Sluis: bevolking en statistieken
Sluis telt 23.199 inwoners (2026) op 278,6 km², oftewel 83,3 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 256 van de 342 gemeenten. De bevolking krimpt: −1,9% tussen 2016 en 2026.
- 23.199 inwoners
- 278,6 km²
- 83 inw./km²
- 0 m
Het belangrijkste
Van de 13 gemeenten in Zeeland staat Sluis op rang 9 qua bevolking.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: 48,6 km in Sluis, tegenover gemiddeld 16,6 km in Zeeland en 5,2 km voor het hele land.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: 2,4 km in Sluis, tegenover gemiddeld 1,3 km in Zeeland en 1,0 km voor het hele land.
Belangrijkste sector: Handel, goed voor 15,6% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.105 kWh per jaar.
Sluis in cijfers
Sluis op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Sluis
Sluis telde 23.639 inwoners in 2016 en 23.199 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 23.166 |
| 2022 | 23.141 |
| 2023 | 23.243 |
| 2024 | 23.150 |
| 2025 | 23.094 |
| 2026 | 23.199 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”.
- Nr. 1 van Zeeland voor de indicator “Aandeel agrarisch terrein (excl. water)”.
- “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 39.027 voetbalvelden.
- 6,5 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Alle indicatoren van Sluis
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 30,4% | 25,5% | 23,6% | rang 10 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,2% | 14,5% | 14,8% | rang 319 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −7,0 ‰ | −3,0 ‰ | −1,3 ‰ | rang 326 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 4,6 ‰ | 6,5 ‰ | 6,5 ‰ | rang 212 van 342 |
Wonen
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 14.158 woningen | 193.454 | 8.274.510 | rang 182 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 21,5% | 20,3% | 13,1% | rang 59 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 14,7% | 18,2% | 19,9% | rang 268 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 84,4% | 80,1% | 79,5% | rang 102 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 67,2% | 67,4% | 66,7% | rang 159 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 16,1% | 21,4% | 23,7% | rang 308 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 346.000 € | 342.360 € | 438.000 € | rang 298 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 16,3 ‰ | 21,0 ‰ | 17,4 ‰ | rang 196 van 341 |
Energie
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 920 m³ | 848 m³ | 900 m³ | rang 138 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.460 kWh | 2.562 kWh | 2.810 kWh | rang 296 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 7% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 41% | 49% | 46% | rang 231 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 10% | 12% | 12% | rang 223 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 0 ha | 205 ha | 3.475 ha | rang 159 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 92,1% | 90,0% | 90,3% | rang 73 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,0% | 0,4% | 0,1% | rang 191 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.100 kWh | 1.244 kWh | 1.245 kWh | rang 214 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.303 Wp | 2.852 Wp | 1.707 Wp | rang 102 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 286,3 ‰ | 262,2 ‰ | 222,7 ‰ | rang 27 van 342 |
Economie
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 56.300 € | 59.200 € | 63.450 € | rang 284 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 3.650 | 51.595 | 2.612.530 | rang 212 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 157,3 ‰ | 130,8 ‰ | 135,6 ‰ | rang 59 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,2% | 1,3% | 1,5% | rang 265 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,2% | 3,0% | 2,3% | rang 180 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 573 ‰ | 523 ‰ | 508 ‰ | rang 31 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 48,6 km | 16,6 km | 4,6 km | rang 1 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,1 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 39,4% | 37,8% | 33,3% | rang 59 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 32,6 ‰ | 37,0 ‰ | 30,9 ‰ | rang 139 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 11,1 ‰ | 12,5 ‰ | 11,7 ‰ | rang 172 van 320 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 2,4 km | 1,3 km | 1,0 km | rang 1 van 342 |
Milieu
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 739 kg | 661 kg | 468 kg | rang 8 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 6,1% | 19,7% | 16,8% | rang 324 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 87,6% | 69,2% | 58,8% | rang 6 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 3,4% | 7,2% | 11,7% | rang 279 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 2,3 km | 1,5 km | 1,2 km | rang 7 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Sluis | Zeeland | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 24,2% | 24,9% | 28,5% | rang 273 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 1,3 km | 0,9 km | 0,8 km | rang 9 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Sluis
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
92,1% in 2022, tegenover 92,7% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,0% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.303 Wp in 2025, tegenover 492 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
286,3 ‰ in 2025, tegenover 101,4 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
32,6 ‰ in 2025, tegenover 32,8 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
11,1 ‰ in 2025, tegenover 10,3 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Sluis
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 4,5 |
| februari | 42 | 4,6 |
| maart | 88 | 6,9 |
| april | 138 | 10,2 |
| mei | 165 | 13,6 |
| juni | 172 | 16,9 |
| juli | 168 | 18,6 |
| augustus | 142 | 18,2 |
| september | 103 | 16,0 |
| oktober | 60 | 12,6 |
| november | 30 | 8,2 |
| december | 20 | 5,4 |
Economische sectoren: Sluis
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Handel15,6% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij13,4% ×4,4
- Specialistische zakelijke diensten13,2% ×0,6
- Horeca10,0% ×2,9
- Gezondheids- en welzijnszorg7,0% ×0,7
- Bouwnijverheid6,9% ×0,7
- Overige dienstverlening6,2% ×1,1
- Verhuur en overige zakelijke diensten4,9% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sluis?
Sluis telt 23.199 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 256 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sluis?
Sluis beslaat 278,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 83 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sluis?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Sluis van 23.639 naar 23.199, oftewel −1,9%.
Waar ligt Sluis?
Sluis ligt in Zeeland (provincie). Het maakt deel uit van Zeeuwsch-Vlaanderen (COROP-gebied). Breedtegraad 51,350, lengtegraad 3,500.
Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation: wat is de waarde in Sluis?
In Sluis bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation” 48,6 km (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 4,6 km.
Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt: wat is de waarde in Sluis?
In Sluis bedraagt de indicator “Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt” 2,4 km (2025), rang 1 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,0 km.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Sluis?
In Sluis produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.105 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sluis?
Het dichtst bij Sluis liggen Vlissingen (13 km), Middelburg (Z.) (19 km), Veere (22 km), Terneuzen (24 km), Borsele (25 km).