Sittard-Geleen: bevolking en statistieken
Sittard-Geleen telt 92.461 inwoners (2026) op 78,1 km², oftewel 1.183 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 39 van de 342 gemeenten. De bevolking krimpt: −1,2% tussen 2016 en 2026.
- 92.461 inwoners
- 78,1 km²
- 1.183 inw./km²
- 56 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Sittard-Geleen op rang 3 qua bevolking.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 2,2% in Sittard-Geleen, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: 299.000 € in Sittard-Geleen, tegenover gemiddeld 351.319 € in Limburg en 440.410 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,9% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Sittard-Geleen in cijfers
Sittard-Geleen op de kaart
De naburige gemeenten
- Beekdaelen6,8 km · 35.903
- Stein (L.)6,9 km · 24.691
- Beek (L.)7,7 km · 16.141
- Echt-Susteren9,3 km · 32.385
- Brunssum9,9 km · 27.474
- Voerendaal14 km · 12.432
- Meerssen14 km · 18.454
- Valkenburg aan de Geul15 km · 16.481
Alle gemeenten in Zuid-Limburg (COROP-gebied)
Gemeenten van vergelijkbare grootte
Bevolkingsontwikkeling van Sittard-Geleen
Sittard-Geleen telde 93.555 inwoners in 2016 en 92.461 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 91.743 |
| 2022 | 91.719 |
| 2023 | 92.234 |
| 2024 | 92.650 |
| 2025 | 92.491 |
| 2026 | 92.461 |
Wist u dat?
- “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.944 voetbalvelden.
- 2,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Beekdaelen, op 6,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Eindhoven (249.783 inwoners), op 55 km.
Alle indicatoren van Sittard-Geleen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 26,7% | 26,2% | 23,6% | rang 61 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 12,1% | 12,6% | 14,8% | rang 322 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −5,0 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 297 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 3,3 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 240 van 342 |
Wonen
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 47.306 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 33 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 13,6% | 15,4% | 13,1% | rang 161 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 13,2% | 14,5% | 19,9% | rang 295 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 67,7% | 72,3% | 79,5% | rang 272 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 58,7% | 61,1% | 66,7% | rang 278 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 27,6% | 25,2% | 23,7% | rang 101 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 299.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 327 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 7,4 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 311 van 341 |
Energie
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 830 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 230 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.670 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 230 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 8% | 6% | 7% | rang 100 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 41% | 44% | 46% | rang 231 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 8% | 11% | 12% | rang 285 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 10 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 79 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 85,8% | 88,3% | 90,3% | rang 264 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 3,5% | 1,1% | 0,1% | rang 55 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.070 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 219 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 1.574 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 183 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 223,1 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 170 van 342 |
Economie
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 53.100 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 315 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 10.550 | 133.200 | 2.612.530 | rang 48 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 114,1 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 303 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 2,2% | 1,9% | 1,5% | rang 7 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 4,4% | 3,6% | 2,3% | rang 27 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 533 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 120 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,6 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 254 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,0 personen | 2,0 | 2,2 | rang 293 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 42,1% | 39,8% | 33,3% | rang 34 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 51,7 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 36 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 17,8 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 63 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,5 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 46 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 5,5 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 35 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 449 kg | 489 kg | 468 kg | rang 213 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 50,8% | 32,1% | 16,8% | rang 38 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 38,6% | 46,3% | 58,8% | rang 252 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 5,7% | 15,4% | 11,7% | rang 247 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,8 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 288 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Sittard-Geleen | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 29,5% | 28,5% | 28,5% | rang 154 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,8 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 124 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Sittard-Geleen
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
85,8% in 2022, tegenover 86,0% in 2017
Woningen met stadsverwarming
3,5% in 2022, tegenover 2,9% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
1.574 Wp in 2025, tegenover 363 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
223,1 ‰ in 2025, tegenover 73,7 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
51,7 ‰ in 2025, tegenover 56,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
17,8 ‰ in 2025, tegenover 23,9 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,5 ‰ in 2025, tegenover 6,9 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
5,5 ‰ in 2025, tegenover 6,0 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Sittard-Geleen
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 25 | 3,0 |
| februari | 42 | 3,6 |
| maart | 85 | 6,2 |
| april | 130 | 9,9 |
| mei | 160 | 13,7 |
| juni | 168 | 17,3 |
| juli | 166 | 18,9 |
| augustus | 139 | 18,1 |
| september | 104 | 15,4 |
| oktober | 62 | 11,8 |
| november | 31 | 7,0 |
| december | 20 | 4,3 |
Economische sectoren: Sittard-Geleen
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,9% ×0,9
- Handel15,2% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg13,4% ×1,3
- Bouwnijverheid9,9% ×0,9
- Overige dienstverlening7,5% ×1,4
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,3% ×1,0
- Onderwijs5,3% ×0,9
- Cultuur, sport en recreatie4,8% ×0,9
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sittard-Geleen?
Sittard-Geleen telt 92.461 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 39 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sittard-Geleen?
Sittard-Geleen beslaat 78,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.183 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sittard-Geleen?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Sittard-Geleen van 93.555 naar 92.461, oftewel −1,2%.
Waar ligt Sittard-Geleen?
Sittard-Geleen ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Zuid-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,000, lengtegraad 5,850.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Sittard-Geleen?
In Sittard-Geleen bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 2,2% (2026), rang 7 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Gemiddelde WOZ-waarde van woningen: wat is de waarde in Sittard-Geleen?
In Sittard-Geleen bedraagt de indicator “Gemiddelde WOZ-waarde van woningen” 299.000 € (2026), rang 327 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 438.000 €.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Sittard-Geleen?
In Sittard-Geleen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sittard-Geleen?
Het dichtst bij Sittard-Geleen liggen Beekdaelen (6,8 km), Stein (L.) (6,9 km), Beek (L.) (7,7 km), Echt-Susteren (9,3 km), Brunssum (9,9 km).