Weert: bevolking en statistieken
Weert telt 51.498 inwoners (2026) op 104,1 km², oftewel 495 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 92 van de 342 gemeenten. De bevolking groeit: +4,9% tussen 2016 en 2026.
- 51.498 inwoners
- 104,1 km²
- 495 inw./km²
- 39 m
Het belangrijkste
Van de 31 gemeenten in Limburg staat Weert op rang 6 qua bevolking.
Huishoudelijk afval per inwoner: 612 kg in Weert, tegenover gemiddeld 489 kg in Limburg en 455 kg voor het hele land.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): 1,8% in Weert, tegenover gemiddeld 1,9% in Limburg en 1,6% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Specialistische zakelijke diensten, goed voor 18,3% van de vestigingen van de gemeente.
Een zonnepanelensysteem van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Weert in cijfers
Weert op de kaart
Bevolkingsontwikkeling van Weert
Weert telde 49.100 inwoners in 2016 en 51.498 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 50.011 |
| 2022 | 50.346 |
| 2023 | 50.872 |
| 2024 | 51.079 |
| 2025 | 51.355 |
| 2026 | 51.498 |
Wist u dat?
- Nr. 1 van Limburg voor de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner”.
- “Huishoudelijk afval per inwoner”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 14.574 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Nederweert, op 4,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Eindhoven (249.783 inwoners), op 25 km.
- Een zonnepanelensysteem van 4 kWp zou hier ongeveer 4.268 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gemiddeld huishouden.
Alle indicatoren van Weert
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,2% | 26,2% | 23,6% | rang 103 van 342 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 15 jaar (2026) | 13,4% | 12,6% | 14,8% | rang 281 van 342 | |
| Geboorteoverschot per 1.000 inwoners (2024) | −3,7 ‰ | −4,3 ‰ | −1,3 ‰ | rang 266 van 342 | |
| Migratiesaldo per 1.000 inwoners (binnenlands en buitenland) (2024) | 9,4 ‰ | 6,2 ‰ | 6,5 ‰ | rang 89 van 342 |
Wonen
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningvoorraad (2025) | 23.912 woningen | 551.489 | 8.274.510 | rang 86 van 342 | |
| Woningen gebouwd voor 1946 (2024) | 7,2% | 15,4% | 13,1% | rang 286 van 338 | |
| Woningen gebouwd vanaf 2000 (2024) | 18,0% | 14,5% | 19,9% | rang 206 van 338 | |
| Eengezinswoningen (2024) | 73,0% | 72,3% | 79,5% | rang 242 van 342 | |
| Koopwoningen (2024) | 66,1% | 61,1% | 66,7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen in bezit van woningcorporaties (2024) | 23,1% | 25,2% | 23,7% | rang 180 van 340 | |
| Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (2026) | 404.000 € | 351.319 € | 438.000 € | rang 225 van 342 | |
| Nieuwbouwwoningen in de afgelopen vijf jaar per 1.000 inwoners (2025) | 14,1 ‰ | 13,8 ‰ | 17,4 ‰ | rang 232 van 341 |
Energie
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aardgasverbruik per woning (2025) | 870 m³ | 887 m³ | 900 m³ | rang 193 van 342 | |
| Gemiddelde elektriciteitslevering per woning (2025) | 2.820 kWh | 2.783 kWh | 2.810 kWh | rang 163 van 342 | |
| Aardgasvrije woningen (2025) | 6% | 6% | 7% | rang 184 van 342 | |
| Woningen met zonnestroom (2025) | 45% | 44% | 46% | rang 183 van 342 | |
| Woningen die hoofdzakelijk elektrisch worden verwarmd (2025) | 12% | 11% | 12% | rang 140 van 342 | |
| Oppervlakte zonneparken (2022) | 6 ha | 112 ha | 3.475 ha | rang 100 van 341 | |
| Woningen met individuele cv-ketel (2022) | 91,1% | 88,3% | 90,3% | rang 123 van 341 | |
| Woningen met stadsverwarming (2022) | 0,2% | 1,1% | 0,1% | rang 143 van 341 | |
| Gemiddelde teruglevering van elektriciteit per woning aan het net (2025) | 1.300 kWh | 1.254 kWh | 1.245 kWh | rang 150 van 342 | |
| Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner (2025) | 2.290 Wp | 1.958 Wp | 1.707 Wp | rang 104 van 342 | |
| Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners (2025) | 225,2 ‰ | 225,6 ‰ | 222,7 ‰ | rang 163 van 342 |
Economie
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld besteedbaar inkomen per huishouden (2024) | 59.500 € | 56.081 € | 63.450 € | rang 235 van 336 | |
| Bedrijfsvestigingen (2026) | 6.670 | 133.200 | 2.612.530 | rang 103 van 342 | |
| Bedrijfsvestigingen per 1.000 inwoners (2026) | 129,5 ‰ | 117,0 ‰ | 135,6 ‰ | rang 218 van 342 |
Werkgelegenheid
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar) (2026) | 1,8% | 1,9% | 1,5% | rang 28 van 342 | |
| Bijstandsuitkeringen tot AOW-leeftijd, % inwoners 15–65 jaar (2026) | 2,9% | 3,6% | 2,3% | rang 109 van 342 |
Mobiliteit
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Personenauto's van particulieren per 1.000 inwoners (2025) | 502 ‰ | 520 ‰ | 508 ‰ | rang 187 van 342 | |
