Locatiekaart: Roosendaal
Gemeente · West-Noord-Brabant · Noord-Brabant

Roosendaal: bevolking en statistieken

Roosendaal telt 78.165 inwoners (2026) op 106,5 km², oftewel 734 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 50 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +1,6% tussen 2016 en 2026.

  • 78.165 inwoners
  • 106,5 km²
  • 734 inw./km²
  • 4 m

Het belangrijkste

Van de 56 gemeenten in Noord-Brabant staat Roosendaal op rang 9 qua bevolking.

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: 25,7 ‰ in Roosendaal, tegenover gemiddeld 19,2 ‰ in Noord-Brabant en 19,8 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 17,9% van de vestigingen van de gemeente.

Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.

Roosendaal in cijfers

Bevolking
78.165
rang 50 van 342
+1,6%in 10 jaar
2016–2026
Bevolkingsdichtheid
734inw./km²
rang 127 van 342
Oppervlakte
106km²
rang 106 van 342
Hoogte
4m
rang 184 van 339
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
25,7‰
rang 23 van 320
Oppervlakte zonneparken
27ha
rang 39 van 341
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)
1,8%
rang 28 van 342
Woningen gebouwd vanaf 2000
13,3%
rang 292 van 338

Roosendaal op de kaart

Bevolkingsontwikkeling van Roosendaal

76.50077.00077.50078.00078.500201620182020202220242026
Bevolking, 2016–2026

Roosendaal telde 76.960 inwoners in 2016 en 78.165 in 2026.

JaarBevolking
202177.200
202277.244
202377.613
202477.559
202577.721
202678.165

Wist u dat?

Alle indicatoren van Roosendaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

RoosendaalLandelijke mediaanBeweeg over een balk of tik erop om te zien wat hij toont.

Bevolking

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,4%22,0%23,6%rang 181 van 342
Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026)13,9%14,4%14,8%rang 242 van 342
Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024)−2,5 ‰−0,9 ‰−1,3 ‰rang 219 van 342
Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024)4,6 ‰8,1 ‰6,5 ‰rang 212 van 342

Wonen

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Woningvoorraad (2025)35.981 woningen1.201.6668.274.510rang 51 van 342
Woningen gebouwd voor 1946 (2024)12,5%10,8%13,1%rang 178 van 338
Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024)13,3%21,5%19,9%rang 292 van 338
Eengezinswoningen (2024)74,3%74,1%79,5%rang 226 van 342
Koopwoningen (2024)62,4%61,6%66,7%rang 241 van 342
Woningen in bezit van woningcorporaties (2024)27,4%26,6%23,7%rang 108 van 340
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026)359.000 €450.866 €438.000 €rang 288 van 342
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025)10,3 ‰21,7 ‰17,4 ‰rang 277 van 341

Energie

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025)850 m³824 m³900 m³rang 215 van 342
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025)2.640 kWh2.814 kWh2.810 kWhrang 239 van 342
Aardgasvrije woningen (2025)5%13%7%rang 236 van 342
Woningen met zonnestroom (2025)37%42%46%rang 267 van 342
Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025)10%13%12%rang 223 van 342
Oppervlakte zonneparken (2022)27 ha319 ha3.475 harang 39 van 341
Woningen met individuele cv-ketel (2022)91,0%84,3%90,3%rang 130 van 341
Woningen met stadsverwarming (2022)1,1%5,8%0,1%rang 81 van 341
Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025)990 kWh1.160 kWh1.245 kWhrang 239 van 342
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025)1.997 Wp1.877 Wp1.707 Wprang 130 van 342
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025)185,3 ‰203,7 ‰222,7 ‰rang 264 van 342

Economie

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024)56.700 €63.189 €63.450 €rang 276 van 336
Bedrijfsvestigingen (2026)9.950375.5252.612.530rang 54 van 342
Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026)127,3 ‰140,3 ‰135,6 ‰rang 233 van 342

Werkgelegenheid

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026)1,8%1,6%1,5%rang 28 van 342
Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026)4,2%2,9%2,3%rang 40 van 342

Mobiliteit

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025)493 ‰494 ‰508 ‰rang 204 van 342
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025)3,2 km6,3 km4,6 kmrang 219 van 342

