Emmen: bevolking en statistieken
Emmen telt 109.881 inwoners (2026) op 336,3 km², oftewel 327 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 30 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +2,1% tussen 2016 en 2026.
- 109.881 inwoners
- 336,3 km²
- 327 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 12 gemeenten in Drenthe staat Emmen op rang 1 qua bevolking.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 292.000 € in Emmen, tegenover gemiddeld 359.206 € in Drenthe en 440.410 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 18,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.005 kWh per jaar.
Emmen in cijfers
Emmen op de kaart
De naburige gemeenten
- Borger-Odoorn9,9 km · 26.162
- Coevorden16 km · 35.729
- Stadskanaal23 km · 32.110
- Aa en Hunze26 km · 26.062
- Midden-Drenthe28 km · 34.402
- Hoogeveen30 km · 56.781
- Hardenberg31 km · 64.116
- Assen33 km · 70.769
Alle gemeenten in Zuidoost-Drenthe (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Emmen
Emmen telde 107.584 inwoners in 2016 en 109.881 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 107.024 |
| 2022 | 107.856 |
| 2023 | 108.765 |
| 2024 | 109.346 |
| 2025 | 109.678 |
| 2026 | 109.881 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Drenthe voor de indicator “Bevolking”.
- Nr. 1 van Drenthe voor de indicator “Woningvoorraad”.
- “Oppervlakte zonneparken”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 47.099 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Borger-Odoorn, op 9,9 km.
Alle indicatoren van Emmen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,9% | 25,6% | 23,6% | rang 119 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,6% | 14,0% | 14,8% | rang 266 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −4,2 ‰ | −4,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 281 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 7,8 ‰ | 8,9 ‰ | 6,5 ‰ | rang 132 van 342 |
Wonen
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 50.708 woningen | 230.306 | 8.274.510 | rang 29 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 10,3% | 13,5% | 13,1% | rang 225 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 16,0% | 18,2% | 19,9% | rang 250 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 79,2% | 80,9% | 79,5% | rang 175 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 63,1% | 66,8% | 66,7% | rang 235 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,6% | 23,9% | 23,7% | rang 101 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 292.000 € | 359.206 € | 438.000 € | rang 330 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 12,4 ‰ | 14,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 253 van 341 |
Energie
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 950 m³ | 961 m³ | 900 m³ | rang 103 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.790 kWh | 2.818 kWh | 2.810 kWh | rang 181 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 5% | 6% | 7% | rang 236 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 53% | 54% | 46% | rang 72 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 13% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 84 ha | 531 ha | 3.475 ha | rang 9 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,0% | 90,8% | 90,3% | rang 130 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 0,3% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.360 kWh | 1.460 kWh | 1.245 kWh | rang 131 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.792 Wp | 3.582 Wp | 1.707 Wp | rang 61 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 262,6 ‰ | 268,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 61 van 342 |
Economie
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 53.500 € | 57.846 € | 63.450 € | rang 310 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 11.690 | 60.970 | 2.612.530 | rang 42 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 106,4 ‰ | 120,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 322 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,9% | 1,6% | 1,5% | rang 14 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,4% | 3,3% | 2,3% | rang 27 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 536 ‰ | 538 ‰ | 508 ‰ | rang 112 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 5,6 km | 7,1 km | 4,6 km | rang 148 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,2 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,5% | 34,8% | 33,3% | rang 96 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 37,6 ‰ | 30,1 ‰ | 30,9 ‰ | rang 95 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 15,1 ‰ | 11,1 ‰ | 11,7 ‰ | rang 92 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 4,6 ‰ | 3,8 ‰ | rang 53 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,7 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | rang 28 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 1,4 km | 1,5 km | 1,0 km | rang 68 van 342 |
Milieu
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 591 kg | 560 kg | 468 kg | rang 45 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 15,6% | 14,3% | 16,8% | rang 179 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 68,7% | 66,3% | 58,8% | rang 123 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 12,3% | 15,8% | 11,7% | rang 164 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 1,5 km | 1,6 km | 1,2 km | rang 73 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Emmen | Drenthe | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 19,0% | 26,9% | 28,5% | rang 330 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 0,8 km | rang 69 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Emmen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,0% in 2022, tegenover 93,8% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,2% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.792 Wp in 2025, tegenover 1.003 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
262,6 ‰ in 2025, tegenover 84,0 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
37,6 ‰ in 2025, tegenover 38,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
15,1 ‰ in 2025, tegenover 15,5 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 4,8 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,7 ‰ in 2025, tegenover 5,4 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Emmen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 20 | 2,9 |
| februari | 36 | 3,3 |
| maart | 79 | 5,7 |
| april | 126 | 9,6 |
| mei | 153 | 13,4 |
| juni | 163 | 16,7 |
| juli | 160 | 18,4 |
| augustus | 135 | 17,8 |
| september | 95 | 15,1 |
| oktober | 54 | 11,4 |
| november | 26 | 6,7 |
| december | 16 | 4,1 |
Economische sectoren: Emmen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel18,4% ×1,4
- Specialistische zakelijke diensten14,4% ×0,7
- Bouwnijverheid12,4% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg10,2% ×1,0
- Overige dienstverlening8,1% ×1,5
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,1% ×1,0
- Industrie4,4% ×1,2
- Onderwijs4,3% ×0,7
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Emmen?
Emmen telt 109.881 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 30 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Emmen?
Emmen beslaat 336,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 327 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Emmen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Emmen van 107.584 naar 109.881, oftewel +2,1%.
Waar ligt Emmen?
Emmen ligt in Drenthe (provincie). Het maakt deel uit van Zuidoost-Drenthe (COROP-gebied). Breedtegraad 52,783, lengtegraad 6,900.
Oppervlakte zonneparken: wat is de waarde in Emmen?
In Emmen bedraagt de indicator “Oppervlakte zonneparken” 84 ha (2022), rang 9 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0 ha.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Emmen?
In Emmen bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 292.000 € (2026), rang 330 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Emmen?
In Emmen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.005 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Emmen?
Het dichtst bij Emmen liggen Borger-Odoorn (9,9 km), Coevorden (16 km), Stadskanaal (23 km), Aa en Hunze (26 km), Midden-Drenthe (28 km).