Terneuzen: bevolking en statistieken
Terneuzen telt 55.955 inwoners (2026) op 250,0 km², oftewel 224 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 84 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,4% tussen 2016 en 2026.
- 55.955 inwoners
- 250,0 km²
- 224 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Terneuzen op rang 1 qua bevolking.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 279.000 € in Terneuzen, tegenover gemiddeld 342.360 € in Zeeland en 440.410 € voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 32,5 km in Terneuzen, tegenover gemiddeld 16,6 km in Zeeland en 5,2 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 15,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Terneuzen in cijfers
Terneuzen op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Terneuzen
Terneuzen telde 54.657 inwoners in 2016 en 55.955 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 54.463 |
| 2022 | 54.501 |
| 2023 | 54.993 |
| 2024 | 55.132 |
| 2025 | 55.653 |
| 2026 | 55.955 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Bevolking”.
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Woningvoorraad”.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 35.008 voetbalvelden.
- 2,4 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Terneuzen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,3% | 25,5% | 23,6% | rang 76 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,7% | 14,5% | 14,8% | rang 258 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −2,9 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 231 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 12,4 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 48 van 342 |
Wonen
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 27.865 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 70 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 19,1% | 20,3% | 13,1% | rang 87 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 14,3% | 18,2% | 19,9% | rang 274 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 80,6% | 80,1% | 79,5% | rang 162 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 68,3% | 67,4% | 66,7% | rang 145 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 18,0% | 21,4% | 23,7% | rang 282 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 279.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 334 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 19,6 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 129 van 341 |
Energie
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 870 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 193 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.570 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 266 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 7% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 46% | 49% | 46% | rang 168 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 11% | 12% | 12% | rang 178 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 57 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 16 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,2% | 90,0% | 90,3% | rang 116 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 0,4% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.140 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 205 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 4.762 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 19 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 245,2 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 100 van 342 |
Economie
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 55.000 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 295 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 5.830 | 51.595 | 2.612.530 | rang 118 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 104,2 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 324 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,5% | 1,3% | 1,5% | rang 133 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 3,2% | 3,0% | 2,3% | rang 89 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 551 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 66 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 32,5 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 8 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,1 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 38,4% | 37,8% | 33,3% | rang 69 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 35,5 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 112 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 10,3 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 194 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,9 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 77 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,3 ‰ | 5,7 ‰ | 3,9 ‰ | rang 40 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,1 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 134 van 342 |
Milieu
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 702 kg | 661 kg | 468 kg | rang 11 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 15,1% | 19,7% | 16,8% | rang 185 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 79,3% | 69,2% | 58,8% | rang 52 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,9% | 7,2% | 11,7% | rang 273 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,6 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 56 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Terneuzen | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 22,3% | 24,9% | 28,5% | rang 304 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Terneuzen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,2% in 2022, tegenover 92,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
4.762 Wp in 2025, tegenover 519 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
245,2 ‰ in 2025, tegenover 87,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
35,5 ‰ in 2025, tegenover 37,6 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
10,3 ‰ in 2025, tegenover 10,1 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
3,9 ‰ in 2025, tegenover 5,3 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,3 ‰ in 2025, tegenover 5,9 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Terneuzen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,1 |
| februari | 41 | 4,5 |
| maart | 87 | 6,8 |
| april | 134 | 10,2 |
| mei | 161 | 13,8 |
| juni | 168 | 17,1 |
| juli | 164 | 18,8 |
| augustus | 139 | 18,2 |
| september | 101 | 15,8 |
| oktober | 60 | 12,4 |
| november | 30 | 7,8 |
| december | 20 | 5,0 |
Economische sectoren: Terneuzen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel15,3% ×1,2
- Specialistische zakelijke diensten14,3% ×0,7
- Gezondheids- en welzijnszorg11,1% ×1,1
- Bouwnijverheid10,6% ×1,0
- Overige dienstverlening7,4% ×1,4
- Landbouw, bosbouw en visserij6,8% ×2,2
- Vervoer en opslag5,3% ×1,9
- Industrie4,9% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Terneuzen?
Terneuzen telt 55.955 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 84 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Terneuzen?
Terneuzen beslaat 250,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 224 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Terneuzen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Terneuzen van 54.657 naar 55.955, oftewel +2,4%.
Waar ligt Terneuzen?
Terneuzen ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Zeeuwsch-Vlaanderen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,293, lengtegraad 3,834.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Terneuzen?
In Terneuzen bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 279.000 € (2026), rang 334 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Terneuzen?
In Terneuzen bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 32,5 km (2025), rang 8 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Terneuzen?
In Terneuzen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Terneuzen?
Het dichtst bij Terneuzen liggen Hulst (16 km), Borsele (19 km), Sluis (24 km), Kapelle (24 km), Vlissingen (25 km).