Locatiekaart: Woerden
Gemeente · Utrecht

Woerden: bevolking en statistieken

Woerden telt 54.199 inwoners (2026) op 89,1 km², oftewel 609 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 85 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +5,9% tussen 2016 en 2026.

  • 54.199 inwoners
  • 89,1 km²
  • 609 inw./km²
  • 4 m

Het belangrijkste

Van de 26 gemeenten in Utrecht staat Woerden op rang 8 qua bevolking.

Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): 0,9% in Woerden, tegenover gemiddeld 12,1% in Utrecht en 13,5% voor het hele land.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: 2,3 ‰ in Woerden, tegenover gemiddeld 3,7 ‰ in Utrecht en 4,4 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 23,1% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.

Woerden in cijfers

Bevolking
54.199
rang 85 van 342
+5,9%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
609inw./km²
rang 144 van 342
Oppervlakte
89,1km²
rang 137 van 342
Hoogte
4m
rang 184 van 339
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)
0,9%
rang 327 van 341
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
2,3‰
rang 158 van 171
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners
438‰
rang 296 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners
1,5‰
rang 56 van 342

Woerden op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Woerden

51.00052.00053.00054.00055.000201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Woerden telde 51.161 inwoners in 2016 en 54.199 in 2026.

JaarBevolking
202152.694
202252.882
202353.244
202453.724
202553.976
202654.199

Wist u dat?

Alle indicatoren van Woerden

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

WoerdenLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,9%18,8%23,6%rang 264 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)16,2%16,1%14,8%rang 68 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)1,5 ‰2,2 ‰−1,3 ‰rang 56 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)3,1 ‰4,3 ‰6,5 ‰rang 246 van 342

Wonen

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)23.206 woningen620.0658.274.510rang 92 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)12,0%16,8%13,1%rang 195 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)21,5%23,5%19,9%rang 123 van 338
Eengezinswoningen (2024)70,1%61,5%79,5%rang 253 van 342
Koopwoningen (2024)65,9%58,3%66,7%rang 186 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)22,6%26,7%23,7%rang 190 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)492.000 €534.331 €438.000 €rang 98 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)15,5 ‰21,3 ‰17,4 ‰rang 213 van 341

Energie

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)810 m³723 m³900 m³rang 249 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.620 kWh2.549 kWh2.810 kWhrang 247 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)7%18%7%rang 133 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)43%38%46%rang 210 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)10%9%12%rang 223 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)0 ha80 ha3.475 harang 159 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,1%77,0%90,3%rang 123 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)1,1%12,9%0,1%rang 81 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)1.050 kWh847 kWh1.245 kWhrang 224 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.221 Wp1.120 Wp1.707 Wprang 249 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)204,6 ‰180,7 ‰222,7 ‰rang 219 van 342

Economie

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)70.600 €67.245 €63.450 €rang 71 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)8.330222.8252.612.530rang 73 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)153,7 ‰157,5 ‰135,6 ‰rang 75 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,3%1,5%1,5%rang 233 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)2,4%2,9%2,3%rang 151 van 342

Mobiliteit

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)438 ‰417 ‰508 ‰rang 296 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,0 km4,0 km4,6 kmrang 231 van 342

Samenleving

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,3 personen2,22,2rang 55 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)32,9%39,1%33,3%rang 179 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)39,2 ‰45,5 ‰30,9 ‰rang 84 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)17,0 ‰23,3 ‰11,7 ‰rang 70 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)2,3 ‰3,7 ‰3,8 ‰rang 158 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)3,6 ‰4,0 ‰3,9 ‰rang 111 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km0,9 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)394 kg431 kg468 kgrang 291 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)15,4%38,0%16,8%rang 181 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)81,2%41,7%58,8%rang 36 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)0,9%12,1%11,7%rang 327 van 341

Gezondheid

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)1,1 km0,9 km1,2 kmrang 173 van 342

Onderwijs

IndicatorWoerdenUtrechtLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)36,4%41,9%28,5%rang 66 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,7 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Woerden

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−0,6 procentpunt

91,1% in 2022, tegenover 91,7% in 2017

91,091,592,0202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,5 procentpunt

1,1% in 2022, tegenover 0,6% in 2017

0,60,81,01,2202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+779 Wp+176,2%

1.221 Wp in 2025, tegenover 442 Wp in 2019

05001.0001.5002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+135,8 ‰+197,4%

204,6 ‰ in 2025, tegenover 68,8 ‰ in 2019

501001502002502025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

+4,4 ‰+12,6%

39,2 ‰ in 2025, tegenover 34,8 ‰ in 2019

343638402025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+2,1 ‰+14,1%

17,0 ‰ in 2025, tegenover 14,9 ‰ in 2019

121416182025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,5 ‰−39,5%

2,3 ‰ in 2025, tegenover 3,8 ‰ in 2019

2342025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

+1,0 ‰+38,5%

3,6 ‰ in 2025, tegenover 2,6 ‰ in 2019

2342025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Woerden

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.055kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,4°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari233,9
februari394,0
maart846,3
april1329,8
mei16013,4
juni16916,7
juli16518,4
augustus13817,8
september9815,4
oktober5711,9
november277,5
december184,8

Economische sectoren: Woerden

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Woerden?

Woerden telt 54.199 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 85 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Woerden?

Woerden beslaat 89,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 609 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Woerden?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Woerden van 51.161 naar 54.199, oftewel +5,9%.

Waar ligt Woerden?

Woerden ligt in Utrecht (provincie). Het maakt deel uit van Utrecht (COROP-gebied). Breedtegraad 52,086, lengtegraad 4,883.

Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water): wat is de waarde in Woerden?

In Woerden bedraagt de indicator “Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water)” 0,9% (2022), rang 327 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7%.

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Woerden?

In Woerden bedraagt de indicator “Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners” 2,3 ‰ (2025), rang 158 van de 171 gemeenten; de mediaan van het land is 3,8 ‰.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Woerden?

In Woerden produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Woerden?

Het dichtst bij Woerden liggen Montfoort (6,5 km), Oudewater (6,7 km), Nieuwkoop (11 km), Bodegraven-Reeuwijk (11 km), Stichtse Vecht (12 km).