Samenleving · 2025
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners: Rotterdam staat bovenaan met 9,7 ‰ en Westerkwartier sluit de rij met 2,0 ‰. De mediaan van de 178 gemeenten is 3,9 ‰.
Het podium en de top 100
De aangewezen rijLandelijke mediaanBeweeg over een rij, tik erop of selecteer haar met het toetsenbord om te zien waar ze op de landelijke schaal staat.
| # | Gemeente | Provincie | Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 1 | Rotterdam | Zuid-Holland | 9,7 ‰ |
| 2 | Amsterdam | Noord-Holland | 8,6 ‰ |
| 3 | Heerlen | Limburg | 8,3 ‰ |
| 4 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 7,7 ‰ |
| 5 | Eindhoven | Noord-Brabant | 6,9 ‰ |
| 6 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 6,8 ‰ |
| 6 | Zandvoort | Noord-Holland | 6,8 ‰ |
| 8 | Arnhem | Gelderland | 6,7 ‰ |
| 9 | Roermond | Limburg | 6,6 ‰ |
| 10 | Schiedam | Zuid-Holland | 6,5 ‰ |
| 10 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 6,5 ‰ |
| 10 | Tilburg | Noord-Brabant | 6,5 ‰ |
| 13 | Hoorn | Noord-Holland | 6,4 ‰ |
| 13 | Vlissingen | Zeeland | 6,4 ‰ |
| 13 | Breda | Noord-Brabant | 6,4 ‰ |
| 13 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 6,4 ‰ |
| 13 | Venray | Limburg | 6,4 ‰ |
| 13 | Nissewaard | Zuid-Holland | 6,4 ‰ |
| 19 | Goes | Zeeland | 6,2 ‰ |
| 19 | Cranendonck | Noord-Brabant | 6,2 ‰ |
| 21 | Dordrecht | Zuid-Holland | 6,1 ‰ |
| 22 | Middelburg (Z.) | Zeeland | 6,0 ‰ |
| 22 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 6,0 ‰ |
| 24 | Maastricht | Limburg | 5,9 ‰ |
| 24 | Westerwolde | Groningen | 5,9 ‰ |
| 26 | Den Helder | Noord-Holland | 5,8 ‰ |
| 26 | Oldambt | Groningen | 5,8 ‰ |
| 28 | Emmen | Drenthe | 5,7 ‰ |
| 28 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 5,7 ‰ |
| 28 | Helmond | Noord-Brabant | 5,7 ‰ |
| 28 | Venlo | Limburg | 5,7 ‰ |
| 32 | Groningen | Groningen | 5,6 ‰ |
| 32 | Leeuwarden | Fryslân | 5,6 ‰ |
| 32 | Lelystad | Flevoland | 5,6 ‰ |
| 35 | Zwolle | Overijssel | 5,5 ‰ |
| 35 | Nijmegen | Gelderland | 5,5 ‰ |
| 35 | Gouda | Zuid-Holland | 5,5 ‰ |
| 35 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 5,5 ‰ |
| 35 | Sittard-Geleen | Limburg | 5,5 ‰ |
| 40 | Zutphen | Gelderland | 5,3 ‰ |
| 40 | Utrecht | Utrecht | 5,3 ‰ |
| 40 | Alkmaar | Noord-Holland | 5,3 ‰ |
| 40 | Terneuzen | Zeeland | 5,3 ‰ |
| 40 | Kerkrade | Limburg | 5,3 ‰ |
| 45 | Smallingerland | Fryslân | 5,2 ‰ |
| 45 | Zaanstad | Noord-Holland | 5,2 ‰ |
| 45 | Leiden | Zuid-Holland | 5,2 ‰ |
| 48 | Diemen | Noord-Holland | 5,1 ‰ |
| 48 | Enkhuizen | Noord-Holland | 5,1 ‰ |
| 48 | Roosendaal | Noord-Brabant | 5,1 ‰ |
| 51 | Assen | Drenthe | 4,9 ‰ |
| 51 | Enschede | Overijssel | 4,9 ‰ |
| 51 | Nieuwegein | Utrecht | 4,9 ‰ |
| 51 | Haarlem | Noord-Holland | 4,9 ‰ |
| 51 | Gorinchem | Zuid-Holland | 4,9 ‰ |
| 51 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 4,9 ‰ |
| 51 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 4,9 ‰ |
| 58 | Meppel | Drenthe | 4,8 ‰ |
| 58 | Almelo | Overijssel | 4,8 ‰ |
| 58 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 4,8 ‰ |
| 58 | Eemsdelta | Groningen | 4,8 ‰ |
