Samenleving · 2025
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: de ranglijst van de gemeenten
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners: Amsterdam staat bovenaan met 87,4 ‰ en Bronckhorst sluit de rij met 14,3 ‰. De mediaan van de 338 gemeenten is 30,9 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | Noord-Holland | 87,4 ‰ |
| 2 | Rotterdam | Zuid-Holland | 80,1 ‰ |
| 3 | Eindhoven | Noord-Brabant | 77,6 ‰ |
| 4 | Utrecht | Utrecht | 74,4 ‰ |
| 5 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 72,3 ‰ |
| 6 | Roermond | Limburg | 70,4 ‰ |
| 7 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 70,1 ‰ |
| 8 | Arnhem | Gelderland | 67,6 ‰ |
| 9 | Heerlen | Limburg | 66,9 ‰ |
| 10 | Enschede | Overijssel | 65,0 ‰ |
| 11 | Nijmegen | Gelderland | 64,0 ‰ |
| 12 | Zandvoort | Noord-Holland | 63,7 ‰ |
| 13 | Breda | Noord-Brabant | 61,6 ‰ |
| 14 | Groningen | Groningen | 61,2 ‰ |
| 15 | Maastricht | Limburg | 60,3 ‰ |
| 15 | Venlo | Limburg | 60,3 ‰ |
| 17 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 59,5 ‰ |
| 18 | Tilburg | Noord-Brabant | 58,6 ‰ |
| 19 | Schiedam | Zuid-Holland | 57,7 ‰ |
| 20 | Den Helder | Noord-Holland | 57,5 ‰ |
| 21 | Leiden | Zuid-Holland | 57,3 ‰ |
| 22 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 57,0 ‰ |
| 23 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 56,8 ‰ |
| 24 | Zwolle | Overijssel | 56,6 ‰ |
| 24 | Nieuwegein | Utrecht | 56,6 ‰ |
| 26 | Haarlem | Noord-Holland | 55,9 ‰ |
| 27 | Leeuwarden | Fryslân | 54,9 ‰ |
| 28 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 54,7 ‰ |
| 29 | Vlissingen | Zeeland | 54,5 ‰ |
| 30 | Roosendaal | Noord-Brabant | 54,4 ‰ |
| 31 | Delft | Zuid-Holland | 54,2 ‰ |
| 31 | Dordrecht | Zuid-Holland | 54,2 ‰ |
| 33 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 52,8 ‰ |
| 34 | Alkmaar | Noord-Holland | 52,3 ‰ |
| 35 | Diemen | Noord-Holland | 52,2 ‰ |
| 36 | Sittard-Geleen | Limburg | 51,7 ‰ |
| 37 | Hoorn | Noord-Holland | 50,9 ‰ |
| 38 | Kerkrade | Limburg | 50,5 ‰ |
| 39 | Gouda | Zuid-Holland | 49,8 ‰ |
| 40 | Brunssum | Limburg | 49,7 ‰ |
| 41 | Goes | Zeeland | 49,5 ‰ |
| 42 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 48,9 ‰ |
| 43 | Oostzaan | Noord-Holland | 47,8 ‰ |
| 44 | Zaanstad | Noord-Holland | 47,2 ‰ |
| 44 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 47,2 ‰ |
| 46 | Almelo | Overijssel | 47,1 ‰ |
| 47 | Helmond | Noord-Brabant | 46,4 ‰ |
| 48 | Tiel | Gelderland | 46,1 ‰ |
| 49 | Maashorst | Noord-Brabant | 45,8 ‰ |
| 50 | Apeldoorn | Gelderland | 45,4 ‰ |
| 51 | Zutphen | Gelderland | 45,2 ‰ |
| 52 | Amersfoort | Utrecht | 45,1 ‰ |
| 53 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 45,0 ‰ |
| 53 | Oss | Noord-Brabant | 45,0 ‰ |
| 55 | Deventer | Overijssel | 44,8 ‰ |
| 56 | Gorinchem | Zuid-Holland | 44,6 ‰ |
| 57 | Oldambt | Groningen | 44,4 ‰ |
| 58 | Gooise Meren | Noord-Holland | 44,2 ‰ |
| 59 | Hilversum | Noord-Holland | 44,0 ‰ |
| 60 | Hengelo (O.) | Overijssel | 43,8 ‰ |
