Samenleving · 2025
Eenpersoonshuishoudens: de ranglijst van de gemeenten
Eenpersoonshuishoudens: Wageningen staat bovenaan met 63,6% en Urk sluit de rij met 22,2%. De mediaan van de 342 gemeenten is 33,3%.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Eenpersoonshuishoudens |
|---|---|---|---|
| 1 | Wageningen | Gelderland | 63,6% |
| 2 | Groningen | Groningen | 60,7% |
| 3 | Delft | Zuid-Holland | 58,8% |
| 4 | Schiermonnikoog | Fryslân | 57,9% |
| 5 | Maastricht | Limburg | 57,8% |
| 6 | Vlieland | Fryslân | 57,7% |
| 7 | Leiden | Zuid-Holland | 56,8% |
| 8 | Nijmegen | Gelderland | 55,5% |
| 9 | Amsterdam | Noord-Holland | 55,0% |
| 10 | Utrecht | Utrecht | 51,6% |
| 11 | Vaals | Limburg | 50,4% |
| 12 | Eindhoven | Noord-Brabant | 50,2% |
| 13 | Rotterdam | Zuid-Holland | 49,4% |
| 14 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 49,3% |
| 15 | Leeuwarden | Fryslân | 49,0% |
| 16 | Arnhem | Gelderland | 48,8% |
| 17 | Terschelling | Fryslân | 48,6% |
| 18 | Enschede | Overijssel | 47,9% |
| 19 | Heerlen | Limburg | 47,7% |
| 20 | Tilburg | Noord-Brabant | 47,2% |
| 21 | Diemen | Noord-Holland | 46,5% |
| 22 | Vlissingen | Zeeland | 45,7% |
| 23 | Zandvoort | Noord-Holland | 45,6% |
| 24 | Breda | Noord-Brabant | 44,0% |
| 25 | Amstelveen | Noord-Holland | 43,9% |
| 25 | Haarlem | Noord-Holland | 43,9% |
| 27 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 43,5% |
| 28 | Zwolle | Overijssel | 43,0% |
| 29 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 42,9% |
| 30 | Kerkrade | Limburg | 42,8% |
| 31 | Hilversum | Noord-Holland | 42,7% |
| 32 | Rheden | Gelderland | 42,4% |
| 33 | Den Helder | Noord-Holland | 42,2% |
| 34 | Alkmaar | Noord-Holland | 42,1% |
| 34 | Sittard-Geleen | Limburg | 42,1% |
| 36 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 41,9% |
| 37 | Zeist | Utrecht | 41,8% |
| 37 | Schiedam | Zuid-Holland | 41,8% |
| 39 | Roermond | Limburg | 41,7% |
| 40 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 41,6% |
| 41 | Texel | Noord-Holland | 41,5% |
| 42 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 41,3% |
| 43 | Hengelo (O.) | Overijssel | 41,2% |
| 43 | Dordrecht | Zuid-Holland | 41,2% |
| 45 | Ameland | Fryslân | 41,1% |
| 46 | Brunssum | Limburg | 40,8% |
| 47 | Assen | Drenthe | 40,7% |
| 48 | Zutphen | Gelderland | 40,6% |
| 49 | Harlingen | Fryslân | 40,5% |
| 50 | Deventer | Overijssel | 40,3% |
| 50 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 40,3% |
| 52 | Goes | Zeeland | 40,1% |
| 53 | Gouda | Zuid-Holland | 39,9% |
| 53 | Venlo | Limburg | 39,9% |
| 53 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 39,9% |
| 56 | Beverwijk | Noord-Holland | 39,8% |
| 57 | Enkhuizen | Noord-Holland | 39,7% |
| 58 | Meppel | Drenthe | 39,5% |
| 59 | Sluis | Zeeland | 39,4% |
| 60 | Baarn | Utrecht | 39,3% |
| 60 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 39,3% |
| 62 | Renkum | Gelderland | 39,2% |
