Samenleving · 2025
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners: Amsterdam staat bovenaan met 48,2 ‰ en Dalfsen sluit de rij met 4,1 ‰. De mediaan van de 320 gemeenten is 11,7 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | Noord-Holland | 48,2 ‰ |
| 2 | Utrecht | Utrecht | 44,2 ‰ |
| 3 | Eindhoven | Noord-Brabant | 39,9 ‰ |
| 4 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 37,0 ‰ |
| 5 | Enschede | Overijssel | 36,6 ‰ |
| 6 | Rotterdam | Zuid-Holland | 34,9 ‰ |
| 7 | Nijmegen | Gelderland | 34,2 ‰ |
| 8 | Groningen | Groningen | 34,1 ‰ |
| 9 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 31,5 ‰ |
| 10 | Delft | Zuid-Holland | 30,5 ‰ |
| 11 | Roermond | Limburg | 30,0 ‰ |
| 12 | Arnhem | Gelderland | 28,8 ‰ |
| 13 | Zandvoort | Noord-Holland | 28,4 ‰ |
| 13 | Leiden | Zuid-Holland | 28,4 ‰ |
| 15 | Tilburg | Noord-Brabant | 27,8 ‰ |
| 16 | Haarlem | Noord-Holland | 27,7 ‰ |
| 17 | Breda | Noord-Brabant | 27,6 ‰ |
| 18 | Nieuwegein | Utrecht | 27,5 ‰ |
| 19 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 27,4 ‰ |
| 20 | Maastricht | Limburg | 27,3 ‰ |
| 21 | Diemen | Noord-Holland | 26,8 ‰ |
| 22 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 26,1 ‰ |
| 23 | Roosendaal | Noord-Brabant | 25,7 ‰ |
| 24 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 25,3 ‰ |
| 25 | Zwolle | Overijssel | 25,1 ‰ |
| 26 | Leeuwarden | Fryslân | 25,0 ‰ |
| 27 | Schiedam | Zuid-Holland | 24,9 ‰ |
| 28 | Den Helder | Noord-Holland | 24,8 ‰ |
| 29 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 24,6 ‰ |
| 29 | Venlo | Limburg | 24,6 ‰ |
| 31 | Alkmaar | Noord-Holland | 23,6 ‰ |
| 32 | Heerlen | Limburg | 23,2 ‰ |
| 33 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 23,0 ‰ |
| 34 | Amersfoort | Utrecht | 21,9 ‰ |
| 34 | Heemstede | Noord-Holland | 21,9 ‰ |
| 36 | Gouda | Zuid-Holland | 21,3 ‰ |
| 37 | Bloemendaal | Noord-Holland | 20,9 ‰ |
| 38 | Dordrecht | Zuid-Holland | 20,7 ‰ |
| 39 | Hoorn | Noord-Holland | 20,6 ‰ |
| 40 | Zaanstad | Noord-Holland | 20,4 ‰ |
| 41 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 20,3 ‰ |
| 42 | Deventer | Overijssel | 20,1 ‰ |
| 42 | Vaals | Limburg | 20,1 ‰ |
| 44 | Apeldoorn | Gelderland | 20,0 ‰ |
| 45 | De Bilt | Utrecht | 19,8 ‰ |
| 45 | Landsmeer | Noord-Holland | 19,8 ‰ |
| 45 | Oss | Noord-Brabant | 19,8 ‰ |
| 48 | Goes | Zeeland | 19,6 ‰ |
| 49 | Amstelveen | Noord-Holland | 19,5 ‰ |
| 50 | Oostzaan | Noord-Holland | 19,1 ‰ |
| 50 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 19,1 ‰ |
| 50 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 19,1 ‰ |
| 53 | Tiel | Gelderland | 18,9 ‰ |
| 54 | Hengelo (O.) | Overijssel | 18,8 ‰ |
| 54 | Vlissingen | Zeeland | 18,8 ‰ |
| 54 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 18,8 ‰ |
| 57 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 18,7 ‰ |
| 58 | Hilversum | Noord-Holland | 18,6 ‰ |
| 59 | Zutphen | Gelderland | 18,4 ‰ |
| 60 | Zaltbommel | Gelderland | 18,2 ‰ |
| 60 | Teylingen | Zuid-Holland | 18,2 ‰ |