Samenleving

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde huishoudensgrootte (2025)2,1 personen2,12,2rang 235 van 342
Eenpersoonshuishoudens (2025)39,0%37,2%33,3%rang 64 van 342
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025)54,4 ‰44,5 ‰30,9 ‰rang 30 van 338
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025)25,7 ‰19,2 ‰11,7 ‰rang 23 van 320
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025)4,7 ‰4,4 ‰3,8 ‰rang 37 van 171
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025)5,1 ‰5,0 ‰3,9 ‰rang 48 van 178
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025)1,0 km1,0 km1,0 kmrang 161 van 342

Milieu

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Huishoudelijk afval per inwoner (2024)499 kg457 kg468 kgrang 125 van 340
Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022)24,4%28,1%16,8%rang 116 van 341
Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022)65,7%50,6%58,8%rang 138 van 341
Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022)6,5%16,0%11,7%rang 239 van 341

Gezondheid

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025)0,9 km1,1 km1,2 kmrang 247 van 342

Onderwijs

IndicatorRoosendaalNoord-BrabantLandPositie?Rang
Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024)26,9%32,2%28,5%rang 212 van 341
Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025)0,7 km0,8 km0,8 kmrang 219 van 342

Ontwikkeling van de indicatoren van Roosendaal

Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.

Woningen met individuele cv-ketel

−2,3 procentpunt

91,0% in 2022, tegenover 93,3% in 2017

91929394202220212020201920182017
Woningen met individuele cv-ketel (%), 2017–2022

Woningen met stadsverwarming

+0,4 procentpunt

1,1% in 2022, tegenover 0,7% in 2017

0,500,751,001,251,50202220212020201920182017
Woningen met stadsverwarming (%), 2017–2022

Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner

+1.667 Wp+505,2%

1.997 Wp in 2025, tegenover 330 Wp in 2019

01.0002.0002025202420232022202120202019
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (Wp), 2019–2025

Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners

+130,8 ‰+240,0%

185,3 ‰ in 2025, tegenover 54,5 ‰ in 2019

501001502002025202420232022202120202019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners

−0,8 ‰−1,4%

54,4 ‰ in 2025, tegenover 55,2 ‰ in 2019

54565860622025202420232022202120202019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners

+0,6 ‰+2,4%

25,7 ‰ in 2025, tegenover 25,1 ‰ in 2019

22,525,027,530,02025202420232022202120202019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners

−1,1 ‰−19,0%

4,7 ‰ in 2025, tegenover 5,8 ‰ in 2019

4,55,05,56,02025202420232022202120202019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners

−0,6 ‰−10,5%

5,1 ‰ in 2025, tegenover 5,7 ‰ in 2019

5,05,56,06,52025202420232022202120202019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (‰), 2019–2025

Zon en temperaturen: Roosendaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.044kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

0100200300−10°0°10°20°30°jan.feb.mrt.apr.meijun.jul.aug.sep.okt.nov.dec.
Zonnestraling per maand (kWh/m²)Gemiddelde temperatuur (°C)
Zonnestraling per maand (kWh/m²) · Gemiddelde temperatuur (°C)
MaandZonnestralingTemperatuur
januari243,9
februari404,2
maart846,6
april13010,1
mei15713,7
juni16517,1
juli16018,7
augustus13618,1
september10015,6
oktober5812,1
november297,6
december194,9

Economische sectoren: Roosendaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Roosendaal?

Roosendaal telt 78.165 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 50 van de 342 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Roosendaal?

Roosendaal beslaat 106,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 734 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Roosendaal?

Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Roosendaal van 76.960 naar 78.165, oftewel +1,6%.

Waar ligt Roosendaal?

Roosendaal ligt in Noord-Brabant (provincie). Het maakt deel uit van West-Noord-Brabant (COROP-gebied). Breedtegraad 51,531, lengtegraad 4,456.

Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Roosendaal?

In Roosendaal bedraagt de indicator “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners” 25,7 ‰ (2025), rang 23 van de 320 gemeenten; de mediaan van het land is 11,7 ‰.

Oppervlakte zonneparken: wat is de waarde in Roosendaal?

In Roosendaal bedraagt de indicator “Oppervlakte zonneparken” 27 ha (2022), rang 39 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 0 ha.

Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Roosendaal?

In Roosendaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Roosendaal?

Het dichtst bij Roosendaal liggen Rucphen (7,2 km), Halderberge (7,5 km), Bergen op Zoom (11 km), Etten-Leur (13 km), Moerdijk (15 km).