Bevolking · 2026
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: de ranglijst van de gemeenten
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar: Urk staat bovenaan met 26,1% en Vlieland sluit de rij met 8,6%. De mediaan van de 342 gemeenten is 14,8%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|
| 1 | Urk | Flevoland | 26,1% |
| 2 | Staphorst | Overijssel | 21,4% |
| 3 | Barneveld | Gelderland | 21,3% |
| 4 | Neder-Betuwe | Gelderland | 21,0% |
| 5 | Renswoude | Utrecht | 20,9% |
| 6 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 20,2% |
| 7 | Blaricum | Noord-Holland | 20,0% |
| 8 | Woudenberg | Utrecht | 19,5% |
| 8 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 19,5% |
| 10 | Lansingerland | Zuid-Holland | 19,3% |
| 11 | Reimerswaal | Zeeland | 19,2% |
| 11 | Zwartewaterland | Overijssel | 19,2% |
| 13 | Scherpenzeel | Gelderland | 19,1% |
| 14 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 19,0% |
| 15 | Nunspeet | Gelderland | 18,4% |
| 15 | Zuidplas | Zuid-Holland | 18,4% |
| 17 | Rijssen-Holten | Overijssel | 18,3% |
| 17 | Gooise Meren | Noord-Holland | 18,3% |
| 19 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 18,2% |
| 20 | Bunschoten | Utrecht | 18,1% |
| 21 | Kampen | Overijssel | 17,9% |
| 22 | Almere | Flevoland | 17,8% |
| 22 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 17,8% |
| 24 | Veenendaal | Utrecht | 17,7% |
| 24 | Tholen | Zeeland | 17,7% |
| 26 | Bunnik | Utrecht | 17,5% |
| 26 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 17,5% |
| 28 | Ede | Gelderland | 17,4% |
| 28 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 17,4% |
| 28 | Molenlanden | Zuid-Holland | 17,4% |
| 31 | Rozendaal | Gelderland | 17,3% |
| 31 | Katwijk | Zuid-Holland | 17,3% |
| 31 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 17,3% |
| 34 | Borne | Overijssel | 17,2% |
| 34 | Noordoostpolder | Flevoland | 17,2% |
| 34 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 17,2% |
| 37 | Elburg | Gelderland | 17,1% |
| 37 | Heemstede | Noord-Holland | 17,1% |
| 39 | Oldebroek | Gelderland | 17,0% |
| 39 | Zaltbommel | Gelderland | 17,0% |
| 39 | De Bilt | Utrecht | 17,0% |
| 42 | Hattem | Gelderland | 16,9% |
| 42 | Nijkerk | Gelderland | 16,9% |
| 42 | Uithoorn | Noord-Holland | 16,9% |
| 42 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 16,9% |
| 46 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 16,8% |
| 47 | Maassluis | Zuid-Holland | 16,7% |
| 48 | Houten | Utrecht | 16,6% |
| 48 | Lelystad | Flevoland | 16,6% |
| 50 | Culemborg | Gelderland | 16,5% |
| 50 | Amersfoort | Utrecht | 16,5% |
| 50 | Amstelveen | Noord-Holland | 16,5% |
| 50 | Twenterand | Overijssel | 16,5% |
| 54 | Putten | Gelderland | 16,4% |
| 54 | Bloemendaal | Noord-Holland | 16,4% |
| 54 | Landsmeer | Noord-Holland | 16,4% |
| 54 | Vught | Noord-Brabant | 16,4% |
| 54 | Tynaarlo | Drenthe | 16,4% |
| 54 | Altena | Noord-Brabant | 16,4% |
| 60 | Wierden | Overijssel | 16,3% |
| 60 | Zeist | Utrecht | 16,3% |
| 60 | Hilversum | Noord-Holland | 16,3% |
| 60 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 16,3% |
| 60 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 16,3% |
| 60 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 16,3% |
| 60 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 16,3% |
| 60 | Westerkwartier | Groningen | 16,3% |
| 68 | Dalfsen | Overijssel | 16,2% |
| 68 | Hardenberg | Overijssel | 16,2% |
| 68 | Barendrecht | Zuid-Holland | 16,2% |
| 68 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 16,2% |
| 68 | Woerden | Utrecht | 16,2% |
| 68 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 16,2% |
| 68 | Westland | Zuid-Holland | 16,2% |
| 68 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 16,2% |
| 76 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 16,1% |
| 76 | Kapelle | Zeeland | 16,1% |
| 76 | Dantumadiel | Fryslân | 16,1% |
| 76 | Stichtse Vecht | Utrecht | 16,1% |
| 80 | Zeewolde | Flevoland | 16,0% |
| 80 | Zwolle | Overijssel | 16,0% |
| 80 | Harderwijk | Gelderland | 16,0% |
| 80 | Lopik | Utrecht | 16,0% |
| 80 | Rhenen | Utrecht | 16,0% |
| 80 | Haarlem | Noord-Holland | 16,0% |
| 80 | Borsele | Zeeland | 16,0% |
| 80 | Waalre | Noord-Brabant | 16,0% |
| 80 | Overbetuwe | Gelderland | 16,0% |
| 80 | West Betuwe | Gelderland | 16,0% |
| 90 | Zaanstad | Noord-Holland | 15,9% |
| 90 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 15,9% |
| 90 | Someren | Noord-Brabant | 15,9% |
| 90 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 15,9% |
| 94 | Leusden | Utrecht | 15,8% |
| 94 | Montfoort | Utrecht | 15,8% |
| 94 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 15,8% |
| 94 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 15,8% |
| 94 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 15,8% |
| 94 | Nissewaard | Zuid-Holland | 15,8% |
| 100 | Achtkarspelen | Fryslân | 15,7% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar |
|---|---|---|---|
| 325 | Bronckhorst | Gelderland | 12,0% |
| 329 | Doesburg | Gelderland | 11,8% |
| 330 | Terschelling | Fryslân | 11,7% |
| 331 | Groningen | Groningen | 11,4% |
| 331 | Leiden | Zuid-Holland | 11,4% |
| 331 | Mook en Middelaar | Limburg | 11,4% |
| 331 | Gulpen-Wittem | Limburg | 11,4% |
| 335 | Wageningen | Gelderland | 11,3% |
| 336 | Noord-Beveland | Zeeland | 11,0% |
| 337 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 10,9% |
| 338 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 10,7% |
| 339 | Vaals | Limburg | 10,4% |
| 340 | Maastricht | Limburg | 10,1% |
| 341 | Schiermonnikoog | Fryslân | 8,7% |
| 342 | Vlieland | Fryslân | 8,6% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Flevoland17,6%
- Utrecht16,1%
- Zuid-Holland15,5%
- Overijssel15,2%
- Gelderland14,9%
- Fryslân14,6%
- Noord-Holland14,5%
- Zeeland14,5%
- Noord-Brabant14,4%
- Drenthe14,0%
- Groningen13,0%
- Limburg12,6%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”?
Urk staat bovenaan voor “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”, met 26,1%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 14,8%.