| 60 | Westerwolde | Groningen | 18,2 ‰ |
| 63 | Sittard-Geleen | Limburg | 17,8 ‰ |
| 64 | Almelo | Overijssel | 17,7 ‰ |
| 65 | Enkhuizen | Noord-Holland | 17,6 ‰ |
| 65 | Lelystad | Flevoland | 17,6 ‰ |
| 67 | Baarn | Utrecht | 17,5 ‰ |
| 68 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 17,3 ‰ |
| 69 | Almere | Flevoland | 17,2 ‰ |
| 70 | Woerden | Utrecht | 17,0 ‰ |
| 70 | Gooise Meren | Noord-Holland | 17,0 ‰ |
| 72 | Assen | Drenthe | 16,8 ‰ |
| 72 | Beek (L.) | Limburg | 16,8 ‰ |
| 72 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 16,8 ‰ |
| 75 | Barendrecht | Zuid-Holland | 16,7 ‰ |
| 75 | Mook en Middelaar | Limburg | 16,7 ‰ |
| 77 | Maashorst | Noord-Brabant | 16,5 ‰ |
| 78 | Heumen | Gelderland | 16,3 ‰ |
| 78 | Helmond | Noord-Brabant | 16,3 ‰ |
| 78 | Oisterwijk | Noord-Brabant | 16,3 ‰ |
| 78 | Kerkrade | Limburg | 16,3 ‰ |
| 82 | Gorinchem | Zuid-Holland | 16,2 ‰ |
| 83 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 15,9 ‰ |
| 84 | Uitgeest | Noord-Holland | 15,8 ‰ |
| 84 | Stichtse Vecht | Utrecht | 15,8 ‰ |
| 86 | Ede | Gelderland | 15,7 ‰ |
| 86 | Wassenaar | Zuid-Holland | 15,7 ‰ |
| 88 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 15,6 ‰ |
| 89 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 15,5 ‰ |
| 89 | Moerdijk | Noord-Brabant | 15,5 ‰ |
| 91 | Voorschoten | Zuid-Holland | 15,2 ‰ |
| 92 | Emmen | Drenthe | 15,1 ‰ |
| 92 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 15,1 ‰ |
| 92 | Rucphen | Noord-Brabant | 15,1 ‰ |
| 95 | Boxtel | Noord-Brabant | 15,0 ‰ |
| 95 | Venray | Limburg | 15,0 ‰ |
| 95 | Halderberge | Noord-Brabant | 15,0 ‰ |
| 98 | Harderwijk | Gelderland | 14,9 ‰ |
| 98 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 14,9 ‰ |
| 98 | Lansingerland | Zuid-Holland | 14,9 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 306 | Haaksbergen | Overijssel | 5,2 ‰ |
| 306 | Borger-Odoorn | Drenthe | 5,2 ‰ |
| 306 | Het Hogeland | Groningen | 5,2 ‰ |
| 306 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 5,2 ‰ |
| 310 | Achtkarspelen | Fryslân | 5,1 ‰ |
| 310 | Ooststellingwerf | Fryslân | 5,1 ‰ |
| 312 | Tytsjerksteradiel | Fryslân | 5,0 ‰ |
| 312 | Berkelland | Gelderland | 5,0 ‰ |
| 314 | Bronckhorst | Gelderland | 4,8 ‰ |
| 315 | Opsterland | Fryslân | 4,7 ‰ |
| 316 | Noordenveld | Drenthe | 4,6 ‰ |
| 316 | Zwartewaterland | Overijssel | 4,6 ‰ |
| 318 | Molenlanden | Zuid-Holland | 4,5 ‰ |
| 319 | Urk | Flevoland | 4,3 ‰ |
| 320 | Dalfsen | Overijssel | 4,1 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Noord-Holland27,4 ‰
- Utrecht23,3 ‰
- Zuid-Holland21,4 ‰
- Groningen19,6 ‰
- Noord-Brabant19,2 ‰
- Limburg17,2 ‰
- Overijssel16,5 ‰
- Flevoland15,0 ‰
- Gelderland14,8 ‰
- Zeeland12,5 ‰
- Fryslân11,8 ‰
- Drenthe11,1 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”?
Amsterdam staat bovenaan voor “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”, met 48,2 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 320 gerangschikte gemeenten is 11,7 ‰.