| Gemiddelde afstand tot het dichtstbijzijnde treinstation (2025) | 2,6 km | 3,9 km | 4,6 km | rang 254 van 342 |
Samenleving
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde huishoudensgrootte (2025) | 2,1 personen | 2,0 | 2,2 | rang 235 van 342 | |
| Eenpersoonshuishoudens (2025) | 37,4% | 39,8% | 33,3% | rang 85 van 342 | |
| Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 38,2 ‰ | 45,6 ‰ | 30,9 ‰ | rang 89 van 338 | |
| Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners (2025) | 13,4 ‰ | 17,2 ‰ | 11,7 ‰ | rang 125 van 320 | |
| Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners (2025) | 4,4 ‰ | 4,7 ‰ | 3,8 ‰ | rang 53 van 171 | |
| Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners (2025) | 3,7 ‰ | 5,4 ‰ | 3,9 ‰ | rang 104 van 178 | |
| Gemiddelde afstand tot een grote supermarkt (2025) | 0,9 km | 1,0 km | 1,0 km | rang 198 van 342 |
Milieu
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Huishoudelijk afval per inwoner (2024) | 612 kg | 489 kg | 468 kg | rang 36 van 340 | |
| Aandeel bebouwd en verhard terrein (excl. water) (2022) | 20,3% | 32,1% | 16,8% | rang 136 van 341 | |
| Aandeel agrarisch terrein (excl. water) (2022) | 51,9% | 46,3% | 58,8% | rang 203 van 341 | |
| Aandeel natuurlijk terrein, o.a. bos (excl. water) (2022) | 24,2% | 15,4% | 11,7% | rang 85 van 341 |
Gezondheid
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk (2025) | 0,9 km | 1,1 km | 1,2 km | rang 247 van 342 |
Onderwijs
| Indicator | Weert | Limburg | Land | Positie? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Inwoners met hbo of wo als hoogst behaalde opleiding (2024) | 30,2% | 28,5% | 28,5% | rang 141 van 341 | |
| Gemiddelde afstand tot de dichtstbijzijnde school (2025) | 0,7 km | 0,8 km | 0,8 km | rang 219 van 342 |
Ontwikkeling van de indicatoren van Weert
Indicatoren die voor meerdere jaren beschikbaar zijn. Beweeg over een grafiek of tik erop om de waarde van elk jaar te lezen.
Woningen met individuele cv-ketel
91,1% in 2022, tegenover 92,3% in 2017
Woningen met stadsverwarming
0,2% in 2022, tegenover 0,0% in 2017
Opgesteld vermogen zonnepanelen per inwoner
2.290 Wp in 2025, tegenover 656 Wp in 2019
Zonnestroominstallaties per 1.000 inwoners
225,2 ‰ in 2025, tegenover 85,8 ‰ in 2019
Geregistreerde misdrijven per 1.000 inwoners
38,2 ‰ in 2025, tegenover 50,5 ‰ in 2019
Diefstal, verduistering en inbraak per 1.000 inwoners
13,4 ‰ in 2025, tegenover 22,2 ‰ in 2019
Vernieling en beschadiging per 1.000 inwoners
4,4 ‰ in 2025, tegenover 5,1 ‰ in 2019
Gewelds- en seksuele misdrijven per 1.000 inwoners
3,7 ‰ in 2025, tegenover 4,8 ‰ in 2019
Zon en temperaturen: Weert
| Maand | Zonnestraling | Temperatuur |
|---|---|---|
| januari | 24 | 3,5 |
| februari | 41 | 4,0 |
| maart | 85 | 6,6 |
| april | 131 | 10,4 |
| mei | 160 | 14,2 |
| juni | 169 | 17,7 |
| juli | 166 | 19,3 |
| augustus | 140 | 18,5 |
| september | 103 | 15,7 |
| oktober | 61 | 12,1 |
| november | 31 | 7,3 |
| december | 20 | 4,6 |
Economische sectoren: Weert
Aandeel van elke sector in het totaal van de vestigingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Specialistische zakelijke diensten18,3% ×0,9
- Handel15,4% ×1,2
- Gezondheids- en welzijnszorg11,4% ×1,1
- Bouwnijverheid8,9% ×0,8
- Overige dienstverlening6,7% ×1,3
- Verhuur en overige zakelijke diensten5,6% ×1,0
- Onderwijs5,5% ×0,9
- Industrie5,0% ×1,4
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Weert?
Weert telt 51.498 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 92 van de 342 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Weert?
Weert beslaat 104,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 495 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Weert?
Tussen 2016 en 2026 veranderde het aantal inwoners van Weert van 49.100 naar 51.498, oftewel +4,9%.
Waar ligt Weert?
Weert ligt in Limburg (provincie). Het maakt deel uit van Midden-Limburg (COROP-gebied). Breedtegraad 51,250, lengtegraad 5,700.
Huishoudelijk afval per inwoner: wat is de waarde in Weert?
In Weert bedraagt de indicator “Huishoudelijk afval per inwoner” 612 kg (2024), rang 36 van de 340 gemeenten; de mediaan van het land is 468 kg.
WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar): wat is de waarde in Weert?
In Weert bedraagt de indicator “WW-uitkeringen, % van de inwoners (15–65 jaar)” 1,8% (2026), rang 28 van de 342 gemeenten; de mediaan van het land is 1,5%.
Hoeveel stroom produceert een zonnepanelensysteem in Weert?
In Weert produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Weert?
Het dichtst bij Weert liggen Nederweert (4,9 km), Cranendonck (8,7 km), Leudal (12 km), Someren (15 km), Heeze-Leende (16 km).