| 60 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 43,8 ‰ |
| 60 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 43,8 ‰ |
| 63 | Assen | Drenthe | 43,7 ‰ |
| 64 | Beverwijk | Noord-Holland | 43,5 ‰ |
| 64 | Lelystad | Flevoland | 43,5 ‰ |
| 66 | Nissewaard | Zuid-Holland | 43,4 ‰ |
| 67 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 43,3 ‰ |
| 68 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 42,8 ‰ |
| 69 | Wassenaar | Zuid-Holland | 42,5 ‰ |
| 70 | Beek (L.) | Limburg | 42,3 ‰ |
| 71 | Enkhuizen | Noord-Holland | 42,0 ‰ |
| 72 | Venray | Limburg | 41,9 ‰ |
| 73 | Baarn | Utrecht | 41,7 ‰ |
| 74 | Velsen | Noord-Holland | 41,4 ‰ |
| 75 | Bloemendaal | Noord-Holland | 41,2 ‰ |
| 76 | Almere | Flevoland | 41,0 ‰ |
| 77 | Westerwolde | Groningen | 40,3 ‰ |
| 78 | Harderwijk | Gelderland | 40,1 ‰ |
| 78 | Zaltbommel | Gelderland | 40,1 ‰ |
| 78 | Rucphen | Noord-Brabant | 40,1 ‰ |
| 81 | Best | Noord-Brabant | 39,8 ‰ |
| 82 | Doetinchem | Gelderland | 39,3 ‰ |
| 82 | Stichtse Vecht | Utrecht | 39,3 ‰ |
| 84 | Woerden | Utrecht | 39,2 ‰ |
| 85 | Vaals | Limburg | 39,1 ‰ |
| 86 | Amstelveen | Noord-Holland | 39,0 ‰ |
| 87 | Heemstede | Noord-Holland | 38,9 ‰ |
| 88 | Hoogeveen | Drenthe | 38,6 ‰ |
| 89 | Weert | Limburg | 38,2 ‰ |
| 90 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 37,9 ‰ |
| 90 | Echt-Susteren | Limburg | 37,9 ‰ |
| 92 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 37,8 ‰ |
| 92 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 37,8 ‰ |
| 94 | Moerdijk | Noord-Brabant | 37,7 ‰ |
| 95 | Smallingerland | Fryslân | 37,6 ‰ |
| 95 | Emmen | Drenthe | 37,6 ‰ |
| 95 | Barendrecht | Zuid-Holland | 37,6 ‰ |
| 98 | Laren (NH.) | Noord-Holland | 37,4 ‰ |
| 98 | Landgraaf | Limburg | 37,4 ‰ |
| 100 | De Bilt | Utrecht | 37,2 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 324 | De Wolden | Drenthe | 18,1 ‰ |
| 324 | Molenlanden | Zuid-Holland | 18,1 ‰ |
| 326 | Dantumadiel | Fryslân | 18,0 ‰ |
| 327 | Staphorst | Overijssel | 17,8 ‰ |
| 327 | Aalten | Gelderland | 17,8 ‰ |
| 327 | Hattem | Gelderland | 17,8 ‰ |
| 330 | Raalte | Overijssel | 17,7 ‰ |
| 331 | Borger-Odoorn | Drenthe | 17,4 ‰ |
| 331 | Noordenveld | Drenthe | 17,4 ‰ |
| 333 | Opsterland | Fryslân | 17,2 ‰ |
| 334 | Scherpenzeel | Gelderland | 15,6 ‰ |
| 335 | Urk | Flevoland | 15,5 ‰ |
| 336 | Tubbergen | Overijssel | 14,8 ‰ |
| 337 | Dalfsen | Overijssel | 14,6 ‰ |
| 338 | Bronckhorst | Gelderland | 14,3 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Noord-Holland56,3 ‰
- Zuid-Holland50,7 ‰
- Limburg45,6 ‰
- Utrecht45,5 ‰
- Noord-Brabant44,5 ‰
- Groningen43,2 ‰
- Overijssel37,7 ‰
- Flevoland37,4 ‰
- Zeeland37,0 ‰
- Gelderland36,1 ‰
- Fryslân31,7 ‰
- Drenthe30,1 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”?
Amsterdam staat bovenaan voor “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”, met 87,4 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 338 gerangschikte gemeenten is 30,9 ‰.