| 62 | Gooise Meren | Noord-Holland | 39,2% |
| 64 | Roosendaal | Noord-Brabant | 39,0% |
| 65 | Nieuwegein | Utrecht | 38,8% |
| 65 | Gorinchem | Zuid-Holland | 38,8% |
| 67 | Eemsdelta | Groningen | 38,6% |
| 68 | Oldambt | Groningen | 38,5% |
| 69 | Terneuzen | Zeeland | 38,4% |
| 70 | Smallingerland | Fryslân | 38,3% |
| 70 | Hoorn | Noord-Holland | 38,3% |
| 72 | Heerenveen | Fryslân | 38,1% |
| 72 | Noordwijk | Zuid-Holland | 38,1% |
| 74 | Almelo | Overijssel | 38,0% |
| 74 | Amersfoort | Utrecht | 38,0% |
| 76 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 37,9% |
| 76 | Zaanstad | Noord-Holland | 37,9% |
| 76 | Noord-Beveland | Zeeland | 37,9% |
| 79 | Apeldoorn | Gelderland | 37,8% |
| 79 | Tiel | Gelderland | 37,8% |
| 81 | Doesburg | Gelderland | 37,7% |
| 82 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 37,6% |
| 82 | Velsen | Noord-Holland | 37,6% |
| 84 | Waalwijk | Noord-Brabant | 37,5% |
| 85 | De Bilt | Utrecht | 37,4% |
| 85 | Weert | Limburg | 37,4% |
| 87 | Landgraaf | Limburg | 37,2% |
| 88 | Stadskanaal | Groningen | 37,1% |
| 88 | Midden-Groningen | Groningen | 37,1% |
| 90 | Súdwest-Fryslân | Fryslân | 37,0% |
| 91 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | 36,9% |
| 92 | Heemstede | Noord-Holland | 36,8% |
| 92 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 36,8% |
| 92 | Wassenaar | Zuid-Holland | 36,8% |
| 95 | Huizen | Noord-Holland | 36,6% |
| 96 | Emmen | Drenthe | 36,5% |
| 97 | Hoogeveen | Drenthe | 36,4% |
| 97 | Doetinchem | Gelderland | 36,4% |
| 97 | Oss | Noord-Brabant | 36,4% |
| 97 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 36,4% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Eenpersoonshuishoudens |
|---|---|---|---|
| 327 | Neder-Betuwe | Gelderland | 27,5% |
| 329 | Wierden | Overijssel | 27,4% |
| 329 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 27,4% |
| 331 | Bunschoten | Utrecht | 27,3% |
| 332 | Barendrecht | Zuid-Holland | 27,2% |
| 333 | Molenlanden | Zuid-Holland | 27,1% |
| 334 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 26,8% |
| 335 | Staphorst | Overijssel | 26,7% |
| 336 | Tubbergen | Overijssel | 26,6% |
| 337 | Oldebroek | Gelderland | 26,5% |
| 337 | Rijssen-Holten | Overijssel | 26,5% |
| 337 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 26,5% |
| 340 | Lansingerland | Zuid-Holland | 24,8% |
| 341 | Rozendaal | Gelderland | 23,9% |
| 342 | Urk | Flevoland | 22,2% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Groningen45,9%
- Noord-Holland43,0%
- Zuid-Holland40,7%
- Limburg39,8%
- Utrecht39,1%
- Fryslân38,2%
- Zeeland37,8%
- Noord-Brabant37,2%
- Gelderland36,8%
- Overijssel36,1%
- Drenthe34,8%
- Flevoland33,5%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Eenpersoonshuishoudens”?
Wageningen staat bovenaan voor “Eenpersoonshuishoudens”, met 63,6%.
Wat is de mediane waarde van “Eenpersoonshuishoudens”?
De mediaan van de 342 gerangschikte gemeenten is 33,3%.