,3% |
| 66 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | +9,2% |
| 67 | Delft | Zuid-Holland | +9,0% |
| 68 | Maasdriel | Gelderland | +8,9% |
| 68 | Dongen | Noord-Brabant | +8,9% |
| 70 | Druten | Gelderland | +8,8% |
| 70 | Oirschot | Noord-Brabant | +8,8% |
| 72 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | +8,7% |
| 72 | Oosterhout | Noord-Brabant | +8,7% |
| 72 | Noord-Beveland | Zeeland | +8,7% |
| 75 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | +8,6% |
| 76 | Heiloo | Noord-Holland | +8,5% |
| 76 | Goes | Zeeland | +8,5% |
| 78 | Dalfsen | Overijssel | +8,4% |
| 78 | Zaanstad | Noord-Holland | +8,4% |
| 78 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | +8,4% |
| 78 | Noordwijk | Zuid-Holland | +8,4% |
| 78 | Tilburg | Noord-Brabant | +8,4% |
| 83 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | +8,3% |
| 83 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | +8,3% |
| 85 | Amstelveen | Noord-Holland | +8,2% |
| 85 | Someren | Noord-Brabant | +8,2% |
| 87 | Wassenaar | Zuid-Holland | +8,1% |
| 87 | Veldhoven | Noord-Brabant | +8,1% |
| 89 | Gooise Meren | Noord-Holland | +8,0% |
| 90 | Vlaardingen | Zuid-Holland | +7,9% |
| 90 | Heusden | Noord-Brabant | +7,9% |
| 92 | Hattem | Gelderland | +7,8% |
| 92 | Roermond | Limburg | +7,8% |
| 92 | Koggenland | Noord-Holland | +7,8% |
| 95 | Hilversum | Noord-Holland | +7,7% |
| 95 | Etten-Leur | Noord-Brabant | +7,7% |
| 95 | Goirle | Noord-Brabant | +7,7% |
| 98 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | +7,6% |
| 98 | Rucphen | Noord-Brabant | +7,6% |
| 98 | Teylingen | Zuid-Holland | +7,6% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar |
|---|---|---|---|
| 327 | Berkelland | Gelderland | −1,0% |
| 329 | Sittard-Geleen | Limburg | −1,2% |
| 330 | Doesburg | Gelderland | −1,4% |
| 330 | Bronckhorst | Gelderland | −1,4% |
| 332 | Stein (L.) | Limburg | −1,5% |
| 333 | Stadskanaal | Groningen | −1,6% |
| 333 | Eemsdelta | Groningen | −1,6% |
| 335 | Landgraaf | Limburg | −1,7% |
| 336 | Sluis | Zeeland | −1,9% |
| 337 | Duiven | Gelderland | −2,3% |
| 338 | Simpelveld | Limburg | −2,6% |
| 339 | IJsselstein | Utrecht | −2,7% |
| 340 | Meerssen | Limburg | −3,1% |
| 341 | Brunssum | Limburg | −3,4% |
| 342 | Gulpen-Wittem | Limburg | −3,9% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland+14,5%
- Utrecht+5,4%
- Overijssel+5,1%
- Gelderland+4,9%
- Drenthe+4,0%
- Zeeland+3,5%
- Fryslân+2,7%
- Groningen+2,4%
- Limburg+2,0%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”?
Waddinxveen staat bovenaan voor “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”, met +36,3%.
Wat is de mediane waarde van “Bevolkingsontwikkeling over 10 jaar”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is +5,5%.