Baarn: bevolking en statistieken
Baarn telt 25.435 inwoners (2026) op 32,5 km², oftewel 782 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 229 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,7% tussen 2016 en 2026.
- 25.435 inwoners
- 32,5 km²
- 782 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Baarn op rang 16 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 1,5 km in Baarn, tegenover gemiddeld 4,0 km in Utrecht en 5,2 km voor het hele land.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: −7,2 ‰ in Baarn, tegenover gemiddeld 2,2 ‰ in Utrecht en −0,3 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 27,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.024 kWh per jaar.
Baarn in cijfers
Baarn op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Baarn
Baarn telde 24.521 inwoners in 2016 en 25.435 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.792 |
| 2022 | 24.876 |
| 2023 | 25.008 |
| 2024 | 25.065 |
| 2025 | 25.184 |
| 2026 | 25.435 |
Wist u dat?
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.557 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Soest (47.853 inwoners), op 3,2 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.096 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Baarn
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,8% | 18,8% | 23,6% | rang 87 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 15,4% | 16,1% | 14,8% | rang 114 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −7,2 ‰ | 2,2 ‰ | −1,3 ‰ | rang 329 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 11,9 ‰ | 4,3 ‰ | 6,5 ‰ | rang 53 van 342 |
Wonen
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 11.947 woningen | 620.065 | 8.274.510 | rang 212 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 25,0% | 16,8% | 13,1% | rang 27 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 11,8% | 23,5% | 19,9% | rang 314 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 65,6% | 61,5% | 79,5% | rang 281 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 62,2% | 58,3% | 66,7% | rang 245 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 24,8% | 26,7% | 23,7% | rang 145 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 550.000 € | 534.331 € | 438.000 € | rang 41 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 8,1 ‰ | 21,3 ‰ | 17,4 ‰ | rang 307 van 341 |
Energie
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.000 m³ | 723 m³ | 900 m³ | rang 47 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.630 kWh | 2.549 kWh | 2.810 kWh | rang 244 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 3% | 18% | 7% | rang 318 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 35% | 38% | 46% | rang 282 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 7% | 9% | 12% | rang 306 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 80 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 89,9% | 77,0% | 90,3% | rang 181 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 12,9% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 680 kWh | 847 kWh | 1.245 kWh | rang 309 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 766 Wp | 1.120 Wp | 1.707 Wp | rang 311 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 175,2 ‰ | 180,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 280 van 342 |
Economie
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 72.300 € | 67.245 € | 63.450 € | rang 56 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.480 | 222.825 | 2.612.530 | rang 171 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 176,1 ‰ | 157,5 ‰ | 135,6 ‰ | rang 20 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,7% | 1,5% | 1,5% | rang 58 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,5% | 2,9% | 2,3% | rang 139 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 476 ‰ | 417 ‰ | 508 ‰ | rang 239 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 1,5 km | 4,0 km | 4,6 km | rang 332 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,2 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 39,3% | 39,1% | 33,3% | rang 60 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 41,7 ‰ | 45,5 ‰ | 30,9 ‰ | rang 73 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 17,5 ‰ | 23,3 ‰ | 11,7 ‰ | rang 67 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,8 ‰ | 3,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 84 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,9 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 496 kg | 431 kg | 468 kg | rang 131 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 22,5% | 38,0% | 16,8% | rang 127 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 24,8% | 41,7% | 58,8% | rang 290 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 48,6% | 12,1% | 11,7% | rang 19 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Baarn | Utrecht | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 39,7% | 41,9% | 28,5% | rang 48 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,6 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 304 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Baarn
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
89,9% in 2022, tegenover 88,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
766 Wp in 2025, tegenover 262 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
175,2 ‰ in 2025, tegenover 64,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
41,7 ‰ in 2025, tegenover 44,7 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
17,5 ‰ in 2025, tegenover 21,4 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,8 ‰ in 2025, tegenover 5,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Baarn
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 3,7 |
| februari | 38 | 3,9 |
| maart | 81 | 6,1 |
| april | 128 | 9,8 |
| mei | 155 | 13,4 |
| juni | 164 | 16,8 |
| juli | 160 | 18,4 |
| augustus | 134 | 17,8 |
| september | 96 | 15,3 |
| oktober | 56 | 11,8 |
| november | 27 | 7,3 |
| december | 17 | 4,7 |
Economische sectoren: Baarn
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten27,9% ×1,3
- Gezondheids- en welzijnszorg11,5% ×1,1
- Handel10,1% ×0,8
- Bouwnijverheid8,9% ×0,9
- Informatie en communicatie6,9% ×1,3
- Onderwijs6,9% ×1,2
- Cultuur, sport en recreatie6,0% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,4% ×1,0
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Baarn?
Baarn telt 25.435 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 229 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Baarn?
Baarn beslaat 32,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 782 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Baarn?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Baarn van 24.521 naar 25.435, oftewel +3,7%.
Waar ligt Baarn?
Baarn ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,212, lengtegraad 5,286.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Baarn?
In Baarn bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 1,5 km (2025), rang 332 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Baarn?
In Baarn bedraagt de indicator “Geboorteoverschot per 1.000 inwoners” −7,2 ‰ (2024), rang 329 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is −1,3 ‰.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Baarn?
In Baarn produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.024 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Baarn?
Het dichtst bij Baarn liggen Soest (3,2 km), Eemnes (5,0 km), Laren (NH.) (6,0 km), Bunschoten (7,2 km), Blaricum (7,3 km).