Heemstede: bevolking en statistieken
Heemstede telt 27.556 inwoners (2026) op 9,2 km², oftewel 2.995 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 210 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +3,0% tussen 2016 en 2026.
- 27.556 inwoners
- 9,2 km²
- 2.995 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 44 gemeenten in Noord-Holland staat Heemstede op rang 26 qua bevolking.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: 2,1 ‰ in Heemstede, tegenover gemiddeld 22,5 ‰ in Noord-Holland en 19,7 ‰ voor het hele land.
Aardgasvrije woningen: 2% in Heemstede, tegenover gemiddeld 13% in Noord-Holland en 12% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 33,4% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Heemstede in cijfers
Heemstede op de kaart
De naburige gemeenten
- Haarlem3,4 km · 168.898
- Bloemendaal5,6 km · 23.554
- Zandvoort6,1 km · 17.335
- Haarlemmermeer6,6 km · 166.978
- Hillegom7,3 km · 23.078
- Lisse11 km · 23.842
- Velsen13 km · 70.361
- Aalsmeer14 km · 33.459
Alle gemeenten in Noord-Holland
Alle gemeenten in Agglomeratie Haarlem (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Heemstede
Heemstede telde 26.766 inwoners in 2016 en 27.556 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 27.545 |
| 2022 | 27.557 |
| 2023 | 27.778 |
| 2024 | 27.593 |
| 2025 | 27.638 |
| 2026 | 27.556 |
Wist u dat?
- “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aardgasvrije woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.289 voetbalvelden.
- 5,6 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Haarlem (168.898 inwoners), op 3,4 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.280 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Heemstede
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 28,5% | 19,4% | 23,6% | rang 31 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 17,1% | 14,5% | 14,8% | rang 37 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −6,6 ‰ | 0,7 ‰ | −1,3 ‰ | rang 325 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 8,3 ‰ | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | rang 120 van 342 |
Wonen
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 12.841 woningen | 1.420.067 | 8.274.510 | rang 197 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 38,2% | 25,0% | 13,1% | rang 7 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 12,5% | 20,8% | 19,9% | rang 307 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 64,8% | 50,2% | 79,5% | rang 284 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,4% | 51,8% | 66,7% | rang 178 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 21,1% | 30,5% | 23,7% | rang 230 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 739.000 € | 524.447 € | 438.000 € | rang 6 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 2,1 ‰ | 22,5 ‰ | 17,4 ‰ | rang 340 van 341 |
Energie
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 1.060 m³ | 746 m³ | 900 m³ | rang 18 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.670 kWh | 2.350 kWh | 2.810 kWh | rang 230 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 2% | 13% | 7% | rang 339 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 32% | 28% | 46% | rang 299 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 8% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 191 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 83,2% | 80,6% | 90,3% | rang 284 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,3% | 8,8% | 0,1% | rang 125 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 690 kWh | 600 kWh | 1.245 kWh | rang 304 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 710 Wp | 890 Wp | 1.707 Wp | rang 317 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 157,8 ‰ | 137,7 ‰ | 222,7 ‰ | rang 299 van 342 |
Economie
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 88.400 € | 65.353 € | 63.450 € | rang 6 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 4.790 | 533.195 | 2.612.530 | rang 152 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 173,8 ‰ | 177,2 ‰ | 135,6 ‰ | rang 27 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,7% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 1,7% | 3,5% | 2,3% | rang 284 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 463 ‰ | 385 ‰ | 508 ‰ | rang 262 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,4 km | 3,7 km | 4,6 km | rang 275 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,2 personen | 2,0 | 2,2 | rang 134 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 36,8% | 43,0% | 33,3% | rang 92 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 38,9 ‰ | 56,3 ‰ | 30,9 ‰ | rang 87 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 21,9 ‰ | 27,4 ‰ | 11,7 ‰ | rang 34 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 3,5 ‰ | 4,8 ‰ | 3,8 ‰ | rang 95 van 171 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 1,0 km | rang 298 van 342 |
Milieu
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 528 kg | 445 kg | 468 kg | rang 91 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 60,3% | 44,6% | 16,8% | rang 22 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 15,1% | 33,6% | 58,8% | rang 312 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 17,4% | 11,0% | 11,7% | rang 120 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 0,9 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Heemstede | Noord-Holland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 54,6% | 39,0% | 28,5% | rang 4 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,7 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Heemstede
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
83,2% in 2022, tegenover 84,2% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,3% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
710 Wp in 2025, tegenover 184 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
157,8 ‰ in 2025, tegenover 41,6 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
38,9 ‰ in 2025, tegenover 34,0 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
21,9 ‰ in 2025, tegenover 17,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Heemstede
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 22 | 4,4 |
| februari | 39 | 4,3 |
| maart | 85 | 6,3 |
| april | 134 | 9,5 |
| mei | 164 | 13,0 |
| juni | 173 | 16,2 |
| juli | 168 | 18,1 |
| augustus | 138 | 17,8 |
| september | 96 | 15,7 |
| oktober | 55 | 12,4 |
| november | 26 | 8,1 |
| december | 17 | 5,5 |
Economische sectoren: Heemstede
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten33,4% ×1,6
- Gezondheids- en welzijnszorg12,8% ×1,2
- Handel10,2% ×0,8
- Onderwijs6,8% ×1,2
- Informatie en communicatie5,8% ×1,1
- Bouwnijverheid5,3% ×0,5
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie4,7% ×0,8
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Heemstede?
Heemstede telt 27.556 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 210 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Heemstede?
Heemstede beslaat 9,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.995 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Heemstede?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Heemstede van 26.766 naar 27.556, oftewel +3,0%.
Waar ligt Heemstede?
Heemstede ligt in Noord-Holland (provincie). Het maakt deel uit van Agglomeratie Haarlem (COROP-gebied). Breedtegraad 52,353, lengtegraad 4,620.
Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners: wat is de waarde in Heemstede?
In Heemstede bedraagt de indicator “Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners” 2,1 ‰ (2025), rang 340 van de 341 gemeenten; de mediaan van het land is 17,4 ‰.
Aardgasvrije woningen: wat is de waarde in Heemstede?
In Heemstede bedraagt de indicator “Aardgasvrije woningen” 2% (2025), rang 339 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 7%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Heemstede?
In Heemstede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Heemstede?
Het dichtst bij Heemstede liggen Haarlem (3,4 km), Bloemendaal (5,6 km), Zandvoort (6,1 km), Haarlemmermeer (6,6 km), Hillegom (7,3 km).