| 62 | Hoogeveen | Drenthe | 4,7 ‰ |
| 62 | Doetinchem | Gelderland | 4,7 ‰ |
| 62 | Maassluis | Zuid-Holland | 4,7 ‰ |
| 62 | Brunssum | Limburg | 4,7 ‰ |
| 66 | Stadskanaal | Groningen | 4,6 ‰ |
| 66 | Hengelo (O.) | Overijssel | 4,6 ‰ |
| 66 | Tiel | Gelderland | 4,6 ‰ |
| 69 | Papendrecht | Zuid-Holland | 4,5 ‰ |
| 69 | Rucphen | Noord-Brabant | 4,5 ‰ |
| 71 | Hilversum | Noord-Holland | 4,4 ‰ |
| 71 | Oss | Noord-Brabant | 4,4 ‰ |
| 71 | Steenbergen | Noord-Brabant | 4,4 ‰ |
| 71 | Voorne aan Zee | Zuid-Holland | 4,4 ‰ |
| 75 | Almere | Flevoland | 4,3 ‰ |
| 75 | Veendam | Groningen | 4,3 ‰ |
| 75 | Beverwijk | Noord-Holland | 4,3 ‰ |
| 75 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 4,3 ‰ |
| 79 | Purmerend | Noord-Holland | 4,2 ‰ |
| 79 | Delft | Zuid-Holland | 4,2 ‰ |
| 79 | Oosterhout | Noord-Brabant | 4,2 ‰ |
| 82 | Ermelo | Gelderland | 4,1 ‰ |
| 82 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | 4,1 ‰ |
| 82 | Landgraaf | Limburg | 4,1 ‰ |
| 82 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 4,1 ‰ |
| 82 | Noardeast-Fryslân | Fryslân | 4,1 ‰ |
| 87 | Wassenaar | Zuid-Holland | 4,0 ‰ |
| 87 | Lansingerland | Zuid-Holland | 4,0 ‰ |
| 89 | Renkum | Gelderland | 3,9 ‰ |
| 89 | Winterswijk | Gelderland | 3,9 ‰ |
| 89 | Dronten | Flevoland | 3,9 ‰ |
| 89 | Amersfoort | Utrecht | 3,9 ‰ |
| 89 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 3,9 ‰ |
| 89 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 3,9 ‰ |
| 89 | Midden-Groningen | Groningen | 3,9 ‰ |
| 89 | Maashorst | Noord-Brabant | 3,9 ‰ |
| 97 | Deventer | Overijssel | 3,8 ‰ |
| 97 | Uithoorn | Noord-Holland | 3,8 ‰ |
| 97 | Velsen | Noord-Holland | 3,8 ‰ |
| 97 | Etten-Leur | Noord-Brabant | 3,8 ‰ |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners |
|---|---|---|---|
| 163 | Meierijstad | Noord-Brabant | 2,6 ‰ |
| 163 | Altena | Noord-Brabant | 2,6 ‰ |
| 166 | Barneveld | Gelderland | 2,5 ‰ |
| 166 | Veenendaal | Utrecht | 2,5 ‰ |
| 166 | De Ronde Venen | Utrecht | 2,5 ‰ |
| 166 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 2,5 ‰ |
| 170 | Wijchen | Gelderland | 2,4 ‰ |
| 170 | Westland | Zuid-Holland | 2,4 ‰ |
| 172 | Lingewaard | Gelderland | 2,3 ‰ |
| 172 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 2,3 ‰ |
| 172 | De Fryske Marren | Fryslân | 2,3 ‰ |
| 175 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 2,2 ‰ |
| 175 | Molenlanden | Zuid-Holland | 2,2 ‰ |
| 177 | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | 2,1 ‰ |
| 178 | Westerkwartier | Groningen | 2,0 ‰ |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- Noord-Holland5,9 ‰
- Zuid-Holland5,9 ‰
- Zeeland5,7 ‰
- Limburg5,4 ‰
- Noord-Brabant5,0 ‰
- Drenthe5,0 ‰
- Groningen4,7 ‰
- Flevoland4,4 ‰
- Overijssel4,3 ‰
- Gelderland4,2 ‰
- Fryslân4,1 ‰
- Utrecht4,0 ‰
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners”?
Rotterdam staat bovenaan voor “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners”, met 9,7 ‰.
Wat is de mediane waarde van “Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners”?
De mediaan van de 178 gerangschikte gemeenten is 3,9 ‰.